Brankář Strmeň opouští Piráty, míří na roční hostování do Třince

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Šest let působil v organizaci Pirátů z Chomutova, teď se Jan Strmeň (na snímku) přesouvá jinam. Vysoký gólman míří na hostování do Třince, jak chomutovský klub oznámil na svých sociálních sítích, dohoda platí pro příští sezonu. V uplynulém ročníku chytal Strmeň převážně WSM Ligu za Kadaň, v barvách Pirátů absolvoval pouze čtyři extraligové duely a kryl záda dvojici Ján Laco – Tomáš Král.

Fanshop

Třinečtí Oceláři hledali gólmana s potenciálem, dosud měli k dispozici Šimona Hrubce a Petera Hamerlíka. Kontrakt vypršel Miroslavu Svobodovi, který hostoval v Jihlavě a nově se upsal Plzni. "Budu určitě začínat ve Frýdku-Místku, ale už jen možnost trénovat s takovými borci jakými jsou Šimon a Peter, je pro mně super zkušenost. Nad třineckou nabídkou nebylo třeba dlouho váhat," cituje třinecký klub Strmeně na svém Facebooku.

Jan Strmeň hokejově vyrůstal v Havířově, roční hostování z Chomutova ho tedy posouvá blíž rodným místům. Pětadvacetiletý gólman nechal za zády šest let u Pirátů, s nimiž svého času slavil juniorský titul i postup týmu dospělých do nejvyšší soutěže. V extralize má rodák z Havířova na kontě zatím 27 startů.

S ohledem na letní třinecké posily je Jan Strmeň druhým novým nebo staronovým hráčem v pořadí, po roce v Liberci našel cestu k Ocelářům zkušený útočník Vladimír Svačina. Další novou tvář do ofenzivy by měli Oceláři představit příští týden. Mnohem bohatší je výčet hokejistů, kteří se v Třinci rozloučili.

V klubu nadále nebudou pokračovat brankář Juraj Šimboch (Přerov), obránci Lukáš Galvas (Olomouc), Lukáš Doudera (Litvínov), David Nosek (Zlín), útočníci Lukáš Jašek (Liberec), Radim Matuš (Znojmo), Cory Kane (čínský Kunlun). Nové angažmá si hledají Tomáš Netík, Tomáš Klimenta a Kamil Kreps.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz