Závorka vychytal Spartu, pak ovládl sprint. Porazit Spartu je svátek, tvrdí

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Opět se ukázalo, že na silné soupeře umí karlovarská Energie mnohem lépe než na ty, se kterými by reálně mohla sbírat body. Všechna letošní vzájemná střetnutí Energie a Sparty byla vyrovnaná, postupně ale převážil výkon energetiků. V zápase plném šancí, strkanic a výborných brankářských zákroků nebyl znát ani extrémní tabulkový rozdíl. Šlo o další atraktivní zápas, který skončil veseleji pro předposlední celek extraligy. Jako vždy ho energetici oslavili netradiční děkovačkou, jejíž hlavním aktérem byl muž zápasu Tomáš Závorka.

Zlatá hokejka

Tomáši, po prohře s Plzní jste dokázali porazit silnou Spartu, v čem se zápasy lišily?
Myslím si, že jsme k tomu zápasu přistoupili zodpovědně. Se Spartou se nehraje každý den. Vítězství je sice vždycky za tři body, ale proti té Spartě… Má u nás v republice asi největší ohlas, takže je to takový malý svátek. Jsem rád, že se nám podařilo zápas vyhrát a hlavně ho odehrát tak, jak jsme si řekli.

Začátek zápasu byl podobný jako posledně, opět jste se dostali do vedení. Nebáli jste se, že přijde znovu nějaký výpadek?
Myslím si, že na takové věci bychom vůbec myslet neměli. Prostě hrát šedesát minut a ne se strachovat. Naopak když vedeme, měli bychom být na koni a neměli bychom myslet na takové věci, jako že bychom mohli dostat gól, a že by to soupeř mohl otočit. Jestli se to někomu vkrádá do hlavy, mně určitě ne.

Pamatujete si, kdy jste naposledy vychytal nulu? V posledních zápasech jste k tomu měl blízko, ale chyběla i trocha štěstí…
Myslím, že v loňské sezoně jsem asi nějakou nulu vychytal, ale abych řekl pravdu, moc na to nehraju. Když jsem vychytal první nulu v extralize, byl jsem samozřejmě rád. Ta první je speciální, ale jsem radši, když vyhráváme. Kdybych vychytal pět nul v sezoně a vyhráli bychom jen pětkrát za sezonu, je mi to k ničemu. Klidně budu vyhrávat 3:1, ale hlavně ať vítězíme.

Nezaskočila vás ta výhra trochu po předchozích zápasech? Sparta sem určitě jela pro body…
My jsme letos se Spartou celkově odehráli dobré zápasy. Na Spartě jsme prohráli v prodloužení, náš výkon nebyl špatný, doma to bylo tuším na nájezdy a nyní jsme vyhráli, takže i když je Sparta top tým, hráli jsme s ní velice dobře. A kdybychom si nevěřili, nemuseli bychom sem ani chodit.

Budete si díky této výhře věřit více do následujících zápasů?
Věřím, že ano. I když nám v podstatě o nic nejde a připravujeme se na baráž, takže k tomu přistupujeme úplně jinak než v loňské sezoně. Protože loni jsme tam byli taky po základní části namočení, ztráta byla veliká a zápasy potom byly takové… Věřím, že výkon, co jsme podali proti Spartě, podáme i v play out a to je nejlepší cesta, jak se na baráž připravit.

Když čekali diváci po zápase na děkovačku, trvalo to nezvykle dlouho. Nevymýšlel ji Václav Skuhravý na místě? Měl ji vůbec připravenou?
Venca už ráno něco vymýšlel, teď se jen dolaďovaly detaily. Vymyšlené to bylo samozřejmě. Venca má před každým zápasem něco v hlavě. Věříme, že můžeme vyhrát v každém zápase. Kdybychom tam šli s tím, že prohrajeme, tak je to o ničem.

Když se vám teď podaří vyhrát třeba venku, budete takto s fanoušky slavit i na hostujícím stadionu?
Pfff, to nevím, to se opravdu přiznám, že nevím. To byste se museli zeptat Venci, ten o tom všem rozhoduje. V pátek hrajeme ve Zlíně, takže pokud až tam dorazí nějací fanoušci, a pokud vyhrajeme, Venca určitě něco vymyslí a pobavíme fanoušky i venku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz