Zákeřnost! láteří Berani. Sparta odmítá, že Černoch šel na Gazdu záměrně

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Pro Spartu zápas, na který chce rychle zapomenout, pro hosty naopak patrně nejlepší výkon sezony. Berani skolili Pražany 5:1 a vydřeli tři cenné body, v koncovce utkání se pak strachovali o obránce Gazdu, který dlouho ležel na ledě po faulu Jiřího Černocha.

Plekanec Chance liga

V posledních vteřinách zápasu došlo u branky Jakuba Sedláčka k potyčce, do níž se zapojilo několik hráčů. Rozhodčí následně dali po čtyřech minutách domácímu Sillovi a hostujícímu Poletínovi. Zmíněný Černoch dostal trest na pět minut a do konce zápasu, pěstí totiž poslal na led Daniela Gazdu a v první chvíli to vypadalo na vážné zranění.

„Je otřesný a zakrvácený. Až odborníci řeknou, co mu přesně je. Bohužel nemáme tak široký kádr, takže je to pro nás ztráta. Zvlášť pak, když o něj přijdeme takovým způsobem," láteřil po utkání zlínský kouč Robert Svoboda. Ke strkanici a faulu Černocha došlo dvě vteřiny před třetí sirénou. Potyčka byla úplně zbytečná, na radosti hostů nic změnit nemohla.

„Všichni se na to můžete podívat. Pokud zůstane hráč takhle ležet na ledě… Tohle k hokeji nepatří. Věřím, že to určitě nezůstane jenom tak," uvedl Svoboda, jenž jinak kvitoval výkon svého týmu a důležité vítězství. Hosté cítili křivdu, sparťany zase naštvalo, že podle soupeře mělo jít z jejich strany o záměr.

Dlouho se nehrálo, trenér Uwe Krupp posléze raději stáhl z ledu Jana Buchteleho, protože sparťanský útočník viděl rudě a hrozilo, že dojde k další bitce. Emoce pak byly patrné i na tiskové konferenci. „Už jen ta skladba hráčů soupeře, kteří byli na ledě... Asi to mělo jiný záměr," naznačil Svoboda.

To se hrubě nelíbilo Nedvědovi. „V téhle formulaci cítím obvinění, je to nechutné! Vůbec se k tomu nebudu vyjadřovat." reagoval nejprve. Razantně odmítl, že by trenéři Sparty poslali do hry hráče s cílem faulovat nebo vyprovokovat bitku. „Nikdy jsem to nezažil. V Americe, v Rusku,ani v Bulharsku! Nikdy jsem takový pokyn nevydal. Ze strany realizačního týmu žádný pokyn na milión procent nepřišel," zdůraznil.

Stejně komentoval situaci i Lukáš Pech. „Nikdo tam nikoho neposílal. Kluci byli frustrovaní, ale všechno vyplynulo ze hry. Že by šel někdo úmyslně někoho zranit, to snad nikdo nemyslí vážně." Sám během přerušení hodně diskutoval s Tomášem Žižkou. „To byl zrovna ten, který na nás ukazoval. Nebo nadával na trenéra, že by posílal na led hráče. To není žádná pravda! Naopak Honzu Buchteleho jsme museli odvolat z ledu, trenér to udělal sám, protože nechtěl další bitky. Myslím, že tohle byl trošku úlet," zmínil s ohledem na výtky ze zlínského tábora.

Přitom stačilo málo a mohl být klid. „Já tam dvakrát hrál puk, pak se to nějak seběhlo. Nevím, asi to měli od trenéra? Proč by to jinak dělali?" ptal se po zápase zlínský brankář Jakub Sedláček, jemuž zápas vyšel na jedničku. „Rozhodčí mi říkali, že to viděli. Bude to napsané v zápase. Doufám, že se to potrestá a ten kluk si pár zápasů nezahraje," doplnil závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz