V sérii Jihlavy s Kladnem padly tři tresty. Pykají oba kluby i trenér Vlk

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Série mezi Jihlavou a Kladnem je vyhecovaná nejen na ledě, ale také na tribunách. Oba kluby musejí za chování svých příznivců během semifinále platit, trestu neunikl ani jihlavský kouč Petr Vlk.

Zlatá hokejka

„Nemůžu si to odpustit, nezlobte se na mě. Ale abych byl třikrát za zápas politý pivem? Tým, který pomýšlí na extraligu a má takovou tradici, to mi připadá... Nedostali jedinou příčinu k tomu, aby po mně ta piva lili," zlobil se po čtvrtém zápase jihlavský trenér Petr Vlk.

Vlka třikrát polili pivem. Nedostali k tomu jedinou příčinu, nechápe »

Dostalo se mu zastání u kladenského kouče Davida Čermáka. „Tohle by se nemělo dít. Neměli bychom trenéry polívat. Nám je to taky nepříjemné, když se nám to někde stane. Trenéra chápu, takhle by to být nemělo," reagoval po výhře 5:3 a zisku pěkné porce mečbolů.

Hlavní rozhodčí Štěpán Souček s Tomášem Veselým vše uvedli do oficiálního zápisu o utkání a případem se tak zabývala svazová disciplinární komise. Ta shledala, že došlo k nesportovnímu chování domácích diváků a potrestala kladenský klub pokutou ve výši pět tisíc korun.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Platit musí také Jihlava, která už ve čtvrtek dostala velký flastr za chování svých fanoušků při páté čtvrtfinálové bitvě proti Litoměřicím. Po padesáti tisících přijde klub o dalších patnáct, a to za použití pyrotechniky během druhého semifinálového střetnutí s Kladnem (3:1).

Stalo se tak v čase 25:24 po druhém gólu domácích, ve zvláštní zprávě delegáta utkání to uvedl Petr Blümel. „Přímo jsem to neviděl, protože sedím nad sektorem. Ale v uvedený čas se ozvala z tohoto sektoru rána a následně odsud stoupal dým," líčil bývalý čárový rozhodčí.

Mastná pokuta pro Duklu! Její fanoušci řádili, pokusili se napadnout i hráče »

Dukla při domácích utkáních zintenzivní kamerový systém. „Věřím, že se diváci dalších excesů vyvarují. Pokud nikoliv, budeme spolupracovat s Policií ČR na odhalení viníků a případné škody budeme vymáhat soudní cestou,“ zdůraznil pro hcdukla.cz šéf Bedřich Ščerban.

Kromě obou klubů pyká ještě jihlavský kouč Petr Vlk, který se během prvního zápasu (1:4) opakovaně dopouštěl hrubých urážek a výhrůžek na adresu jednoho z čárových arbitrů, za což zaplatí 10 tisíc korun. Disciplinárka přihlédla k tomu, že se podobného přestupku dopustil už dřív.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz