Vsetín ohlásil šest odchodů! Na Lapači končí i Rác

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

V příští sezoně nebudou v prvoligovém Vsetíně pokračovat obránce Peter Mikuš a útočníci Roman Rác, Tomáš Pitule, Ondřej Kopta, Mitchell Theoret a Tomáš Vávra.

Nový fanshop

Vedení mělo ve středu se všemi hráči individuální sezení – a s výše uvedenou šesticí nebude Vsetín jednat o nových smlouvách. Klub jim poděkoval za profesionální přístup a popřál hodně štěstí v nových angažmá.

Kam zmínění hráči odejdou, to zatím není známo.

Další případné změny v kádru oznámí čtvrtý nejlepší tým letošního ročníku Chance ligy v příštích týdnech. „S ostatními hráči, kteří nemají smlouvu na příští sezonu, budou vedena v nejbližších dnech jednání o jejich prodloužení," stojí na webu hc-vsetin.cz.

Jak si vedli odcházející hráči?

Roman Rác byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Vsetína: v základní části dal šestnáct gólů a na dalších osmadvaceti asistoval.

V základní části byl hodně vidět i kanadský forvard Mitchell Theoret – držel si bilanci téměř jednoho bodu na zápas (32 utkání, 13+17).

Ondřej Kopta byl pro změnu pátým nejlepším střelcem týmu: silový útočník zaujal v základní části čtrnácti góly.

Zkušený Tomáš Pitule přišel na Lapač v průběhu sezony z Běloruska. Hrával oslabení a byl velmi úspěšný na vhazováních. Co se týče produktivity, v 56 zápasech (včetně play off) získal 24 bodů.

Tomáš Vávra po loňské sezoně, ve které nasázel čtrnáct gólů, ztratil místo v základní sestavě a vypomáhal i Valašskému Meziříčí ve druhé lize. Za Vsetín letos odehrál 27 utkání (5+3).

No a Peter Mikuš? Slovenský veterán byl nejvytíženějším obráncem týmu – za zápas v průměru zvládal 20 minut a 18 vteřin. Základní část zakončil s bilancí 2+11.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz