Věřím, že se Zacha o MS popere, tvrdí Říha. První hráči z NHL dorazí za týden

Foto: nhl.com

8. dubna 2019, 14:01

Václav Jáchim

Čeští reprezentanti zahájili třetí týden přípravy na mistrovství světa, s ohledem na víkendový konec základní části NHL mohl trenérský štáb poprvé konkrétněji hovořit o hokejistech ze zámoří. Trenér Říha už dřív potvrdil, že počítá s Jakubem Voráčkem a Radko Gudasem, příští týden by na kemp do Karlových Varů měli přijet Filip Chytil a Pavel Zacha (na snímku).

Týden hokeje 2022

Oběma útočníkům skončila sezona: Chytil s New York Rangers nepostoupil do play off, Zacha s týmem New Jersey taktéž. Chytil se v národním mužstvu představil už před rokem a zúčastnil se šampionátu v Dánsku, Zacha reprezentoval naposledy v kategorii dvacetiletých.

Foto: blueshirtbanter.com

„Dnes bychom s ním měli mluvit," připomněl ve Znojmě hlavní kouč Miloš Říha. „S Pavlem Zachou už dřív komunikoval Petr Nedvěd. Pak jsme sledovali jeho zápasy a teď jsme se rozhodli, že ho vezmeme do přípravy. Uvidíme, jak bude působit, a jak zapadne v mužstvu. Věřím, že se bude chtít o mistrovství světa poprat."

Voráček kapitánem? Na to je brzy, reaguje Říha. Stojí o Hronka

Elitní výběr posílí Jakub Voráček, akci zbývá jen oficiálně potvrdit. Teprve pak bude jasné, kdy se hvězda Flyers k týmu přesně připojí. „My se na Kubu těšíme a věříme, že on se těší taky. Asi také cítí, že se mu sezona nepovedla, o to to asi bude lepší na mistrovství světa. Bude se chtít ukázat. Pevně v to věříme. Měl by být lídrem mužstva," řekl Říha.

Foto: Instagram Philadelphia Flyers

Na šampionát by měl dorazit také Voráčkův klubový parťák Radko Gudas, i v jeho případě je všechno na nejlepší cestě. Jakmile Říha slyšel dotaz, zda bude kapitánem Jakub Voráček, reagoval: „Na to je brzy. Ještě jsme nechtěli spekulovat, jestli přijede nebo nepřijede. I když jsme se s ním bavili a domluvili se. Kdo bude mít céčko, rozhodneme až těsně před mistrovstvím."

Ve hře jsou další posily ze zámoří, Miloš Říha má například zájem o produktivního beka Filipa Hronka z Detroitu. „Tam je to s otazníkem a nechtěl bych předbíhat. Má klubové povinnosti, musí s tím souhlasit klub. Je to v jednání. Věřím, že zvítězí zdravý rozum a mistrovství světa pro něj bude daleko lepší, než kdyby hrál na farmě," připomněl hlavní trenér.

Na konci základní části NHL měl zdravotní potíže David Kämpf z Chicaga, v jeho případě by měl mít trenérský štáb reprezentace bližší informace ve středu. Říha a spol uvažují rovněž o Vladimíru Sobotkovi z Buffala, hlavní kouč v pátek připustil, že zkušený bojovník je také v zorném poli národního týmu.

Říha: Máme široký kádr. Základ týmu chci z hráčů, kteří si o MS řekli

Další případná jména zatím nechtěl komentovat. Z týmů. které neprošly do play off, byli na hraně mezi NHL a farmou Filip Zadina, Martin Frk, Libor Šulák (všichni Detroit) a Filip Chlapík (Ottawa). Na farmách jsou David Kaše (Philadelphia), Lukáš Jašek s Markem Mazancem (oba Vancouver) a David Sklenička (Montreal). Zranění jsou Ondřej Kaše (Anaheim), Libor Hájek (New York Rangers) a Michal Neuvirth (Philadelphia). 

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Máme dost široký kádr, základ týmu chci udržet. Nemá cenu tahat celé mužstvo z NHL čtrnáct dní před mistrovstvím světa, když někteří kluci si tady o šampionát řekli a osu by měli tvořit," upozornil kouč. Navíc může čekat na vývoj prvního či druhého kola Stanley Cupu. Říha už dřív připustil, že v případě dvou, maximálně tří top hokejistů by tak učinil.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz