Zlín doma konečně skóroval. Bude to nejtěžší sezona v mém životě, říká Bukarts

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

22. září 2017, 22:00

Michal Sedláček

Jedno prokletí prolomeno, to druhé stále trvá. Zlín doma konečně vstřelil gól. Trvalo to sice 125 minut a 49 sekund, ale nakonec to vytoužené body přineslo. Taktéž doma poprvé v sezoně. Odnést to nemohl nikdo jiný než Litvínov. Oblíbený soupeř Beranů. Ti Vervu porazili už popatnácté v řadě. Poslední vítězství Severočechů se datuje do 22. ledna 2010.

Plekanec Chance liga

„Už mi tady tu sérii někdo připomínal. Jednou to může přijít, ale jsem strašně šťastný, že to nepřišlo dnes," radoval se střelec vítězné branky Pavel Kubiš. Ten ševcům vystřelil tři body osmatřicet sekund před koncem třetí třetiny. „Chytl jsem nahrávku a šel jsem s tím do brány, protože jsem chtěl přerušit hru. Pak jsem do toho nějak klepl, ani nevím jak, byl jsem k tomu zády, a začali jsme se radovat," popisoval dvaatřicetiletý hráč šťastnou trefu.

Třetí gól ševců rozvášnil i litvínovské hráče. Ovšem v tom negativním smyslu. Nelíbila se jim hra soupeře do brankáře Kantora. Michal Trávníček dlouho u rozhodčích protestoval, nakonec však neuspěl. „Myslím si, že v té sérii dorážek došlo k ataku holí našeho gólmana. Ten pak neměl možnost v brankovišti chytat. Neznám přesně to pravidlo, ale soupeřovi hráči na něj vytvořili tlak a to i do jeho výstroje, takže on neměl možnost chytat," vysvětloval svůj pohled na situaci kouč Litvínova Radim Rulík.

Pavel Kubiš: Při vítězném gólu mi spadl ze srdce obrovský kámen

Poslední půl minutku už domácí uplácali a po zápase na nich byla znát velká úleva. „Takový kámen, jaký mi dnes spadl ze srdce, protože jsem byl u gólu na 2:2... Už jsem si říkal, že jsme zase ztratili dva body. A takovou úlevu, jakou jsem cítil, když jsme dali ten gól... Jsem za to rád a doufám, že nás to nakopne," hledal těžko slova viditelně šťastný střelec vítězné branky.

„Těžký zápas, ale máme tři body. To je všechno," zhodnotil jasně a výstižně duel autor druhé zlínské trefy Roberts Bukarts. "Bylo pro nás velmi důležité doma vyhrát. Máme pět bodů, ale myslím, že bychom měli mít více," poukazuje na fakt, že ševci jsou i přes vítězství stále na dně tabulky. Těšit ho ale mohla výhra, vstřelená branka i gól jeho mladšího bratra Rihardse, který se trefil poprvé v dresu Zlína.

„Pro něj je to těžké. Když se podíváte na mé statistiky, jak jsem do Zlína přišel. Dal jsem gól rychle, hned v prvním zápase a dalších šest zápasů jsem se netrefil. Je to rozdílný hokej oproti Americe. Velké kluziště a rozdílný styl hry," zastává se Roberts Bukarts svého bratra.

Sestřih zápasu Aukro Berani Zlín – HC VERVA Litvínov

Jeho trefa na 2:1 by pak klidně mohla kandidovat do Zlaté helmy. Trefil se totiž po krásné kombinaci s Jiřím Ondráčkem. Dvakrát si vyměnili puk a Bukarts pak zakončoval do prázdní klece. „Byla to úžasná přihrávka. Udělal všechno a já jsem jen klepl do puku před prázdnou brankou. Byla to od něj úžasná přihrávka a děkuji mu za tak lehký gól," chválí svého spoluhráče lotyšský útočník.

„Já už beru každý zápas jako klíčový."

Zlín se však nemůže po ramenou plácat dlouho. V neděli ho čeká další důležitý zápas a to na ledě Olomouce, která je v tabulce o místo před ním. „Já už beru každý zápas jako klíčový. I kdybychom tam vzali jeden bod, nebo kdekoliv jinde, tak to může být to, co nám zvedne sebevědomí," burcuje Kubiš. „Tato sezona bude ta nejtěžší v mém životě. Nejen pro mě, ale pro celý náš klub. Očekával jsem, že to bude těžké a jsem na to připraven," hlásí Roberts Bukarts před dalšími bitvami.

Střely Zlína v zápase proti Litvínovu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz