Vítkovice mají náhradu za Bartošáka, do extraligy se vrací Miroslav Svoboda

Foto: hc-vitkovice.cz

Po několika odchodech už ve Vítkovicích odkryli také první posilu. Daniela Dolejše mezi tyčemi doplní v sezoně 2019/20 Miroslav Svoboda, který se po roce vrací ze zahraničí.

HokejkaTV

Někdejší gólman Třince či Plzně v uplynulé sezoně usiloval o šanci v zámoří. Jenže neúspěšně. Do NHL a AHL nezasáhl, na kontě má jen třináctku startů v nižší ECHL. Následně po šesti startech zapsal ve finském LeKi a rakouském Dornbirnu.

Teď se po ročních cestách vrací do elitní tuzemské soutěže, na spolupráci se dohodl ve Vítkovicích. „Ve svých 24 letech je stále ještě na vzestupu své výkonnosti. Přes svůj věk má i dostatek zkušeností,“ hlásí šéf vítkovické střídačky Jakub Petr.

„Věříme, že budeme mít i v další sezoně opět velice vyrovnanou a kvalitní brankářskou dvojici.“

Miroslav Svoboda nahradí Patrika Bartošáka, který zamířil k Ocelářům, o post jedničky se porve s Danielem Dolejšem. „Věříme, že budeme mít i v další sezoně opět velice vyrovnanou a kvalitní brankářskou dvojici,“ přeje si trenér a generální manažer.

Vsetínský rodák by rád navázal na svou poslední extraligovou sezonu. Před odchodem do zahraničí odchytal za indiány 47 zápasů, s průměrem 2,10 gólu na zápas a úspěšností zákroků 92,57 procenta byl čtvrtým nejlepším brankářem v soutěži.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz