Vítkovice ztratily lídra, vypadl jim Bukarts. Jak dlouho bude chybět?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Čekalo se, že opět bude trápit obranu soupeře svými důmyslnými kličkami, chytrou hrou a rychlostí. Vítkovický útočník Roberts Bukarts ale do páteční bitvy s Litvínovem nakonec nezasáhl. Ze hry ho vyřadilo drobné zranění.

HokejkaSHOPvanoce

Jeho jméno figurovalo v zápisu o utkání, zúčastnil se i rozbruslení. Roberts Bukarts se měl na ledě objevit v elitní formaci ostravského mužstva po boku centra Ondřeje Romana a pravého křídla Jana Schleisse, do zápasu však nakonec nenaskočil.

Jeho místo v prvním útoku zaujal Kanaďan Alexandre Mallet. Do vítkovické sestavy tak nakoukl i slovenský bek Martin Bodák, z pozice sedmého beka ovšem do hry nezasáhl.

Lotyšskou kometu zastavilo těsně před zápasem blíže nespecifikované zranění. „Už ráno to vypadalo všelijak. Zdálo se, že jo, pak že ne... Bylo to takové hektičtější. Nakonec to šel zkusit na rozbruslení. Ve hře byla i varianta, že by chodil jen na přesilovky, ale nakonec to padlo,“ upřesňuje kouč Jakub Petr. 

„Roberts hraje v obrovské formě. Byla to pro nás komplikace nejen co se týče prvního útoku, zasáhlo nám to i do přesilovek. Kluci ale ukázali, že jsou schopni poradit si i bez něj. Jde o drobné zranění. Nevím, jestli bude hrát už v neděli v Karlových Varech, ale věřím, že bude brzy fit,“ dodává vítkovický trenér.

Bukarts, který do Vítkovic přišel v létě na hostování z pražské Sparty, patří v nové extraligové sezoně k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. V kanadském bodování je třetí za fenomenálním Milanem Gulašem z Plzně a libereckým útočníkem Michalem Birnerem.

Devětadvacetiletý borec stihl v jedenácti zápasech vstřelit pět branek, na dalších devět jich nahrál. Jasně tak vládne týmové produktivitě ostravského celku, s pěti zásahy je zároveň nejlepším střelcem Vítkovic. I bez něj ale Ostravané porazili Litvínov v poměru 2:0. „Zastoupili jsme ho výborně. Klobouk dolů před klukama,“ pokyvuje vítkovický brankář Miroslav Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz