Žihadla vedou i ve finále! Sokolov si poradil s Vrchlabím

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Jízda Moravských Budějovic ve 2. lize se nezastavuje! Žihadla v úvodním finálovém zápase porazila Havlíčkův Brod 6:3. Ve druhé skupině pak lépe odstartoval finále domácí Sokolov.

MS U20 2020

Připomínáme, že se hraje na tři vítězná utkání. Vítězové finále jednotlivých skupin se pak v přímém souboji střetnou o postup do Chance ligy.

FINÁLE JIH + VÝCHOD

Havlíčkův Brod proti Moravským Budějovicím dvakrát vedl. Žihadla ovšem pokaždé našla odpověď a ve druhé dvacetiminutovce se třemi góly v řadě dostala do sedla. Bruslařům vycházely přesilové hry. Když využili druhou početní výhodu, ztráceli už jenom jednu branku. Ve třetí třetině se hnali dopředu, na Dominika Groha ale úspěšný recept nenašli, a mohli tak svých neproměněných šancí jenom litovat. Hosté se totiž ve třetí třetině prosadili ještě dvakrát a úvodním vítězstvím na hřišti soupeře získali výhodu.

BK HAVLÍČKŮV BROD – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Matušík (Kulhánek), 21. Kulhánek (Matušík, Semrád), 36. Voříšek (Třetina, Matušík) – 16. Rytnauer (Horký, Krutiš), 23. Heinrich (Mikeš, Pelikán), 28. Juráň (Furch, Heinrich), 30. Pospíchal (Mikeš), 47. Horký (Mlynář, Krutiš), 59. Heinrich (Rytnauer).
Stav série: 0:1.

FINÁLE SEVER + STŘED

V očekávaném finále Sokolova s Vrchlabím se domácí brzy ujali vedení. Vrchlabským hokejistům se podařilo před polovinou první periody vyrovnat, jenže Baník se ještě před přestávkou díky Tomáši Vracovskému prosadil podruhé. Na další branku se čekalo až téměř do samotného závěru zápasu. Zkušený harcovník v barvách Sokolova David Hruška proměnil trestné střílení a přiblížil svůj celek k prvnímu vítězství. To domácí v poslední minutě ještě pojistili trefou do odkryté klece.

HC BANÍK SOKOLOV – HC STADION VRCHLABÍ 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Čejka (Michálek), 19. Vracovský (Zadražil, Přindiš), 56. Hruška z trestného střílení, 60. Vrána (Vracovský, Šik) – 9. Berger (Urban, Vágner).
Stav série: 1:0.

Další zápasy finále Sever + Střed

Úterý 26. března – 2. zápasy:
18:00 HC Stadion Vrchlabí – HC Baník Sokolov

Čtvrtek 28. března – 3. zápasy:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Stadion Vrchlabí

Sobota 30. března – případné 4. zápasy:
18:00 HC Stadion Vrchlabí – HC Baník Sokolov

Pondělí 1. dubna – případné 5. zápasy:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Stadion Vrchlabí

Další zápasy finále Jih + Východ

Úterý 26. března – 2. zápasy:
18:00 HC Moravské Budějovice – BK Havlíčkův Brod

Čtvrtek 28. března – 3. zápasy:
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice

Sobota 30. března – případné 4. zápasy:
17:00 HC Moravské Budějovice – BK Havlíčkův Brod

Pondělí 1. dubna – případné 5. zápasy:
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz