Vlka třikrát polili pivem. Nedostali k tomu jedinou příčinu, nechápe

Foto: Rytíři Kladno

Jihlavští trenéři chodili z kabiny na střídačku kolem mantinelu pod kladenským kotlem. A několikrát – i přes doprovod security – schytali od fanoušků pivní spršku.

HokejkaTV

Petr Vlk, hlavní kouč Dukly, se k tomu vyjádřil na tiskové konferenci. „Nemůžu si to odpustit, nezlobte se na mě. Ale abych byl třikrát za zápas politý pivem?" ptal se řečnickou otázkou. „Tým, který pomýšlí na extraligu, má takovou tradici, to mi připadá... Jediné, co já dělám, aniž bych na ně reagoval, je, že mám vůli dovést svůj tým k vítězství. Nic jiného. Nedostali jedinou příčinu k tomu, aby po mně ty piva lili."

Jihlavské trenéry potom ke střídačce raději doprovázeli pořadatelé. Dalším pivním sprškám to ale nezabránilo... „Dvakrát se mnou šla pořadatelská služba. Nebyli ale schopní pohlídat ani to, aby tam nepřiběhl chlap s půllitrem piva a nepolil mě," nechápe Vlk.

Od novinářů pak padla otázka, jestli nezvažoval cestu přes led, aby nemusel jít kolem domácího kotle. „Doufal jsem, že po první třetině, kdy se to řešilo, pořadatelé měli informace a šel se mnou chlap, už k tomu nedojde," řekl Vlk.

A zopakoval: „My chceme akorát vyhrát. My jsme fanoušky neprovokovali, neudělali jsme nic. Nevidím důvod, proč se musí takhle chovat."

„Nedostali jedinou příčinu k tomu, aby po mně ty piva lili."

Nepřístojným chováním kladenských diváků se určitě bude zabývat disciplinární komise Českého hokeje. „Já se rozhodčích zeptal, jestli to, že mě polili, bude v zápise. Ujistili mě, že to tam bude," uvedl Vlk.

Kladenský kouč David Čermák reagoval: „Chtěl bych se zastat trenérů. Tohle by se nemělo dít. Neměli bychom trenéry polívat. Nám je to taky nepříjemné, když se nám to někde stane. Chápu trenéra – takhle by to být nemělo." 

„Dnes nevyhrál lepší tým, ale chytřejší tým. My jsme dojeli na hloupost."

Mnohem více než pivo na bundě pochopitelně Vlka mrzela třetí porážka v sérii. Dukla ví, že teď už musí každý zápas vyhrát – jinak skončí v semifinále. 

„My jsme samozřejmě zklamaní, že si odsud neodvážíme ani jedno vítězství. Včerejšek nebudu hodnotit – proběhl, jak proběhl. A dnešek? Dnes nevyhrál lepší, ale chytřejší tým," řekl Vlk. „My jsme dojeli na hloupost. Ta naše oslabení před koncem druhé třetiny, kdy jsme byli ve vedení, prostě takhle zkušený tým, jaký má Kladno, samozřejmě dokáže využít. Vyhrála chytrost."

A na závěr odhodlaně dodal: „Já můžu pogratulovat soupeři k vítězství a vám říct, že se tady v neděli uvidíme." 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz