Zaspali jsme, mrzí Polanského. A sedmý zápas? Pro hokejistu není víc

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Čtyřikrát v sezoně na plzeňském ledě slavili, ale v klíčovou chvíli další vítězství nepřidali. Oceláři po třech výhrách v řadě nevyužili mečbol, padli 1:3 a o postup do finále se budou rvát v sedmé bitvě.

HokejkaSHOPvanoce

„Utkání se mi nehodnotí dobře. Zaspali jsme nejen začátek, ale první dvě třetiny. Takhle jsme vůbec nechtěli hrát a jsme za to potrestaní. Začít hrát hokej až ve třetí části, to sice ukazuje, že máme natrénováno, ale v play off se nám to nesmí stát,“ mrzí Jiřího Polanského.

Plzeň do zápasu vlétla s velkou chutí, už v čase 5:02 šla do vedení a dál zaměstnávala Šimona Hrubce. „Těžko říct, čím to bylo. Kdybychom to věděli, tak to změníme hned, nebo po třetině. Nemohli jsme se nastartovat, to se někdy při sportu stane,“ líčí třinecký útočník.

Po dvou třetinách už to bylo 2:0, ale hosté nic nezabalili, převzali aktivitu a právě díky brance Jiřího Polanského duel zdramatizovali. „Třetí třetina se nám herně povedla, zvedli jsme se. Ale tak, jak jsme skončili, musíme začít další duel, jinak to nebude dobré,“ velí.

Plzeň si po výhře 3:1 vynutila rozhodující sedmou bitvu, která se odehraje v pondělí v třinecké Werk Areně. „Teď nemá cenu dívat se doleva, doprava. Kdyby nám někdo za stavu 0:2 řekl, že se dočkáme sedmého utkání, tak bychom to brali,“ přiznává zkušený bojovník.

„Kdyby nám někdo za stavu 0:2 řekl, že se dočkáme sedmého utkání, tak bychom to brali.“

„Pro hokejistu není víc než hrát doma sedmé utkání v play off. Co víc si přát,“ hlásí Polanský, který by rád podruhé v řadě postoupil s Oceláři do finále. „Ukázali jsme charakter, bojovnost, a to všechno bychom chtěli ukázat i před domácími fanoušky," pokyvuje Polanský.

Sedmá utkání jsou specifická, ale věří ve výhodu domácího prostředí, přestože čtyři z pěti zápasů v letošní sezoně pod Javorovým patřily indiánům. „V takových utkáních už rozhoduje víc psychika než síla. Ale strašně si přeju, aby nám domácí prostředí pomohlo.“

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz