V Tipsport extralize přituhuje, za necelý týden po reprezentační přestávce stihla nejvyšší soutěž pět kol. A do finiše základní části zbývají už jen čtyři. Velkou možnost přiblížit se elitní desítce promarnili hokejisté Vítkovic,kteří podlehli Zlínu. Bitvu sousedů v tabulce zvládla lépe Kometa, v Plzni se radovala Sparta díky trefě Hamiltona osm vteřin před koncem prodloužení. Čtvrtou porážku za sebou si připsal Litvínov. Dál řádí Olomouc, obrala Energii, drama v Hradci Králové ukončil nájezd boleslavského Pabišky. A Pardubice neuspěly v Liberci, k play off jim chybí jen teorie.

Vítkovice doháněly pozdě, body bral Zlín

V předchozích třech utkáních se Zlínem na domácím ledě se hokejisté Vítkovic pokaždé radovali, ovšem když výhru potřebovali možná nejvíc, tak selhali. Svěřenci trenérů Svozila a Petra vstupovali do zápasu posilněni kvalitní bilancí posledních duelů, jenomže proti PSG dlouho neměli recept na branky. Hosty dostal do klidu ve 13. minutě Lotyš Bukarts, jenž na tuzemských kluzištích dál pálí o sto šest, za dalších 17 vteřin pak skóroval Štumpf. Bleskové góly s domácími zamávaly, naopak Zlínu hrál vývoj do karet. Na zakončení Kotvana ze 49. minuty posléze odpověděli Tomi a Hlinky, který snížil při vítkovické hře bez gólmana v čase 58:59. Závěr byl neskutečně dramatický, leč domácí už ztrátu nedohnali a všechny body tudíž zmizely do Baťova města. Zatímco Zlín posílil naděje na přímý postup do čtvrtfinále, Vítkovice si nikterak nepolepšily.

Jakub Petr (asistent trenéra Vítkovic): "Vstup do utkání nebyl z naší strany ideální. Z mého pohledu jsme dostali dvě laciné branky. První byla, neříkám, že náhodná, ale velmi chytrá. Pak šli dva hráči do čtyř a byl z toho druhý gól. Proti Zlínu, který má venku výbornou bilanci, se to těžko dohání. Jednoznačně jsme dostali lekci z produktivity a efektivity. Klobouk dolů před hráči, za stavu 0:3 se nepoložili a nakonec jsme bojovali o vyrovnání. Mužstvu patří poděkování, i přesto, že jsme prohráli. Od tohoto výkonu se můžeme odrazit.“

Juraj Jurík (asistent trenéra Zlína): "První třetinu jsme odehráli velice dobře. Byli jsme silní v osobních soubojích a po zásluze jsme ji vyhráli. Domácí hrozili spíš v přesilovkách. Od druhé části se však obraz hry změnil. Bylo vidět, že domácím teče do bot. Zjednodušili hru, přidali, začali hrát důrazně a jen díky Kašíkovi jsme stále vedli 2:0. Pak nám pomohl třetí gól. Vypadalo to, že zápas je hotový, ale domácí se vzchopili a zadělali na velké drama. Jsme velice rádi, že jsme si výhrou pojistili umístění do desátého místa.“

HC VÍTKOVICE STEEL - PSG ZLÍN 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 54. Tomi (Čerešňák, Szturc), 59. Hlinka (Olesz, P. Kafka) - 13. Bukarts (Holík, Veselý), 13. Štumpf (Vlach, Veselý), 49. Kotvan (Marušák, Holík).
Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 35:18.
Diváci: 6352.
Nejlepší hráči: Rostislav Olesz - Petr Holík.
HC VÍTKOVICE STEEL: Bartošák - Čerešňák, L. Kovář, Sloboda, Klok, Štencel, Pastor - Olesz, Hlinka, P. Kafka - Kucsera, Kolouch, Vandas - Zdráhal, Szturc, Hovorka - Tomi, Burger, E. Němec - Jáchym. Trenéři: Svozil a Petr.
PSG Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Urbanec - Bukarts, Holík, Říčka - Štumpf, Vlach, Veselý - T. Sýkora, Cibák, Maruna - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Vlach a Jurik.

Bitva sousedů pro Kometu, Oceláři spadli na 10. místo

Loni byli na stupních vítězů, teď jsou sousedy v tabulce na konci desítky nejlepších. Hokejisté Komety a Třince si to rozdali o upevnění pozic v předkole play off, důležitý duel nabídl vyrovnanou a dramatickou podívanou. Už ve třetí minutě se prosadil domácí Hynek Zohorna, záhy odpověděl třinecký Tybor. V sestavě Brňanů naskočily téměř všechny uzdravené opory a za vyrovnaného stavu byl duel neustále otevřený. Když se už lehce zdálo, že by mohlo dojít na prodloužení, předvedl parádní zakončení Jan Káňa. Jeho gól ze 47. minuty byl nakonec vítězný, protože Oceláři nedokázali odpovědět, naopak gól zapsal domácí Burian. Kometa tedy i ve čtvrtém letošním vzájemném klání obstála a soka přeskočila v tabulce, třinecký Adamský si asi oslavu 700. extraligového startu představoval jinak.

Martin Pešout (asistent trenéra Komety Brno): "Klíčem k úspěchu bylo to, že jsme ubránili přesilovky soupeře a přežili dvě šance Třince ve druhé třetině. Je potřeba ocenit výkon Třinec, protože to bylo play-off utkání a nechápu, proč jsou oba týmy v tabulce tam, kde jsou. Bylo to utkání plné emocí, ale řekl bych, že to obě mužstva hrála korektně. Naše výhra je vydřená a zasloužená.

Jiří Dopita (trenér Třince): "Chtěl bych v první řadě pogratulovat Kometě k vítězství. Utkání jsme si prohráli v přesilovkách, byť jsme jednu využili, tak jsme měli být efektivnější. I při vyrovnané hře pět na pět jsme měli dost šancí, ale nedali je. Kometa nás za to potrestala."

HC KOMETA BRNO - HC OCELÁŘI TŘINEC 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Vondráček, Burian), 47. J. Káńa (V. Němec, Špirko), 52. Burian (Trška, Vondráček) – 8. Tybor (Adamský, M. Doudera)
Rozhodčí: Hejduk, Polák - Jindra, Zika.
Vyloučení: 6:8, navíc Rákos (Třinec) na 10 minut.
Střely na branku: 28:26.
Diváci: 7465.
Nejlepší hráči: Marek Čiliak - Šimon Hrubec.
HC Kometa Brno: Čiliak - Štindl, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák - R. Zohorna, Čermák, Dočekal - Špirko, V. Němec, J. Káňa II. - Ton, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, Burian - Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.
HC Oceláři Třinec: Hrubec - Jan, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák - Irgl, Kopecký, Dravecký - Rákos, Plíhal, Hrabal - Tybor, Polanský, Adamský - Matušk, M. Kovařčík, Svačina. Trenéři: Dopita a Mucha.

Souboj zvratů patřil Spartě, rozhodl Hamilton

Před utkáním převzal Ondřej Kratěna ocenění k 1000. extraligovému zápasu, který sehrál v neděli proti Mountfieldu. Stalo se tak symbolicky na prahu duelu klubů, v jejichž barvách zkušený útočník odmakal parádní bitvy. Souboj třetího týmu tabulky s druhým nabídl skvělý hokej se spoustou branek i nečekaných zvratů. Po druhé třetině byli blíž úspěchu domácí, Taylora záhy po sobě překonali Johnson a Bližňák. Nicméně Pražané, kterým chyběli Hlinka, Hlaváč, střelec Sabolič, Eminger nebo Cingel, zabrali a ve finiši třetího dějství sahali díky dvěma brankám Poláška a jedné Kudrny po výhře. Jenže Škoda odvolala brankáře a v čase 58:58 vyrovnal oslavenec Kratěna. Skvělý zápas musel do prodloužení, pak už všechno ukazovalo na nájezdy, ale osm vteřin před sirénou rozhodl Curtis Hamilton, který krásnou střelou zařídil nakonec výhru pro Spartu.

Ladislav Čihák (asistent trenéra Plzně): "Musíme si přiznat, že jsme viděli trochu jiný zápas než s Hradcem Králové. Věděli jsme, že Sparta bude hrát dobře ve středním pásmu. První třetina se nám nepovedla, Sparta byl aktivnější. Ve druhé jsme začali hrát, dali jsme góly, jeden se nám krásně podařil i v oslabení. Ve třetí jsme věděli, že to není hotové a že Sparta bude nepříjemná. To se potvrdilo, dostali jsme smolné góly, což se občas stane. Chtěl bych ale vyzdvihnout, že jsme bojovali až do konce a minutu před koncem dali na 3:3. Bohužel v prodloužení jsme nesehráli dobře přesilovku. Poté jsme chtěli počkat do nájezdů, ale osm vteřin před koncem Hamilton rozhodl. Spartě blahopřeji, pro nás to byl ale dobrý bod."

Zdeněk Moták (asistent trenéra Sparty Praha): "Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, o čemž svědčilo skóre po 60 minutách. V prvních dvou třetinách jsme měli dostatek šancí, ale bohužel jsme je nedostatečným důrazem neproměňovali. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že bychom do desáté minuty chtěli dát branku. Dokonce jsme to otočili v náš prospěch, bohužel minutu před koncem jsme dostali gól, který bychom neměli dovolit. Nicméně jsme strašně rádi za ten druhý bod, to je z naší strany velice pozitivní."

HC ŠKODA PLZEŇ - HC SPARTA PRAHA 3:4 po prodloužení (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Johnson (Bližňák, Kadlec), 36. Bližňák (Hollweg), 59. Kratěna (Jeřábek, Kadlec) – 41. Polášek (Piskáček), 51. Polášek, 53. Kudrna, 65. Hamilton (Švrček, Hrbas).
Rozhodčí: Horák, Pešina - Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 1:7.
Bez využití.
Oslabení: 1:1.
Střely na branku: 24:39.
Diváci: 6096.
Nejlepší hráči: Mário Bližňák - Adam Polášek.
HC Škoda Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Moravčík, Kubka, Pulpán, Sklenička - Indrák, Kracík, Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.
HC Sparta Praha: Taylor - Piskáček, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Kudrna - Kumstát, Pech, Netík - Komárek, Černoch, Dragoun - Hozák. Trenéři: Jandač a Moták.

Verva se potápí, radost Pirátů zařídil Červenka

Mají to k sobě kousek, ale v tabulce dělí hráče Litvínova a Chomutova celkem slušný bodový rozdíl. Letošní forma soupeřů se odrazila i ve výsledku utkání, Verva totiž na svém ledě rivalovi podlehla a po nadějném období se zvolna potápí. Pirátům přišel vhod povedený vstup, v první třetině se prosadili Sklenář a Šidlík. Obhájcům titulu se pak podařilo vyrovnat, ovšem na bodový zisk znovu nedosáhli. Chomutovskou radost zařídil ve třetí třetině lídr produktivity Roman Červenka, který v 52. minutě zaznamenal vítězný gól při dvojnásobné přesilovce. Litvínov nebodoval počtvrté za sebou, naproti tomu Chomutov navázal na předchozí úspěch v Karlových Varech a dál doráží na elitní šestku.

Jiří Šlégr (asistent trenéra Litvínova): "Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních deset minut jsme měli navrch. Ale pak jsme dali soupeři přesilovky a začalo se to otáčet. Dali jsme si sami dva góly. Jeden byl vlastní a pak jsme měli kotouč na holi a nedokázali jsme s ním vybruslit. Ve druhé třetině jsme měli navrch, mohli jsme zápas otočit, ale bohužel se to nepovedlo. Nevím, co se stalo ve třetí třetině. Přestali jsme bruslit, měli jsme snad jednu nebo dvě střely, což je neomluvitelné. Hokej se hraje na góly a bez toho nemůžete vyhrát.“

Břetislav Kopřiva (asistent trenéra Chomutova): "Naše mužstvo zahrálo velice dobře a mělo pohyb. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale ve druhé třetině jsme mohli zápas možná i ztratit, protože tam se Litvínov zvedl a byli jsme hodně zatlačení. Litvínov přesilovky umí a bylo to náročné ustát. Pro nás bylo dobré, že to zůstalo 2:2. Po přestávce se ve třetí třetině mužstvo zklidnilo a zase hrálo svoji hru. Stínem je, že jsme ztratili několik hráčů pro zranění. Neříkám, že by to byly fauly, ale souboje na tělo. Nedohráli Tejnor, Pospíšil a Tomica."

HC VERVA LITVÍNOV - PIRÁTI CHOMUTOV 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gerhát (Hübl), 33. Piroš (Reichel) – 16. Sklenář, 19. Šidlík (Ölvecký), 52. Červenka (Rutta).
Rozhodčí: Hribík, Mrkva - Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 31:19.
Diváci: 4765.
Nejlepší hráči: Radek Duda - Jakub Sklenář.
HC VERVA Litvínov: Janus - Pavlík, Kubát, Gula, Pavelka, Chaloupka, Frolo, Sklenička - Gerhát, Hübl, Lukeš - Martynek, Šimeček, Trávníček - Duda, Reichel, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal - Stříbrný. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Piráti Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, Pereťagin, J. Mrázek - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - D. Kaše, Chlouba, Račuk. Trenéři: Kopřiva a Šťastný.

Bílí Tygři přetlačili Dynamo a dohnali první rekord

V sezoně 2002-03 nasbíraly Pardubice 37 výher (stejně tak i Jihlava v ročníku 1981-82), Východočeši tehdy vytvořili i rekordní počin 111 body v základní části. Nyní se jim v jedné metě vyrovnali Bílí Tygři, kteří se na stejný počet vítězství vydrápali symbolicky po skalpu Dynama. Ale lídr soutěže to tentokrát neměl snadné, Pardubičtí pod Ještědem docela kousali. Až do 57. minuty svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 2:2, jenomže pak se proti v posledních letech oblíbenému soupeři prosadil Lakatoš a po 32 vteřinách ho napodobil Řepík. Dynamo si navzdory snaze připsalo čtvrtou porážku v řadě, Bílí Tygři funí za Prezidentským pohárem. K třináct let starému pardubickému maximu jim zbývá už jen pět bodíků.

Filip Pešán (trenér Liberce): "Byli jsme po pětapadesát minut soupeři vyrovnaným, ne-li horším týmem. Dynamo nám činilo velké potíže aktivním napadáním. Navíc hosté dokázali zvítězit v mnoha soubojích. V závěru jsme dokázali strhnout vítězství na naší stranu, ale utkání by si asi více zasloužilo remízu. Byli jsme šťastnějším celkem."

Peter Draisaitl (trenér Pardubic): "Věřím, že pro nás byl tento zápas hratelný. Určitě jsme měli příležitost zvítězit. A když už hrajeme tři a půl minuty před koncem na jeden bod, přičemž potřebujeme každý, nesmíme tímto způsobem prohrát. Třeba by v prodloužení přišla pěkná akce a měli bychom i bod bonusový."

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC DYNAMO PARDUBICE 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Stránský, 29. Řepík (Birner, Lakatoš), 57. Bulíř (Derner, Radivojevič) - 10. Redenbach (Sýkora, Gregorc), 45. Rapáč (Tomášek)
Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Lučan, Kis.
Vyloučení: 2:3, navíc Kopřiva (Pardubice) na 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 41:19.
Diváci: 5710.
Nejlepší hráči: Michal Bulíř - Miroslav Kopřiva.
Bílí Tygři Liberec: Schwarz - Šimek, Ševc, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíč, Radivojevič - Valský, Lakatoš, Krenželok - Ordoš, Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Čermák.
HC Dynamo Pardubice: M. Kopřiva - Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Šeda, Bokroš - P. Sýkora, Nahodil, Marcinko - Moňa, Redenbach, Orsava - Poulíček, Tomášek, Rapáč - Beran, Kaut, Voženílek. Trenéři: Draisaitl, Potajčuk a Král.

Rozjetá Olomouc nepolevuje, obrala i Energii

Čekal to málokdo, ale hokejisté Olomouce mají v předstihu zajištěn postup do play off a s přehledem kontrolují přímou účast ve čtvrtfinále. Armáda trenéra Venery o víkendu prohrála se Zlínem po nájezdech a překonala Pardubice, teď obrala také Karlovy Vary. Energie v sezoně nezískala proti Hanákům ani bod, ovšem duel nerozehrála vůbec špatně. Poslední tým soutěže si spravil chuť díky výhře na půdě PSG, na vedoucí trefu Skrbka odpověděl Rachůnek, později šli domácí do vedení díky přesnému zakončení Huny. Jenže ještě do druhé sirény srovnal Vyrůbalík, hosty pak poslaly do vedení góly Mikúše z trestného střílení a Húževky. V 51. minutě se proti bývalému zaměstnavateli ukázal Marosz, ale Hanáci už náskok udrželi a další bodový přísun podepsali závěrečnou brankou z hokejky Hermana.

Karel Mlejnek (trenér Karlových Varů): "Bohužel jsme prohráli kvůli dvěma laciným brankám. Po první sice mužstvo obrátilo na 2:1, ale myslím, že i druhá branka byla velice laciná. Poté před třetí z trestného střílení předcházela naše hrubá chyba ve středním pásmu po ztrátě kotouče. Branka na 2:4 vlastně byla také po standardní situaci po prohraném buly. Bylo to vyrovnané utkání, našim hráčům nelze upřít snahu, ale bohužel po takových minelách se body těžko sbírají."

Jan Tomajko (asistent trenéra Olomouce): "Pro nás jsou nejdůležitější tři body. Jednalo se o vyrovnaný zápas, dali jsme v první třetině na 1:0. Ve druhé třetině jsme potom špatně začali, kdy jsme prohrávali 1:2. Naštěstí jsme to zase srovnali a dá se říci, že náš třetí gól byl rozhodující.“

HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC OLOMOUC 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Rachůnek (Marosz, Rohan), 27. Huna (Haščák, Bartek), 51. Marosz - 19. Skrbek (Valenta), 38. Vyrůbalík (Mikúš, Skladaný), 42. Mikúš z trestného střílení, 49. Húževka (Skrbek, Mikúš), 60. Herman.
Rozhodčí: Fraňo, Souček - Belko, Hynek.
Vyloučení: 4:8, navíc Valenta (Olomouc) na 10 minut.
Střely na branku: 30:35.
Diváci: 2109.
Nejlepší hráči: Rostislav Marosz - Pavel Skrbek.
HC Energie Karlovy Vary: Habal - Dvořák, Bičánek, M. Rohan, Gulaši, Baránek, Sičák, J. Tomeček - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Haščák, Vachovec - Huna, Flek, Goršík - V. Tomeček, Osmík, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Antonik.
HC Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Laš - Eberle, Řípa, Holec - Skladaný, Húževka, Mikúš - Valenta, Rác, Vodný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Do třetice nájezdy, díky Pabiškovi tentokrát pro Boleslav

S výjimkou prvního vzájemného utkání byly všechny bitvy sezony mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví velmi vyrovnané. Třikrát musely rozhodovat nájezdy, v dnešním duelu byli šťastnější hosté díky přesnému pokusu Lukáše Pabišky. Do utkání vstoupil lépe Mountfield, vedoucí trefa Honejska však dala domácím křídla jen do 18. minuty, kdy srovnal Jarůšek. Na další gól se čekalo až do poloviny třetí třetiny, po brance Klimenty byli blíž radosti Bruslaři, nicméně v 56. minutě skóroval Červený a poslal utkání do prodloužení. Nakonec určily vítěze nájezdy, přesné akce předvedli Bednář s Klepišem, ten klíčový ovšem v páté sérii zmíněný Pabiška. Mladá Boleslav vydřela výhru v oslabené sestavě, Mountfield má po šesti domácích triumfech tentokrát jen bod.

Tomáš Martinec (asistent trenéra Hradce Králové): "Po předešlé prohře jsme se na zápas pečlivě připravovali, věděli jsme, že půjde o šest bodů. Bohužel nás možná ta přemíra snahy v první třetině trochu svazovala. Boleslav byla lepší, dělala nám velké problémy, naštěstí nás podržel brankář Kacetl. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, kluci dřeli a bojovali, ale bohužel jsme zklamali v koncovce. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nedokázali proměnit. Klukům nemůžeme nic vytknout, jen jsme bohužel nedokázali dát rozdílový gól. Nakonec jsme inkasovali z ojedinělého brejku a byli jsme rádi, že jsme dotáhli zápas do prodloužení. V nájezdech byla Boleslav lepší, k výhře jí gratulujeme.“

Marian Jelínek (trenér Mladé Boleslavi): "Jeli jsme do Hradce v obtížnější situaci. Doma jsme hloupě ztratili zápas s Vítkovicemi a v poslední třetině jsme ztratili hodně hráčů. Čekali jsme velmi urputného soupeře a myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Neproměnili jsme samostatný nájezd. Pak soupeř jasně držel taktovku ve své moci, ale na konci se k nám přiklonilo štěstí. Hradec neproměnil přesilovku čtyři na tři a v dovednostní soutěži jsme vyhráli bod navíc, což je u nás velmi neobvyklé. Bylo to potřetí za poslední čtyři roky. Za dva body jsme velmi rádi.“

MOUNTFIELD HK - BK MLADÁ BOLESLAV 2:3 po nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Honejsek (Vašíček, Ihnačák), 56. Červený (Honejsek, Ihnačák) - 18. Jarůšek (Výborný), 50. Klimenta (Lenc, Klepiš), rozhodující nájezd Pabiška.
Rozhodčí: Lacina, Šír - Frodl, Špůr.
Vyloučení: 3:5.
Střely na branku: 37:25.
Diváci: 4331.
Nejlepší hráči: Rudolf Červený - Tomáš Klimenta.
Mountfield HK: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Dietz, Vašíček, Hronek - Courchaine, Bednář, Dej - Honejsek, Ihnačák, Červený - Kudrna, Mertl, Šimánek - Köhler, Vantuch, Knotek. Trenéři: Kýhos a T. Martinec.
BK Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Kučný, Ovčačík - Pacovský, Výborný, Jarůšek - Lenc, Klepiš, Klimenta - Pabiška, Musil, Bárta - Ďurač. Trenéři: F. Výborný a Jelínek.