Vsetínu se plní marodka. Nováček proto přivedl Krenželoka a Šenkeříka

Foto: hcorli.cz

Vsetín reaguje na marodku v obranných řadách – v sobotu proti Českým Budějovicím za něj nastoupí dvě nové tváře: Daniel Krenželok a Petr Šenkeřík (na fotce).

Aplikace Tipsport extraligy

Nováček WSM Ligy postrádá Martina Janáčka (poraněné koleno), Ondřeje Holomka (kotník) a nově také Jakuba Tepera (rameno), který se vypracoval v týmovou oporu.

Valaši proto rychle sehnali náhradu. 

Šestadvacetiletý Petr Šenkeřík má v první lize odehráno 101 utkání a na obránce je velmi produktivní (14+33). Přes sto startů zapsal i v nejvyšší soutěži za Kometu, Zlín, Slavii a Vítkovice. Zkušenosti má také za zámořské WHL, ukrajinské nejvyšší soutěže i mezinárodní EBEL.

Minulou sezonu strávil v severoamerické SPHL – v 51 zápasech za Columbus Cottonmouths nastřádal 34 kanadských bodů.

Daniel Krenželok je hráčem Vítkovic, do jejich základní sestavy pro letošní ročník se ale zatím neprobojoval a na výjimku nastupuje za tamější juniorku (6 utkání, 4+4).

Na svůj věk má už mnoho zkušeností: dvě sezony strávil v prestižní QMJHL, odehrál 36 extraligových zápasů, ve WSM Lize se mihl v Havířově a v lednu tohoto roku se zúčastnil mistrovství světa juniorů.

Délku jejich působení Vsetín nezveřejnil. Jedno je ale jisté – poprvé nastoupí už v sobotu proti Motoru.

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Petr Šenkeřík, Daniel Krenželok, Michal Hryciow, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Jakub Teper, Jiří Weintritt, Michal Žák.

Útočníci: Radim Hruška, Jaroslav Markovič, David Březina, Martin Podešva, René Kajaba, Radim Kucharczyk, Vojtěch Šilhavý, Lukáš Finsterle, Ondřej Slováček, Vít Jonák, Tomáš Vávra, Dominik Pokorný, Adam Hořanský, David Vítek, Jakub Vrána, Jiří Karafiát, Daniel Klímek.

Daniel Krenželok si zahrál i v Lize mistrů.

Daniel Krenželok si zahrál i v Lize mistrů. | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz