Zlín udolal Moru. Možná to byl zápas sezony, hlásí Kotvan. Chválí Kašíka

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Byl to důležitý zápas. Celky Zlína s Olomouc dohrávaly odložené utkání zaviněné virózou na straně Mory. Jedenáctí ševci měli na kontě před zápasem 44 bodů. Olomouci patřilo dvanácté místo s pětibodovou ztrátou na Berany. V případě výhry se mohli hosté svému soupeři výrazně přiblížit, ale to se nestalo. Zlín doma zvítězil 3:1 a bodově se dotáhl na desátou Mladou Boleslav. Vítězný gól vstřelil Oldrich Kotvan.

HokejkaTV

Ten padl z druhé přesilovky pět na tři, kterou měl Zlín k dispozici. „Poprvé jsme to zahráli špatně, protože nás úplně vymazali jedním hráčem. Podruhé jsem si všiml, že se domluvili, že nejsme na voleji a že si budou dvěma hráči krýt nahrávku ze spodu. Takže jsem si to potáhl do středu, viděl jsem tam trochu prostoru, vystřelil a spadlo to tam,“ popisuje svou vítěznou trefu zlínský bek.

V tu chvíli vedl Zlín 2:0, ale ve 47. minutě dokázal snížit Houdek a ještě mohlo přijít drama. Berani už letos dokázali ztratit dvoubrankové vedení i během poslední půl minuty. To už je však pryč.

Hradec šesti góly smetl Vítkovice a je pátý. Zlín udolal Hanáky »

„Už to ani tak nebereme, že bychom měli mít obavy. Tehdy s Pardubicemi to na nás zanechalo trochu stopu, ale teď vedeme 2:1, neprohráváme. Tohle si musíme dát do hlavy a hrát pořád stejně dopředu. Pak se nám taky povedlo dát další gól a odskočili jsme,“ připomíná Kotvan branku Ondřeje Veselého, jenž dala ševcům klid na hokejky.

Navíc vzadu opět hodně pomáhal brankář Libor Kašík, jenž byl vyhlášen hvězdou utkání na straně Zlína. „Kaša už několik zápasů chytá výborně. Drží nás, můžeme se o něj opřít. Chválím ho, ale ne zas tak moc, aby zůstal nohama na zemi a pokračoval v těch výkonech,“ směje se slovenský bek.

Duel se měl původně hrát už v neděli, ale kvůli nemoci olomouckých hráčů se utkání o dva dny posunulo. Na Olomouckých však žádná nemoc znát nebyla. „Dokonce byli v plné sestavě. Oni jsou urputní, jsou na tom dobře silově a dobře bruslí, takže to byl velice těžký zápas a tak jsme to taky očekávali,“ říká šestadvacetiletý zadák, jenž byl po výhře velmi spokojený.

„Byl to velice důležitý zápas. Já si myslím, že Olomouc je přesně ten tým, co musíme porážet, když ho chceme nechat pod sebou, takže velice důležité body. Možná nejdůležitější zápas sezony, uvidíme.“

Svěřenci trenérů Hamrlíka a Svobody dohnali bodově Mladou Boleslav a zároveň jejich náskok na barážové pozice stoupl na třináct bodů. „Máme docela náskok, ale těžko se to hodnotí. Hokej je vrtkavý. Pár zápasů se nepovede a hned na vás padne deka, proto o tom nechci mluvit. Když ale budeme takto pokračovat, tak bychom to do té desítky mohli udělat,“ doufá střelec vítězné branky, jenž nemá problém s novým stylem hry, který týmu naordinovali noví trenéři.

„Spíš to je trošku víc na útočnících. Musí víc napadat a víc se nabruslí. Ovšem i my obránci. Po nahrávce po nás trenéři chtějí, abychom neukončili hru, ale podporovali útoky, což je taky trochu něco jiného,“ popisuje změny ve hře Oldrich Kotvan.

Hamrlík se Svobodou udělali i několik změn v sestavě. Víc prostoru dostávají mladí. Proti Olomouci se podruhé v kariéře na extraligový led postavil devatenáctiletý obránce Daniel Gazda. „Velice šikovný kluk. Je těžké naskočit takto do rozjeté sezony, navíc když jsme tam, kde jsme. Je to těžší situace. Pro něj obrovská zkušenost. Skoro už dal i gól, ale trefil tyčku. Bylo by parádní, kdyby ve svém druhém zápase dal hned gól,“ chválil svého mladšího kolegu Kotvan.

Toho těší i výkony Miroslava Blaťáka, jenž se s příchodem nových koučů výkonnostně zlepšil. „Asi se potřeboval taky trochu rozehrát. Dlouho měl pauzu. Záda jsou velice nepříjemná věc. Musíte se o ně zapřít, u všeho to tělo používáte, je to silový sport. Je vidět, že se zvedl a pomáhá nám,“ těší zlínského beka. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz