Vyrovnal, pak v šanci zlomil hůl. Kdybych to tak věděl, láteří Růžička

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři ve 37. kole narazili na Plzeň, Werk Arena viděla velice atraktivní bitvu. Hráči s drakem na prsou, kteří obvykle na domácím ledě drtí jednoho soupeře za druhým, museli od úvodních minut čelit velkému tlaku plzeňského celku. Slezané v utkání hned čtyřikrát dotahovali vedení západočeského týmu, Třineckým nakonec šestadvacet vteřin před třetí sirénou bod vystřelil Martin Růžička.

HokejkaTV

Oku lahodící bitva s hromadou šancí na obou stranách a deseti brankami ze hry. Duel Ocelářů s indiány byl reklamou na ofenzivní hokej. Vedoucí tým extraligové tabulky ale na svém ledě musel dotahovat soupeřovo vedení, a to hned čtyřikrát. Slezané nakonec pokaždé zvládli smazat manko, v nájezdech ale druhý bod nezískali.

Rozhodnutí mohlo přijít v pětapadesáté minutě, kdy byl za katr poslán hostující Jan Kovář. Oceláři ale přesilovku nevyužili, paradoxně v ní sami z hole Jana Eberleho inkasovali! Ani tento moment ale Slezany nezlomil a Martin Růžička dvacet šest vteřin před koncem poslal duel do prodloužení.

„V utkání jsme ani jednou nevedli, nakonec jsme to v prodloužení mohli urvat na svou stranu. Oni i my jsme kvalitními mančafty, myslím, že se to v zápase ukázalo,“ řekl třinecký kanonýr.

Předvedli jste stíhací závod, soupeř nakonec byl lepší v nájezdech. Není to škoda?
Čtyřikrát jsme prohrávali, čtyřikrát jsme to dotáhli. Je to velká škoda. Za ten bod asi můžeme být rádi, zápasu je ale škoda. Nájezdy byly o tom, že jsme nedali gól. Musíme něco změnit, abychom příště byli vítězní.

Co rozhodlo utkání s Plzní?
Na pět gólů bychom doma měli vyhrávat. Plzeň je kvalitní mužstvo, které dokáže soupeřovy chyby potrestat. Některé góly jsme jim darovali. Ukázala se ale morálka týmu, že i za stavu 0:2 a proti takovému soupeři jsme bojovali a dotáhli to až do prodloužení.

Byl to divný zápas, říká Vladimír Roth

Místy jste měli velký tlak, co chybělo?
Těch momentů bylo více. Konec druhé třetiny byl z naší strany famózní, měli jsme velký tlak. Jediné, co tomu chybělo, byl ten gól. Šance byly, oni toho určitě pak měli plné brýle.

Hodně mrzí asi inkasovaný gól při vlastní přesilovce, že?
Tohle nás hodně mrzí. Pět minut do konce mít přesilovku a mít možnost to zlomit na svou stranu, to byla obrovská chyba, že jsme inkasovali. Z toho se musíme poučit a v dalších zápasech tohle nepřipustit.

Šestadvacet vteřin před koncem jste srovnal, máte pevné nervy?
Hraje se šedesát minut, je třeba to pořád zkoušet, člověk nikdy neví co se stane. Mně to prošlo kolem beka do víka, gólman to asi neviděl. Jsem rád, že máme aspoň ten bod.

Jak se vám zdála hra Plzně?
Byli agresivní, oni takhle hrají. Hodně bruslí, mají velmi šikovné hráče a hrají aktivní hokej. My o tom věděli, v první třetině jsme se s tím ale nepopasovali. Hned jsme prohrávali 0:2. Pak jsme si k tomu něco řekli, snažili se hrát svoji hru. V každém zápase nemůžete být celých šedesát minut v té nejlepší formě, je důležité, že jsme aspoň ten bod vyválčili.

Jak důležitý byl zápas pro morálku? Dokázali jste se pokaždé vyhrabat a získat alespoň bod.
Je to hodně důležité. V utkání jsme ani jednou nevedli, nakonec jsme to v prodloužení mohli urvat na svou stranu. Oni i my jsme kvalitními mančafty, myslím, že se to v zápase ukázalo. Je škoda, že jsem při své šanci zlomil hokejku. Kdybych to věděl, tak si ji vyměním. Moc šťastný jsem nebyl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz