Žďár začal přípravu na ledě s posilami, přišel ale o elitního centra

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Hokejisté Žďáru nad Sázavou vyjeli v úterý po dlouhém čekání znovu na ledovou plochu. Trenéru Radku Hamanovi se hlásilo několik avizovaných posil, klub kromě toho další hráče zkouší. Velkou ztrátou je však zranění útočníka Jana Wasserbauera.

Aplikace Tipsport extraligy

Plameny o jistých pohybech v kádru informovaly už na začátku května. Hráči se až do začátku června připravovali individuálně, následně podstoupili dlouhou letní dřinu. Čtvrtý srpnový den se pak poprvé proháněli na zimním stadionu na Bouchalkách.

Do tréninkové jednotky se zapojil například Václav Půža, tedy bývalý obránce Jihlavy, kterému nebyla nabídnuta nová smlouva. Podobný osud potkal Davida Čermáka, ten ale do všech utkání kvůli studiu vysoké školy nejspíš nezasáhne.

Zdravotní trable zatím na led nepustily Richarda Adama, který mimo jiné působí v jihlavské mládeži. Možný návrat do třetí nejvyšší soutěže hlásí Jakub Kmošek. Třiadvacetiletý útočník dříve nastupoval za Dvůr Králové nebo Trutnov, teď se pokusí probojovat do kádru Plamenů.

O místo na soupisce bojují ještě obránci Petr Beneš (naposledy Hlinsko) a Patrik Vašíček (naposledy juniorka Komety).

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Realizačnímu týmu přidělalo vrásky zranění Jana Wasserbauera, jenž laboruje se zraněným kolenem a na začátku července prodělal plastiku předního zkříženého vazu. Klíčový útočník zákrok absolvoval u specialisty v Berouně.

„Začátkem června jsem byl na prvním zákroku, kde mi zjistili, že mám přetržený přední zkřížený vaz, což nebylo vidět ani na magnetické rezonanci.“

„Začátkem června jsem byl na prvním zákroku, kde mi zjistili, že mám přetržený přední zkřížený vaz, což nebylo vidět ani na magnetické rezonanci. Následně jsme se domluvili na další operaci, která proběhla začátkem července a tam mi už udělali plastiku,“ přibližuje sedmadvacetiletý odchovanec Žďáru na klubovém webu.

Teď Wasserbauera čeká dlouhá rekonvalescence, kvůli které nejspíš nestihne velkou část nadcházející sezony. „Nyní budu mít pět týdnů od operace a v následujících dnech bych díky skvělé fyzioterapeutce Lence Kozlové mohl už odložit berle. A samozřejmě nemůžu opomenout ani moji přítelkyni, která mi se cvičením také pomáhá,“ doplňuje.

Hráči A-týmu na prvním tréninku

Brankáři: Jiří Sláma, Jan Čáp, Lukáš Vít.

Obránci: Petr Beneš, Jan Čermák, Martin Lojek, Martin Pleva, Václav Půža, Patrik Vašíček.

Útočníci: Dominik Adam, Lukáš Bureš, Martin Gregar, Aleš Heinrich, Tomáš Chlubna, Lukáš Jícha, Slavomír Kadleček, Jakub Kmošek, Ondřej Kovářů, Marek Prokš, Zdeněk Šerejch, Martin Štola.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz