bahis siteleri

Zmrtvýchvstání chemiků: Tohle jsme potřebovali! Nebylo co ztratit, ví Růžička

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Čtyřicet minut se zdálo, že Litvínov doma podlehne Hradci Králové a bez jediné výhry zůstane s odstupem přikovaný na dně extraligové tabulky. Chemici se ovšem v závěrečném dějství nečekaně zvedli a po obratu na 3:2 slaví první tříbodový zisk v sezoně.

„Je to super pocit. Přesně tohle jsme potřebovali, i když jsme prohrávali 0:2, tak jsme to ve třetí třetině zlomili,“ těší mladého litvínovského brankáře Šimona Zajíčka.

Zlepšený výkon černožlutých přišel za minutu dvanáct. Start ročníku je z jejich pohledu dost rozpačitý, klidně ale mohlo být hůř.

Takhle už v kolonce vítězství svítí první fajfka. A pro severočeský klub to může znamenat nutné povzbuzení před nadcházející sérií venkovních bitev.

„Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Dali jsme gól a najednou jsme měli lepší pohyb,“ glosoval po zápase hlavní trenér Vladimír Růžička.

„Dali jsme gól a najednou jsme měli lepší pohyb.“

Na pozdní otočce se výraznou měrou podílel zatím nejlepší hráč chemiků Andrej Kudrna. Slovenský forvard si rozšířil střelecký účet o další dva zásahy, na ně pak navázal vítězným gólem Šimon Stránský.

Kudrna tak má po šesti utkáních na kontě stejný počet branek!

„Má super formu. Je vidět, že to je náš nejlepší střelec a padá mu to tam. Snad mu to tam bude padat i nadále. Na tréninku nás přitom šetří,“ usmál se gólman Zajíček.

Další klíčový článek litvínovské skvadry pochytal 41 střeleckých pokusů Mountfieldu a potvrdil, proč je aktuálně maskovaným mužem číslo jedna. 

„Všechno se dá vždycky udělat lépe, takže jsem mohl udělat víc.“

„Všechno se dá vždycky udělat lépe, takže jsem mohl udělat víc. Hlavně jsem rád za tři body, konečně jsme to zvládli,“ prohodil skromně.

A v čem spočívalo zmrtvýchvstání Vervy? 

„Řekli jsme si, jaké jsme udělali chyby a čemu se chceme vyvarovat. A že zápas za toho stavu není prohraný a musíme do toho dát všechno, abychom vyhráli,“ popisuje Zajíček.

Trenér Růžička zároveň do třetího domácího klání v řadě vyslal obměněnou sestavu. Poprvé už se na ledě objevil také americký zadák Josh Wesley.

„Se sestavou míchám pořád a zatím to není ono.“

„Se sestavou míchám pořád a zatím to není ono. Ze šesti zápasů jsme měli slušné možná dva,“ uvědomuje si šéf černožluté střídačky.

Jeho svěřence tento týden čeká těžká zkouška: postupně venku narazí na Karlovy Vary, Brno a Třinec. Odlepí se ze dna tabulky?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz