Velká škola, děkují Růžičkovi v Kadani. Dostali jsme díky němu tvář

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Vladimír Růžička strávil v Kadani coby konzultant dva měsíce. Prvoligové zápasy sledoval z hlediště a svoje poznatky pak předával trenérské dvojici Petr Klíma–Tomáš Hamara.

HokejkaTV

Kouč mistrů světa z let 2005 a 2010 navíc chodil s týmem na led. V Kadani pomáhal kamarádovi Klímovi a mezitím čekal na zajímavou nabídku odjinud. Nakonec odešel do Hradce Králové.

„Užíval jsem si to, protože jsme spolu vyrůstali, hráli jsme spolu v NHL a pak i proti sobě," říká Klíma na webu Trhačů. „Pro mě je to velká hokejová osobnost. Jak hráči, tak i my trenéři jsme se od něj leccos naučili."

Klímova slova potvrzuje i jeho kolega Tomáš Hamara: „Byla to pro mě veliká škola. Jsem nadšený, že jsem mohl s tímto panem trenérem spolupracovat a koukat se mu pod ruce."

„Hráčům radil, byl trpělivý a učil je."

„Byl jsem překvapený, jak s kluky pracoval, jak chodil na led a snažil se pomáhat. Hráčům radil, byl trpělivý a učil je. Učili jsme se od něj vlastně i my samotní," vypráví Hamara na kadaňských stránkách. „Patří mu veliký dík za to, jak nám pomohl do začátku sezony.“

„Je škoda, že odešel, ale dalo se to čekat, věděli jsme to," přidal se kapitán Jakub Trefný. „Zanechal nám tady jistý systém, který musíme dodržovat a hrát podle něj. Myslím si, že jsme se zlepšili právě proto, že dodržujeme to, co máme dělat.“ 

„Zanechal nám tady jistý systém, který musíme dodržovat a hrát podle něj."

Kadaňské výkony se v říjnu opravdu zvedly, Trhači hráli s mnoha soupeři vyrovnané zápasy a dokonce porazili Jihlavu. „I když to nebylo znát úplně na výsledcích, tak hra byla lepší a lepší. Dostali jsme, řekl bych, jakousi tvář,“ popisuje útočník Jaroslav Kůs pro web skkadan.cz.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz