Vykoukal předčil svěřence. Jít do zápasu? Fyzičku bych na to měl, tvrdí. Co ho trápí?

Foto: Facebook LHK Jestřábi Prostějov

Sotva otevře pusu, aby něco řekl k úvodnímu tréninku prostějovských Jestřábů, okolo procházející Tomáš Divíšek na něj křikne: „Pochlub se.“ Když pak zkušený útočník přistoupí blíž, prozradí, o co jde: „Trenér s námi absolvoval fyzické testy. A byl jeden z nejlepších. Ale on by to neřekl, je skromný,“ pochválil culícího se Jiřího Vykoukala.

Nový fanshop

Střihnout si ještě zápas by pro něj zřejmě nebyl takový problém. „Nevím, jestli formou, ale fyzičkou bych na to asi měl,“ přiznává mistr světa z let 1996 a 1999, který se chystá už na svůj třetí ročník v roli trenéra prostějovských hokejistů.

Zdá se to jako velká nadsázka, když pak ale vidíte Jiřího Vykoukala, jak svým svěřencům na tréninku předcvičuje bruslení a vede si v tom o poznání lépe než oni, v duchu si řeknete, že na Chance ligu by s největší pravděpodobností stačil.

Jenže už nějakou dobu je v jiné pozici. A chce svůj um předávat hráčům ve svém týmu. Proto si Jestřábi na čtvrtečním prvním tréninku před novou sezonou poprvé skoro nesáhli na puk. Alespoň u skupiny tvořené obránci to platilo. Trénovalo se bruslení. Do zblbnutí. 

„Sami jste asi viděli, jaké mají problémy s otočkami a dalšími věcmi. Určitě se tomu chceme letos hodně, hodně pověnovat,“ říká. Sám hledá inspiraci všude možně. „Snažím se pořád vzdělávat, dívám se hlavně do Švédska a Finska. Chci, abychom nemuseli volat nějaké specializované trenéry a mohl to klukům předat sám,“ uvádí.

» Štůrala trénuje s Prostějovem. Jak to vypadá s jeho dalším angažmá?

Útočníkům se pak hodně věnoval Lukáš Majer, mladý trenér, jenž z Prostějova pochází a pár let už se věnuje koučingu mládežnických kategorií v Kralupech nad Vltavou. „Je ambiciózní, vzdělává se, snaží se někam posouvat. Vždycky jsem s ním domluvený na první dva dny.“

Hned zkraje přípravy se chce šéf jestřábí střídačky věnovat i taktickým tréninkům, ale lekce bruslení budou pokračovat i dál. Nejen v přípravě. „Jsem přesvědčený, že když ty dovednosti u kluků zvedneme, tak to pomůže. Myslím si, že je to zanedbané,“ netěší ho. „Bude to samozřejmě náročné, ale bez toho to nejde. Nikam se nedá vylézt, aniž byste pro to něco udělali,“ ví 48letý kouč.

„Vzhledem k rozpočtu nejsme zatím schopni poskládat širší kádr.“

Práce mu pokračuje, i když sleze z ledu. V Prostějově totiž plní taky funkci sportovního manažera. A v ní se ještě pořádně zapotí, možná víc než během tréninků na ledě. Proč? Soupiska týmu, který v minulém ročníku prohrál sedmizápasovou čtvrtfinálovou bitvu se Vsetínem, totiž aktuálně čítá jen tři brankáře, sedm obránců a 12 útočníků.

„Vzhledem k rozpočtu nejsme zatím schopni poskládat širší kádr,“ trápí ho. „Snažíme se na posilách pracovat, jsme v kontaktu s extraligovými mančafty. Ale vždycky je to o financích, a těch tu už nemáme moc nazbyt,“ prohodí. 

V Prostějově uvidí, kdo se nevleze do kádrů extraligových celků. „Budeme čekat, ale znovu opakuju, jsou na to potřeba finance. Potřebujeme nějakého místního zarytého fanouška, který by nám ty dva tři hráče pořídil,“ usmívá se.

Příchody do LHK Jestřábi Prostějov

Dominik Hrníčko (Ú, Jihlava)
Daniel Dvořák (G, Hradec Králové)
Jakub Muška (O, Vrchlabí)
Martin Novotný (O, Přerov)
Kryštof Ouřada (Ú, Chomutov)
Petr Chlán (Ú, Chomutov)
Roman Chlouba (Ú, Chomutov)
Lukáš Krejčík (Ú, Slavia)
Tomáš Jandus (Ú, Ústí nad Labem)
Jaroslav Mrázek (O, Chomutov)
Jakub Březák (O, Litvínov)

Odchody z LHK Jestřábi Prostějov

Daniel Kolář (O, Jihlava)
David Dvořáček (Ú, Sparta)
Radek Prokeš (Ú, České Budějovice)
Zdeněk Čáp (O, Hradec Králové)
Lukáš Volf (Ú, Vsetín)
Ondřej Mikliš (O, Znojmo)
Matouš Venkrbec (Ú, České Budějovice)
Jan Starý (Ú, neznámo)
Ladislav Havlík (O, Gdaňsk, Polsko)

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:
Jakub Neužil, Daniel Dvořák, Kryštof Rochla.

Obránci:
Jaroslav Mrázek, Jakub Husa, Martin Novotný, Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac, Jakub Březák.

Útočníci:
Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Lukáš Krejčík, Lukáš Žálčík, Marek Račuk, Roman Chlouba, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Kryštof Ouřada, Petr Chlán, Lukáš Luňák, Václav Meidl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz