Věrný Ostravák Smolka: Nechci chytat jako Lundqvist. Vystihují ho váhy?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jakub Smolka pokračuje v seriálu Příběhy masek svým osobním dílkem, na kterém nedává najevo žádnou klubovou příslušnost. Ostravě však patnáctiletý gólman zůstává věrný, stejně jako oblíbeným Rangers – a to i bez Henrika Lundqvista.

O Kapku lepší hokej

Někteří gólmani, jako například Štěpán Vopravil, mají na masce symboly odkazující na klubovou příslušnost, Jakub Smolka však šel jinou cestou. „Pořádně jsem nevěděl, do jakého klubu půjdu, protože jsem tuhle sezonu nezůstal ve Vítkovicích. Chtěl jsem to jednoduše, aby tam nebyly žádné klubové barvy,“ vysvětluje porubský maskovaný muž.

Drtivá část grafiky tak odkazuje čistě na osobu mladého gólmana. „Maska je jenom moje, klubové věci jsem tam letos moc dávat nechtěl, ale zase jsem to chtěl mít spojené s Ostravou, kde jsem se narodil a kde chytám,“ říká Smolka. „Konkrétní klub jsem nechtěl, teda krom znaku New York Rangers na zadním krytu,“ pokračuje.

Foto: Archiv Jakuba Smolky

„Je to můj oblíbený klub, ve kterému chytal můj oblíbený brankář Henrik Lundqvist, který už tam teda není, ale mám ten klub rád pořád,“ prozrazuje své sympatie a následně objasňuje svůj pohled na vítěze Vezina Trophy a držitele zlaté olympijské medaile.

„Mám ho rád, ale není to můj vzor. Nechci chytat stejně jako on, protože chci mít svůj styl. On má celkem široké postavení, já bych chtěl být užší a tím pádem hybridnější,“ přidává podrobnosti.

Velkou část zadního krytu překrývají gumy, které drží přilbu pohromadě, ale přesto se tam ještě pár obrázků vešlo. „Mám tam ještě svoji přezdívku ‚Smolič‘ a černé srdce, což nemá hlubší význam a je to čistě symbol,“ popisuje rodák z Ostravy.

Foto: Archiv Jakuba Smolky

Jak už bylo zmíněno, maska je víceméně osobní, což celá přední část potvrzuje. „Na jednu stranu jsem si dal Ostravu, jsou tam konkrétně vysoké pece spojené se železářstvím. Na druhou už jsem moc nevěděl co, tak jsem si tam dal svoje iniciály,“ uvádí Jakub Smolka.

„Pak tam mám znamení váhy, protože jsem se v něm narodil. Něco jsem si o tom i přečetl, ale nijak moc, trochu z nich mám, ale určitě ne všechno. Na stejném místě, ale na druhé straně, mám datum narození,“ doplňuje.

Zdánlivě jednoduché pruhy začínající puntíky na bradě a pokračující na temeni ukrývají mnohem více, než by se na první dobrou mohlo zdát. „Jsou to tři vykřičníky, které jsou součástí loga Ostravy. Narodil jsem se tu a chytám tu,“ uzavírá Smolka.

Foto: Archiv Jakuba Smolky

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz