V Porubě se hrálo 203 minut! Tohle jsem nezažil, soptí hodonínský kouč

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Zatímco zbylá utkání už byla dávno dohrána, světelná tabule v porubské aréně stále ukazovala čas 57:23 a nerozhodné skóre 4:4. Mimořádně dramatické úvodní čtvrtfinále s Hodonínem se v závěru muselo na padesát minut přerušit kvůli výpadku osvětlení a nechybělo mnoho k tomu, aby se zápas vůbec nedohrál. Černý scénář se nakonec nenaplnil a trpěliví domácí diváci se po nečekané pauze dočkali rozhodnutí. Poruba po nevídaných 203 minutách slavila vítězství 6:4.

Plekanec Chance liga

"S tím, co se tady dělo, jsem se ještě nikdy nesetkal. Nejdříve vypadla elektřina na pět minut, podruhé dokonce na padesát. Tím jsme se dostali úplně z tempa a pak inkasovali rozhodující lacinou branku. Pro kluky bylo hodně obtížné se po pauze vrátit zase do utkání," zlobí se po dramatické bitvě hodonínský lodivod Stanislav Beťko. Jeho svěřenci v závěru drželi nadějné skóre 4:4, ale po netradiční přestávce dvakrát inkasovali.

"Tohle by vytočilo asi úplně každého."

"Ani se Hodonínu nedivím, tohle by vytočilo asi úplně každého. Čekáte tady padesát minut na to, až se začne hrát, poté během dvou a půl minut dostanete dva góly a je najednou po všem. Přitom kdyby se to nestalo, tak mohli mít třeba první bod v kapse," přiznává porubský obránce Marek Slavík s tím, že každý hráč na pauzu reaguje jinak. "Někdo ztuhne, další si naopak může odpočinout. Hlavní je, že jsme to zvládli lépe," má jasno.

Asi nejlépe pauza prospěla mladému útočníkovi Jakubu Gelnarovi, jenž pouhých 24 sekund poté, co se oba týmy vrátily po padesáti minutách na ledovou plochu porubského stánku, vstřelil rozhodující branku a potěšil tak ty příznivce, kteří vydrželi na svých místech až do čtvrt na deset. "Mi osobně ta pauza pořádně prospěla, protože se mně celý zápas nedařilo úplně podle představ," usmívá se dvacetiletý porubský útočník.

Hodonínský střelec Zdeněk Jurásek: Snad napotřetí Porubu vyřadíme »

"Ale pro hodně kluků to asi moc příjemné nebylo. Někteří pěkně nadávali, už byli vysvlečení z ribana a chtěli jít domů. Soupeř musel být také naštvaný," přiznává Gelnar po bitvě, která se málem nedohrála. Kdyby byl výpadek o deset minut delší, pak by o osudu utkání rozhodovali na svazu. Jenže tenhle scénář se nenaplnil a RT TORAX mohl po neuvěřitelných 203 minutách slavit první bod v sérii, když v závěru udolal Hodonín 6:4.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz