Mrkejte na něj: Roste ve Frýdku nová prvoligová hvězda?

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Třináct zápasů, pět gólů. Obránce Ondřej Hrachovský v Chance lize odstartoval parádně, dokonce si vysloužil pozvánku do Třince.

HokejkaSHOPvanoce

Ještě loni Hrachovský pendloval mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem. A teď... Teď je jedním z nejlepších beků dosavadního průběhu soutěže.

Vyniká v mnoha statistických ohledech.

Ten nejnápadnější se týká vstřelených gólů. Prosadil se už pětkrát – žádný jiný prvoligový zadák nedal víc branek než on.

I po přepočtu na odehraný čas je Hrachovský nejlépe střílejícím bekem soutěže: za 60 minut hry stihne 1,18 gólu. Má mimořádně tvrdou a hlavně přesnou ránu golfákem. 

V počtu střel na branku za hodinu hry je mezi obránci až na 31. místě, zato má ale téměř 21% úspěšnost střelby. 

A až (tedy pokud se tak vůbec stane) zlepší Frýdek-Místek svoje přesilovky, v nichž má zatím jen 12% úspěšnost, Hrachovského statistiky by se mohly ještě o level zvednout.

Je opravdu při chuti... Navíc má na obránce skvělé parametry: měří 191 centimetrů a hokejku drží napravo. 

Hrachovský je platný nejen směrem dopředu, ale i při bránění. V Corsi má sice průměrné hodnoty (44,56 %), jenže to je pouze pomocná statistika.

V hokeji je pořád nejdůležitější poměr vstřelených a obdržených gólů. A když byl Hrachovský na ledě a hrálo se v 5 proti 5, jeho tým skóroval 16x a inkasoval pouze 6x. To dává úžasný 73% podíl. V rámci Chance ligy je tento podíl 12. nejlepší mezi obránci. Frýdek-Místek je přitom v dolní polovině tabulky!

Vypadá to, že o objevu této prvoligové sezony je jasno! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz