Will vynuloval sbornou. Uhráli jsme to neskutečně, září. Co nikdy nezažil?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Bylo na něj spolehnutí. Ruským dravcům nedovolil skórovat ani jednou a parádním výkonem nasměroval národní tým k výhře nad sbornou v poměru 3:0. Brankář Roman Will se na závěr finského turnaje mohl radovat z vychytané nuly i celkového prvenství na Karjala Cupu.

HokejkaSHOPvanoce

„Byli jsme dobře připraveni od trenérů a navíc tady byla skvělá parta kluků, která šla soustředěně do každého tréninku i utkání. Ač tentokrát byla únava víc znát, přesto jsme odehráli výborný zápas. Byli jsme konzistenení, nebyl tam žádný extra výpadek,“ pokyvuje Roman Will.

Ten se musel ohánět hlavně v úvodu utkání, kdy se omlazený ruský výběr snažil rozjezdit a vykolejit českou defenzivu. „My jsme to ale očekávali a byli jsme na to připraveni. Jsem rád, že jsme na to dobře zareagovali. Může se stát, že tým má dobrý pohyb a zamkne vás. To je normální a já jsem rád, že jsme se z toho dostali,“ říká.

Jan Kovář po výhře na turnaji Karjala Cup

Národní tým povzbudila trefa Jana Kováře, pak už šlo všechno na ledě mnohem lépe. Bezchybně působil i spolehlivý Will v brance. „Snažil jsem se soustředit pouze na svou hru. V koutku duše samozřejmě vím, jaké je skóre, ale snažím se na to nedívat. Sebevědomí vám roste víc a víc, ale je to spíš opravdu o tom, že jsem se soustředil na vlastní hru,“ opakuje.

V jednom utkání musel společně s českými bojovníky čelit hned pěti dvojnásobným přesilovkám soupeře – a Říhova parta všechna oslabení ubránila. „Tohle jsem asi nikdy nezažil, na druhou stranu jsme to naprosto neskutečně uhráli,“ pochvaluje si Will.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Ani bych neřekl, že v nich měli vyloženou gólovku. Dobře jsme úhlovali hokejkama, a když bylo potřeba, skočili jsme do střely. Klobouk dolů před klukama, jak to odbránili. Neměl jsem tam žádnou těžší práci,“ přiznává brankář švédského Rögle.

Češi tak zvládli vítězně všechny tři zápasové prověrky a teprve podruhé v historii ovládli celý Karjala Cup. Výrazný podíl na tom měli gólmani. O čem to svědčí? „Je to o každém hráči v týmu. Když to řeknu blbě, tenhle turnaj jsme třeba klukům pomohli my, ale příště to může být klidně naopak. Tak to prostě je. Jsem rád, že jsme vyhráli tři zápasy i celý turnaj,“ uzavírá Roman Will.

Michal Řepík po utkání s Ruskem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz