Zase ty nájezdy. Rozhodla efektivita, říká Gernát po prohře s Energií

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

21. prosince 2020, 18:37

Daniel Ježek

V posledním zápase před vánočními svátky lídr tabulky z Třince na svém ledě přivítal karlovarskou Energii. Atraktivní duel dospěl až do nájezdů, v nichž zvítězili Západočeši. Dvěma góly se v duelu prezentoval obránce Martin Gernát.

Aplikace Tipsport extraligy

Oceláři chtěli dát zapomenout na nepovedené utkání s Olomoucí, kdy poprvé v letošní sezoně nebrali ani bod. V duelu s Karlovými Vary svého soka místy vysoce přehrávali, Slezanům se ale nepovedlo odskočit do většího náskoku než jednobrankového. Energetici vždy dokázali srovnat, ukázali se především v rychlých protiakcích.

Dvěma góly pomáhal Ocelářům obránce Martin Gernát. Ofenzivní bek se v sezoně vylepšil již na třiadvacet bodů a dotáhl se na nejproduktivnějšího beka Filipa Hronka. Hradecký obránce ale se již vrátil zpět do zámoří, Gernát tak může směle dál pokračovat ve sběru bodů a navyšování svého konta. Slovenský bek mohl v utkání přidat i další branku, v nájezdech ale neuspěl.

Jak hodnotíte utkání s Karlovými Vary?
Pohybem jsme se dostávali do šancí, rozhodla ale efektivita. My nebyli schopní odskočit do dvoubrankového vedení, jim se dařilo skóre vždy dorovnat. Věděli jsme, že budou využívat svou rychlost a brejkové situace. V podstatě nám takhle dali všechny branky. V nájezdech zvítězil šťastnější. 

„Pohybem jsme se dostávali do šancí, rozhodla ale efektivita."

Sedm a půl minuty před koncem jste se znovu dostali do vedení, neměli jste si to pohlídat?
Říkali jsme si na střídačce a poté i v kabině, že se nesmí stát, abychom dali gól a v následujícím střídání by to srovnali. Dnes se nám to bohužel stalo dvakrát, musíme se z toho poučit. Máme teď přestávku, musíme si pořádně oddychnout a vrátit se s čistou hlavou.

Přichází přestávka v pravý čas? Máte pět dní na odpočinek.
Doteď jsme odehráli hodně kvalitních zápasů. To, že jsme v posledních dvou zápasech prohráli, se může stát každému týmu. Myslím, že pauza každému přijde vhod, pořádně si oddechneme. Režim byl hodně nabitý, po svátcích se vrátíme čerstvější, než tomu bylo teď.

Dal jste dva góly, proto jste si věřil na nájezd?
Hráče na nájezdy většinou vybírá trenér. Viděl, že mi to v zápase dvakrát padlo, tak ukázal na mě. Snažil jsem se brankáře rozhýbat, on ale stál v brankovišti. Bohužel jsem to trefil na jeho vyrážečku a on úspěšně zasáhl.

Čím to, že Třinci nájezdy dlouhodobě nejdou?
Na takovou otázku se těžce odpovídá. Nájezdy jsou o individuálních schopnostech hráče. Není to o týmovém výkonu, spíše o šikovnosti a drzosti konkrétního hráče.

„To, že jsme v posledních dvou zápasech prohráli, se může stát každému týmu."

U vaší druhé branky hosté zkusili trenérskou výzvu, jak jste tu situaci viděl vy?
Co přesně se stalo v brankovišti, to nevím. Já tam přijížděl z druhé vlny. Viděl jsem, že Míša Kovařčík se snažil dorazit kotouč do sítě, ale puk netrefil. Ten zůstal u brankové čáry, tak jsem se snažil to poslat nahoru nad beton. Z mého pohledu brankářův beton nebyl vůbec blokovaný. Byla tam odkrytá branka, proto jsem to cpal nahoru.

Co byste fanouškům popřál před blížícími se svátky?
Přeju jim hlavně hodně zdraví, které je v poslední době to nejdůležitější. Aby každý zůstal ve zdraví a v bezpečí po celou dobu vánočních svátků. A aby si to lidé užili s celou rodinou.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz