Zajímavá posila pro Opavu: Pomůže jí borec s extraligovými zkušenostmi

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

17. září 17:58

Jan Šimek

Druholigový Slezan získal pro své ofenzivní řady výraznou posilu. Opavě vypomůže útočník Vojtěch Tomi, který v uplynulém ročníku nastupoval v Chance lize. Klub o tom informoval na svém Facebooku.

HokejkaSHOPvanoce

Borec, který prošel vítkovickou mládeží, v dresu ostravského celku sehrál 92 extraligových utkání. Nasázel v nich dvanáct branek a na dalších šest jich přihrál. Za Vítkovice si zahrál také Lize mistrů. Nyní pětadvacetiletý hokejista má za sebou i řadu hostování ve druhé nejvyšší soutěži.

Tu si zahrál v Havlíčkově Brodě či v Havířově. Uplynulou sezonu Chance ligy odstartoval Vojtěch Tomi v Porubě, kde v 19 utkáních vstřelil dvě branky a na jednu nahrál. Pak se přesunul do Přerova, v jehož barvách se Tomimu dařilo o poznání více.

Škrty v Havířově: Klub nepočítá s Krejčím a s Tomim »

Dravý útočník za Zubry ve 28 zápasech osmkrát skóroval a přidal sedm asistencí. V pěti zápasech vyřazovací části Chance ligy vyšel bodově naprázdno. Teď má Tomi před sebou druholigovou výzvu.

Na měsíční výpomoci se dohodl s opavským týmem, který trénuje bývalý vynikající útočník Pavel Zdráhal. Tomi už v sobotu absolvoval premiérový zápas za Slezan v Novém Jičíně, kde Opava prohrála 4:6. „Vojta se mi sám ozval. Vypadá to, že si bude hledat zahraniční angažmá,“ vysvětluje kouč Zdráhal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz