Z extraligy do 2. ligy? Hlavně, že hraju, říká Růžička k návratu do Hodonína

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

18. září 2018, 17:44

Adam Bagar

Útočník Marek Růžička se vrátil domů, po osmi letech oblékl hodonínský dres a hned v prvním zápase pomohl tamním Drtičům gólem k vítězství 7:3 nad nováčkem z Orlové.

HokejkaTV

S hladkou výhrou byl spokojený, ale nikoliv se svým výkonem. „Umím hrát i lépe. Chtěl jsem do toho dát všechno, ale než si člověk zvykne na nový tým, systém i druhou ligu, tak to prostě pár zápasů potrvá,“ hlásí třiadvacetiletý hokejista v rozhovoru pro web shkhodonin.cz.

Na první branku čekal jen do 24. minuty, kdy zvyšoval na 3:0 a dodal domácím potřebný klid. „Jsem rád, že jsem si mohl zase zahrát za Hodonín. V rodném městě, před skvělými fanoušky. Snad budu platným hráčem,“ přeje si Růžička, který oblékl dres Drtičů po osmi letech.

„Než si člověk zvykne na nový tým, systém i druhou ligu, tak to pár zápasů potrvá.“

Ještě loni hrál za Frýdek-Místek, Trenčín a Litvínov, teď přišel do Hodonína na hostování do konce sezony z extraligového Třince. „Jsem hlavně rád, že hraju. Neřeším, že je to druhá liga. Jsem rád, že jsem tady,“ pokyvuje Marek Růžička, jenž se na sezonu připravoval sám.

„Kondiční trenér mi posílal plán, snažil jsem se ho plnit. Ale nebylo to ideální. Přece jen jsem mladý kluk, s partou je to vždycky lepší. Sice jsem s motivací neměl problém, ale neměl jsem si s kým třeba zahrát fotbálek,“ prozrazuje nejčerstvější ofenzivní posila Drtičů.

Fanoušci v Hodoníně si vyšší soutěž zaslouží

Jak se její návrat na jih Moravy upekl? „Seběhlo se to narychlo. Kontaktoval mě pan Janás (asistent trenéra, pozn. red.) a ptal se, jak na tom jsem a jestli mám klub. Už jsem pod ním hrál v žácích a byla to pro mě cenná zkušenost. Takže si spolupráci obnovíme,“ hlásí Růžička.

Bývalý mládežnický reprezentant by rád Drtičům pomohl k vytouženému postupu do Chance ligy. „Chci přiložit ruku k dílu, fanoušci si tady vyšší soutěž zaslouží. Chceme vyhrávat, pro první ligu uděláme všechno,“ zakončuje odhodlaně útočník s 126 extraligovými starty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz