Piráti mají nového šéfa. Adamík se stěhuje ze Zlína do Chomutova

Foto: piratichomutov.cz

16. června 2017, 13:15

Adam Bagar

Ve čtvrtek oznámilo zlínské vedení jméno nového generálního manažera, kterým se stal bývalý reprezentační útočník Martin Hosták. Ve funkci vystřídal rezignujícího Karla Adamíka, jenž však u hokeje nekončí. Chomutovští Piráti ho dnes jmenovali novým generálním ředitelem klubu.

Fanshop

Na sklonku loňského kalendářního roku museli Piráti řešit nelehkou situaci. David Dinda se na chomutovské radnici dostal na pozici prvního náměstka primátora, a tak musel skončit ve funkci výkonného ředitele klubu. Vedení se dočasně ujal statutární ředitel Jaroslav Veverka.

„Nastalo pak určité vakuum, které už jsme nechtěli prodlužovat, přestože lidé na klubu zvládli zbytek sezony více než dobře, za což bych jim také rád poděkoval. Postavili se k tomu opravdu dobře,“ líčí v tiskové zprávě Veverka, který nyní vybral nového generálního ředitele Pirátů.

"Je pořád komplikovanější získávat finance, což bude jeden z jeho hlavních úkolů."

Stal se jím Karel Adamík, který se v hokejovém prostředí pohybuje už dlouho. Sám hokej do juniorky hrával, posledních šest sezon pak řídil extraligový Zlín. Ten pod jeho vedením slavil před čtyřmi lety stříbro a o rok později dokonce získal pro ševce druhý titul v historii klubu.

„Známe se dlouho, protože jsme spolu pracovali v představenstvu APK a později jsme se taky potkávali v rámci nejvyšší soutěže. Naše názory na vedení klubu nebo legislativní a sportovní problematiku jsou podobné, proto jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci,“ těší Veverku.

Adamík: Je pro mě ctí pracovat v dobře zavedeném klubu s perspektivou

A jaké budou kompetence nového člena chomutovského managementu? „Karel bude nejvyšší boss, který bude řídit klub a jeho ekonomiku. Je pořád komplikovanější získávat finance, což bude jeden z jeho hlavních úkolů,“ popisuje statutární ředitel letošního semifinalisty TELH.

Po konci ve Zlíně chtěl Adamík pracovat mimo hokej, ale nabídka Jaroslava Veverky ho dost oslovila. „Jakmile jsem dořešil všechny záležitosti ve Zlíně, vzal jsem si čas na rozmyšlenou.“ Ale nakonec kývl. „Je pro mě výzvou a ctí pracovat v dobře zavedeném klubu s perspektivou.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz