Z Přerova do extraligy. Matouš Kratochvil uspěl na zkoušce v Dynamu

Foto: hcdynamo.cz

Vytáhlý útočník Matouš Kratochvil uspěl na zkoušce v Pardubicích, kde podepsal smlouvu. Do Dynama přichází na hostování z Přerova, do Chance ligy má pak vyřízeny střídavé starty.

Nový fanshop

„Matouš k nám původně přišel na zkoušku a na ní nás zaujal. Včlenil se do naší party, projevuje velkou snahu prosadit se v extraligovém mužstvu,“ těší předsedu představenstva a generálního manažera Dušana Salfického, který kvituje také jeho fyzické parametry.

Dva metry? Nebojí se toho využít v soubojích

Matouš Kratochvil je bez centimetru dvoumetrovým hráčem. „Nebojí se toho využít v soubojích nejen před bránou,“ pokyvuje Salfický. „Ale taky dobře ví, na čem ještě musí pracovat, aby měl pozici v našem týmu ještě silnější,“ doplňuje na adresu útočné posily.

„Včlenil se do naší party, projevuje velkou snahu prosadit se v extraligovém mužstvu.“

Přerovský forvard už zkušenosti s extraligou má, třináct zápasů sehrál za Zlín s bilancí 1+1, nyní přidá další starty v Dynamu. „Přišel jsem sem bojovat o místo a jsem šťastný, že se to povedlo. Chci pomoci týmu do nové sezony,“ říká odhodlaně po podpisu smlouvy.

Věřil jsem od první chvíle, že na extraligu mám

Za Pardubice sehrál už několik přípravných utkání, užívá si to tam. „Je to tu opravdu fajn. Parta v kabině je výborná, hned od prvního dne mi přijde, že jsem zapadl. Hodně mi pomohl i kamarád Josef Hrabal. Věřil jsem od první chvíle, že na extraligu mám,“ uzavírá.

Je lepší zdrbat bráchu než někoho jiného, smějí se přerovská dvojčata »

Na východ Čech přišel na hostování z mateřského Přerova, Chance ligu si může rovněž zahrát v rámci střídavých startů. Za Zubry, kterým před třemi lety pomohl k postupu do druhé nejvyšší soutěže, v uplynulém ročníku zaznamenal 42 startů a devět bodů (5+4).

Aktuální soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Vojtěch Budík, Petr Čáslava, Rhett Holland, Josef Hrabal, Daniil Miromanov, Marek Trončinský, Ty Wishart.

Útočníci:
Miloš Bubela, Antonín Dušek, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Jordann Perret, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Tomáš Svoboda, Petr Sýkora, Sacha Treille, Tomáš Vondráček.

Příchody do HC Dynamo Pardubice

Jan Mandát (Binghamton)
Miloš Bubela (Banská Bystrica)
Vojtěch Budík (Prince Albert Raiders)
Daniil Miromanov (Moncton)
Matouš Kratochvil (Přerov)

Odchody z HC Dynamo Pardubice

Jan Ščotka (Litvínov)
Vladislav Bojko (Bars Kazaň)
David Tomášek (Jyväskylä)
Martin Růžička (neznámo)
Tomáš Mojžíš (neznámo)
Matěj Beran (Sparta Praha)
Ján Sýkora (Banská Bystrica)
Martin Kaut (Colorado)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz