Zlín narazil. Ale stačí vyhrát třikrát v řadě, velí Kašík. Zklamala ho návštěva

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

6. března 2018, 20:58

Jan Šimek

Před startem předkola si účes obarvil do žlutého přelivu a šel na věc. Zlínský gólman Libor Kašík dělal v úvodním duelu předkola na ledě Olomouce všechno, aby Berani urvali první výhru. Zlikvidoval 24 střel soupeře, ale zároveň za svá záda pustil tři góly a zlínský tým na Hané prohrál 2:3. Potvrdila se očekávání, že bitva Hanáků se Zlínem bude nadmíru vyrovnaná. První úspěšný krok udělala Mora, co na to Berani? „Je to první zápas. Nevyšlo to, ale stačí vyhrát třikrát v řadě a máme to,“ prohlásil Kašík.

Zlatá hokejka

Po zápase marně hledal slova. Šlo vidět, jak ho těsná porážka 2:3, kterou Zlín musel přijmout, štve. „Olomouc dala o jeden gól víc, což rozhodlo. Nevím, co k tomu víc říct,“ vyhrkl Libor Kašík.

Hrdinou domácího výběru se stal útočník Petr Strapáč, který nejprve v polovině utkání srovnal na 1:1, a pak v čase 55:57 zařídil první vítězství Hanáků v sérii. „Co bych si měl u těchto gólů vyčítat? Prostě to skvěle trefil. Abych řekl pravdu, už ani nevím, jak situace u třetí branky vypadala. Vím, že jsem byl bez hokejky. Teď už mám ale v hlavě středeční zápas a budu se snažit, aby byl výsledek opačný,“ pokračuje brankářská opora Beranů.

Ti byli zejména v úvodní dvacetiminutovce aktivnějším týmem a po trefě Klhůfka vedli. Olomoucký celek začal rozpačitě a zdálo se, že si místy neví se zlínským soupeřem rady. „Podařil se nám vstup do utkání. Měli jsme dobrý pohyb a vyložené šance, byla tam i jedna tyčka. Nepodařilo se nám z toho bohužel vytěžit víc než jeden gól,“ mrzí zlínského trenéra Roberta Svobodu.

Sestřih zápasu Olomouc - Zlín 3:2

Zlínští hokejisté byli v zápase disciplinovaní, inkasovali jen dva menší tresty a sami měli k dispozici pět početních výhod. Neproměnili ale ani jednu z nich. „To je otázka na trenéry. U mě jde jen o to, abych nepouštěl góly a tentokrát jsem jich pustil hodně,“ uvádí sebekriticky Kašík. „Nevyužili jsme přesilovky, což rozhodlo. Tým jinak musíme pochválit za přístup i sebevědomou hru. Věříme, že ve středu budeme šťastnější,“ doplňuje kouč Svoboda.

Mora má první výhru. Bitvu s Berany rozhodl Strapáč »

Na olomouckém zimním stadionu ticho nebylo. Oba kotle se snažily rozproudit atmosféru na tribunách, ovšem zklamáním byla návštěva. Hlasatel ohlásil 4 271 diváků. „Čekal jsem mnohem víc. Zápas nebyl vyprodaný, což mě v Olomouci zklamalo. Jsem ale rád, že přijelo strašně moc Zlíňáků, za což jim děkuji,“ posílá Kašík pozdrav zlínskému kotli.

První bitvu ovládla Olomouc, válka ale trvá. „Nevím. Strašně těžko se mi to teď hodnotí. Nemám sílu v hlavě nic vymýšlet. Jediné, co chci, je chytat,“ přiznává gólmanská jednička Beranů. „Je to první zápas, který nám nevyšel. Teď ale stačí vyhrát třikrát v řadě a máme to,“ uzavírá optimisticky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz