Foto: hcamur.ru
21. prosince 2017, 21:43
Petr DejnožkaV rámci Kontinentální hokejové ligy slavili čeští hokejisté velice důležitá vítězství. Velký podíl na tříbodovém zisku zaznamenal například střelec Tomáš Zohorna, brankáři Jakub Kovář a Pavel Francouz. Ve střelecké listině se neztratily ani asistence Jakuba Nakládala, který připravil vítěznou trefu Jaroslavle a Jan Kovář, který nastartoval obrat Metallurgu Magnitogorsk.
Nesmírně důležitou branku si v Kontinentální hokejové lize připsal útočník Tomáš Zohorna. Jeho Chabarovsk potřebuje v boji o osmou postupovou příčku do vyřazovacích bojů každý bod a proti lotyšské Rize získal hned tři. Již v páté minutě otevřel střelecký účet právě český útočník, na soupeřovo vyrovnání ale Amur v závěru odpověděl dvěma brankami a zvítězil. Mužstvo, v jehož sestavě nalezneme kromě Zohorny ještě obránce Koláře a Jordána, se přiblížilo k postupové osmičce na rozdíl jediného bodu.
Kvalitní výkony zaznamenali i dva čeští brankáři. Opěvován bude jistě brankář Pavel Francouz, který vychytal vítězství Čeljabinsku na ledě Viťazu v řádné hrací době. Potřeboval k tomu 29 úspěšných zákroků, s jedním inkasovaným gólem se dostal k téměř 97 % úspěšnosti zákroků. Pouze o tři úspěšné zákroky méně zaznamenal brankář Jakub Kovář, jehož Jekatěrinburg dvakrát stáhl v Helsinkách těsné manko a nakonec si odvezl domů dvoubodové vítězství po samostatných nájezdech.
Česká stopa se neztratila ani v poli asistentů. Již čtrnáctou nahrávku v letošní sezoně zaznamenal obránce Jakub Nakládal, který necelých deset minut před koncem připravil rozhodující trefu Lokomotivu Jaroslavl. Jan Kovář naopak asistoval u prvního gólu Magnitogorsku na ledě moskevského CSKA, jeho kanadský bod pomohl rozjet velký obrat a zajistil Metallurgu nečekané vítězství v poměru 4:1.
AMUR CHABAROVSK – DINAMO RIGA 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Zohorna (Picard), 57. Gorškov, 59. Frolov (Rasskazov) – 32. Jerofejevs (Pavlovs).
LOKOMOTIV JAROSLAVL – DINAMO MINSK 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Averin (Jelesin, Mosaljov), 18. Apalkov, 51. Loktionov (Nakládal, Polunin) – 4. Pavlovič (Drozd, Gragnani), 30. An. Stěpanov (Lisovec, Kovyršin).
CSKA MOSKVA – METALLURG MAGNITOGORSK 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. K. Petrov (Ničuškin, Al. Popov) – 28. Wolski (Jan Kovář, Mozjakin), 37. Ellison, 60. Osala, 60. Timkin (Osala).
JOKERIT HELSINKY – AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG 2:3 po nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Huhtala (Lepistö, Gilroy), 28. Anttila (O'Neill) – 26. Česalin (Golyšev), 44. Milovzorov, rozhodující nájezd Krikunov.
VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST – TRAKTOR ČELJABINSK 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Afinogenov (A. Nikulin, Golovkov) – 13. Rybakov (Jakuceňa), 52. Gynge (Kručinin, Bailen).
Tabulka - západní konference:
1. | Petrohrad | 42 | 31 | 6 | 3 | 2 | 174:71 | 108 | |
2. | CSKA Moskva | 41 | 27 | 7 | 1 | 6 | 131:62 | 96 | |
3. | Jokerit | 41 | 24 | 3 | 6 | 8 | 116:74 | 84 | |
4. | Jaroslavl | 43 | 22 | 6 | 3 | 12 | 117:98 | 81 | |
5. | Nižnij Novgorod | 44 | 20 | 4 | 6 | 14 | 86:89 | 74 | |
6. | Dynamo Moskva | 44 | 17 | 7 | 3 | 17 | 103:102 | 68 | |
7. | Soči | 42 | 18 | 3 | 6 | 15 | 99:108 | 66 | |
8. | Spartak Moskva | 43 | 15 | 7 | 2 | 19 | 115:112 | 61 | |
9. | Čerepovec | 42 | 13 | 7 | 7 | 15 | 89:105 | 60 | |
10. | Dyn. Minsk | 43 | 14 | 5 | 3 | 21 | 85:98 | 55 | |
11. | Podolsk | 45 | 12 | 4 | 7 | 22 | 109:129 | 51 | |
12. | Slovan Bratislava | 43 | 10 | 2 | 6 | 25 | 86:146 | 40 | |
13. | Dinamo Riga | 44 | 6 | 7 | 6 | 25 | 77:116 | 38 |
Tabulka - východní konference:
1. | Kazaň | 43 | 23 | 2 | 6 | 12 | 116:87 | 79 | |
2. | Omsk | 42 | 17 | 7 | 4 | 14 | 106:79 | 69 | |
3. | Nižněkamsk | 42 | 22 | 2 | 6 | 12 | 102:98 | 76 | |
4. | Jekatěrinburg | 42 | 20 | 4 | 7 | 11 | 125:95 | 75 | |
5. | Magnitogorsk | 44 | 18 | 6 | 7 | 13 | 114:110 | 73 | |
6. | Traktor Čeljabinsk | 43 | 16 | 7 | 3 | 17 | 94:100 | 65 | |
7. | Barys Astana | 43 | 16 | 5 | 5 | 17 | 120:125 | 63 | |
8. | Ufa | 42 | 18 | 2 | 3 | 19 | 103:107 | 61 | |
9. | Chabarovsk | 41 | 13 | 7 | 7 | 14 | 98:108 | 60 | |
10. | Novosibirsk | 42 | 15 | 5 | 2 | 20 | 92:104 | 57 | |
11. | Kunlun | 41 | 12 | 2 | 8 | 19 | 77:103 | 48 | |
12. | Vladivostok | 42 | 11 | 4 | 4 | 23 | 91:103 | 45 | |
13. | Lada | 43 | 9 | 3 | 6 | 25 | 83:117 | 39 | |
14. | Jugra | 43 | 4 | 8 | 5 | 26 | 74:136 | 33 |
FÉHÉRVÁR AV19 – INNSBRUCK 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Luttinen (Reisz, Manavian), 46. Manavian (Latendreesse, LoVecchio), 53. LoVecchio (Manavian, Harty) – 23. Yogan (Clark), 60. Spurgeon (Lammers, Yogan).
MEDVEŠČAK ZÁHŘEB – DORNBIRN 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Poyhonen (Netík, Boivin), 44. Poyhonen (Boivin, Koskiranta) – 9. Arniel (Timmins, Magnan), 26. Arniel (Grabher, Pance), 32. Sylvester (Connelly), 42. Pance, 48. Pance (Arniel).
Tabulka:
1. | Vídeň | 29 | 21 | 0 | 3 | 5 | 95:57 | 66 | |
2. | Linec | 30 | 16 | 2 | 3 | 9 | 104:83 | 55 | |
3. | Klagenfurt | 30 | 17 | 1 | 1 | 11 | 81:68 | 54 | |
4. | Salcburk | 30 | 15 | 3 | 0 | 12 | 105:86 | 51 | |
5. | Dornbirn | 31 | 12 | 3 | 4 | 12 | 91:89 | 46 | |
6. | Innsbruck | 31 | 12 | 3 | 3 | 13 | 99:95 | 45 | |
7. | Graz | 30 | 10 | 4 | 2 | 14 | 92:101 | 40 | |
8. | Znojmo | 30 | 9 | 4 | 4 | 13 | 83:96 | 39 | |
9. | Fehervar AV19 | 31 | 9 | 5 | 2 | 15 | 68:101 | 39 | |
10. | Medveščak Záhřeb | 30 | 10 | 2 | 4 | 14 | 80:95 | 38 | |
11. | Villach | 30 | 10 | 2 | 3 | 15 | 81:94 | 37 | |
12. | Bolzano | 30 | 8 | 3 | 3 | 16 | 78:92 | 33 |
DJURGARDEN – LULEA 1:2 po nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Engqvist (Ljungh, Lundh) – 26. Forsberg (Fabricius, Jalvanti), rozhodující nájezd Olausson.
FRÖLUNDA – RÖGLE 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Mustonen (Donovan, Sigalet), 50. Westerholm (Ehn), 54. Donovan (Lasch) – 32. Perfetto (Widing, Collberg), 46. Hedberg.
KARLSKRONA – ÖREBRO 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Tornqvist (Murphy), 36. Tornqvist (Kellman, Komarek), 57. Kellman (Komarek, Persson) – 22. Bartley (Mastomaki), 25. Tyl. Spink (Wandell, Andersson).
MALMÖ – SKELLEFTEA 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Andersson (Miele, Rakhshani), 14. Storm (Andersson, Rakhshani), 55. Myllari (Andersson) – 19. Olofsson (Pettersson, Holloway), 23. Lindholm (Katic, Moller), 33. Lindholm (Hetta), 41. Kostka (Lindholm, Moller), 60. Lindstrom (Moller, Lindholm).
MORA – HV 71 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Haga, 60. Kozek – 26. Stenlund (Pilut, Pettersson-Wentzel), 39. Pilut (Thornberg, Reese), 59. Figren, 60. Bengtsson (Sundh, Figren).
VÄXJÖ – BRYNÄS 4:3 po nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Josefsson (Martinsson), 34. Shinnimin (Calof, R. Rosen), 50. Calof (Josefsson, Bohm), rozhodující nájezd Calof – 9. Clark (Miller, Jensen), 22. Jensen (Gunderson, Miller), 33. Miller (Jensen, Gunderson).
Tabulka:
1. | Växjö | 29 | 17 | 5 | 1 | 6 | 93:61 | 62 | |
2. | Djurgården | 27 | 13 | 4 | 5 | 5 | 78:55 | 52 | |
3. | Skellefteå | 28 | 16 | 0 | 2 | 10 | 91:66 | 50 | |
4. | Färjestad | 28 | 15 | 2 | 1 | 10 | 95:77 | 50 | |
5. | Frölunda | 28 | 12 | 4 | 3 | 9 | 83:73 | 47 | |
6. | HV 71 | 29 | 13 | 3 | 1 | 12 | 69:72 | 46 | |
7. | Linköping | 28 | 11 | 3 | 5 | 9 | 76:71 | 44 | |
8. | Malmö | 27 | 11 | 2 | 5 | 9 | 77:77 | 42 | |
9. | Luleå | 28 | 8 | 7 | 2 | 11 | 68:73 | 40 | |
10. | Brynäs | 28 | 12 | 0 | 3 | 13 | 72:75 | 39 | |
11. | Örebro | 27 | 8 | 3 | 3 | 13 | 65:69 | 33 | |
12. | Mora | 27 | 8 | 2 | 2 | 15 | 62:90 | 30 | |
13. | Karlskrona | 28 | 7 | 2 | 4 | 15 | 53:81 | 29 | |
14. | Rögle | 28 | 5 | 2 | 2 | 19 | 63:105 | 21 |
SERVETTE – KLOTEN 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Rod, 29. Spaling (Da Costa, Tommernes), 32. Heinimann (Fransson), 51. Rubin (Rod) – 4. Praplan (Hollenstein).
Tabulka:
1. | Bern | 32 | 19 | 5 | 4 | 4 | 115:68 | 71 | ||
2. | Lugano | 32 | 18 | 2 | 1 | 11 | 110:82 | 59 | ||
3. | Zug | 31 | 13 | 6 | 2 | 10 | 95:80 | 53 | ||
4. | Biel | 34 | 14 | 4 | 3 | 13 | 98:93 | 53 | ||
5. | Davos | 33 | 16 | 1 | 3 | 13 | 95:104 | 53 | ||
6. | Curych | 33 | 13 | 5 | 3 | 12 | 101:90 | 52 | ||
7. | Servette | 34 | 12 | 5 | 5 | 12 | 87:92 | 51 | ||
8. | Fribourg | 32 | 14 | 1 | 5 | 12 | 84:95 | 49 | ||
9. | Langnau | 33 | 11 | 5 | 3 | 14 | 90:95 | 46 | ||
10. | Lausanne | 33 | 11 | 3 | 4 | 15 | 95:109 | 43 | ||
11. | Ambri-Piotta | 33 | 9 | 1 | 5 | 18 | 85:110 | 34 | ||
12. | Kloten | 34 | 5 | 4 | 4 | 21 | 72:109 | 27 |
Brest – Vitebsk 1:0
Novoplock – Mogilev 6:1
Tabulka – část poražených:
1. | Bělorusko U20 | 25 | 11 | 1 | 3 | 10 | 82:79 | 38 | |
2. | Lida | 26 | 9 | 4 | 2 | 11 | 78:85 | 37 | |
3. | Novopolotsk | 26 | 10 | 0 | 3 | 13 | 65:84 | 33 | |
4. | Mogilev | 27 | 6 | 0 | 0 | 21 | 63:132 | 18 | |
5. | Vitebsk | 26 | 5 | 0 | 0 | 21 | 46:126 | 15 | |
6. | Brest | 26 | 1 | 2 | 0 | 23 | 37:115 | 7 |
Almaty – HC Astana 12:2
Beibarys Atyrau – Gorňak Rudnyj 3:5
Kokšetau – Kazzinc-Torpedo 2 7:3
Tabulka:
1. | Nomad Astana | 34 | 22 | 4 | 2 | 6 | 112:55 | 76 | |
2. | Kokšetau | 35 | 20 | 5 | 3 | 7 | 117:62 | 73 | |
3. | Kulager | 36 | 16 | 4 | 7 | 9 | 87:58 | 63 | |
4. | Beibarys Atyrau | 33 | 17 | 3 | 2 | 11 | 90:56 | 59 | |
5. | Temirtau | 34 | 16 | 4 | 0 | 14 | 87:76 | 56 | |
6. | Gorňak Rudnyj | 36 | 15 | 4 | 3 | 14 | 104:96 | 56 | |
7. | Almaty | 34 | 13 | 4 | 8 | 9 | 96:73 | 55 | |
8. | Pavlodar | 34 | 16 | 2 | 2 | 14 | 105:73 | 54 | |
9. | Kazzinc-Torpedo 2 | 36 | 4 | 3 | 4 | 25 | 57:129 | 22 | |
10. | HC Astana | 34 | 1 | 0 | 2 | 31 | 54:231 | 5 |
Stjernen – Stavanger 3:4 po prodloužení
Frisk Asker – Storhamar 4:0
Lillehammer – Kongsvinger 9:2
Manglerud – Valerenga 1:4
Sarpsborg – Lorenskog 6:3
Tabulka:
1. | Storhamar | 30 | 24 | 0 | 2 | 4 | 127:58 | 74 | |
2. | Sarpsborg | 29 | 16 | 7 | 1 | 5 | 105:72 | 63 | |
3. | Lillehammer | 30 | 15 | 5 | 3 | 7 | 113:74 | 58 | |
4. | Frisk Asker | 29 | 17 | 3 | 1 | 8 | 103:79 | 58 | |
5. | Vålerenga | 29 | 13 | 3 | 1 | 12 | 90:77 | 46 | |
6. | Stavanger | 29 | 9 | 3 | 7 | 10 | 73:79 | 40 | |
7. | Manglerud | 30 | 7 | 3 | 5 | 15 | 91:109 | 32 | |
8. | Lorenskog | 30 | 7 | 2 | 4 | 17 | 77:113 | 29 | |
9. | Stjernen | 30 | 6 | 2 | 4 | 18 | 50:99 | 26 | |
10. | Kongsvinger | 30 | 3 | 3 | 3 | 21 | 70:139 | 18 |
Krakov – Opole 2:3 (za domácí Zíb 0+1, Novajovský 1+0 a Sýkora 0+1 a za hosty Baranyk 1+0)
Tabulka:
1. | Tychy | 23 | 19 | 2 | 2 | 0 | 120:44 | 63 | |
2. | Krakov | 24 | 17 | 1 | 1 | 5 | 120:51 | 54 | |
3. | Katovice | 23 | 13 | 2 | 4 | 4 | 111:66 | 47 | |
4. | Jastrzebie | 23 | 13 | 2 | 2 | 6 | 85:48 | 45 | |
5. | Gdaňsk | 23 | 11 | 1 | 1 | 10 | 79:84 | 36 | |
6. | MMKS Podhale | 23 | 11 | 0 | 2 | 10 | 79:67 | 35 | |
7. | Opole | 24 | 7 | 4 | 1 | 12 | 71:70 | 30 | |
8. | Unia Osvětim | 23 | 7 | 3 | 2 | 11 | 81:86 | 29 | |
9. | Bytom | 23 | 7 | 1 | 3 | 12 | 78:100 | 26 | |
10. | Janov | 23 | 3 | 2 | 0 | 18 | 60:130 | 13 | |
11. | PZHL Katovice U20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 20 | 18:156 | 0 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz