UZÁVĚRKA PŘESTUPŮ: Jaké změny se udály v českých soutěžích?

Jako každý rok i letos 31. ledna ve 23:59 skončilo v Česku přestupové období. Hokej.cz přinášel novinky a spekulace v jednom souhrnném článku.

Fanshop národního týmu

1. únor

10:56 – Onlajn u konce
Zdá se, že ostatní týmy představí novinky z kádru později. O dalších změnách vás už tedy budeme informovat pomocí klasických článků. 

10:27 – Přehled nejdůležitějších přesunů během přestupové uzávěrky
Tomáš Zohorna (Ú), Chabarovsk → Pardubice
Ralfs Freibergs (O), Kometa → Třinec
Rob Flick (Ú), Jegesmedvék → Vítkovice
Miroslav Forman (Ú), Motor → Sparta
David Honzík (G), Litvínov → Třinec
Taylor Leier (Ú), Třinec → ?
Martin Kadlec (Ú), Sokolov → Litoměřice
Jiří Říha (O), Litvínov → Slavia
Michael Petrásek (G), Krakov → Přerov
Michal Poletín (Ú), Jihlava → Slavia
Petr Beránek (Ú), Znojmo → Třebíč
Ondřej Machala (Ú), Vrchlabí → Kladno
Jan Berger (Ú), Dvůr Králové → Vsetín
Zdeněk Čáp (O), Hradec Králové → Kolín
David Vitouch (Ú), Sparta → Sokolov
Matyáš Šapovaliv (Ú), Kladno → Litoměřice

10:17 – Furch na přestup do Horácké Slavie
Obránce Michal Furch se stává kmenovým hráčem Třebíče, kam přichází z Komety na přestup. „Oceňuji postoj Libora Zábranského, protože obě strany uznaly, že za současnou sportovní formou Michala Furcha je vedle tréninkové a zápasové činnosti v mládežnických mužstvech Komety i prostor a tréninková a zápasová vytíženost v Horácké Slavie, která tomuto hráči umožnila pokračovat v profesionální kariéře,” řekl Martin Svoboda pro hstrebic.cz.

10:16 – Jekel zůstane v Třebíči i příští sezonu
Na zmíněné schůzce se kromě jiného dohodlo i prodloužení hostování brankáře Pavla Jekela v Třebíči až do dubna 2022. Horácká Slavia tak bude mít v sestupové sezoně nadále jistotu v brance.

10:15 – Spolupráce Třebíče a Komety bude pokračovat
Minulý týden proběhla schůzka mezi zástupci třebíčského a brněnského klubu. „Jednání s panem Zábranským bylo věcné, konstruktivní a proběhlo v přátelské atmosféře. Obě strany si uvědomují náročnost příští sezony, a proto jsme se sešli už nyní a neodkládali to na léto, jak tomu bylo v minulých letech," těší předsedu Horácké Slavie Martina Svobodu.

10:10 – Kdo se zapojí do projektu Dukla?
V Litoměřicích se objeví několik nových juniorů: brankář David Čermák, obránce David Špaček a útočníci Marek Brada, Marek Slavík a David Skuhrovec. „Tito hráči jsou členy širšího kádru reprezentační osmnáctky a přicházejí k nám především proto, aby se připravovali na šampionát osmnáctek. Zatím s námi budou jen trénovat, ale pokud se nám jejich výkonnost bude líbit, je možné, že je postavíme i do nějakého zápasu,“ říká na litoměřických stránkách sportovní manažer Miroslav Přerost.

10:07 – Havelka se rozehraje v Chance lize
Litvínovský forvard Martin Havelka se po zranění rozehraje v prvoligových Litoměřicích. Za Vervu letos stihl dvacet utkání (1+5).

10:05 – Šapovaliv v Litoměřicích potvrzen
Stadion oficiálně oznámil příchod talentovaného kladenského útočníka Matyáše Šapovaliva, ktreý nebyl u Rytířů moc vytížený. Teď se zapojí do projektu Dukla.

9:58 – Zůstávají i Nedomlel s Perretem
Až do konce roku 2024 se upsal Hradci důrazný bek Richard Nedomlel, o dvě sezony potom prodloužil francouzský rychlík Jordann Perret.

9:56 – Koukal ještě nekončí
V srpnu oslaví 39. narozeniny. A oslaví je coby hráč Hradce Králové – Petr Koukal bude v Mountfieldu pokračovat i v další sezoně. „I přes svůj věk je pro nás Petr důležitým hráčem a rádi bychom, aby své bohaté hokejové zkušenosti předával našim mladým hráčům, což bude jeden z jeho hlavních úkolů pro příští sezonu,“ říká na hradeckých stránkách generální manažer Aleš Kmoníček.

9:54 – Konec spekulací, Smoleňák zůstává
Hradec Králové udržel svého kapitána: Radek Smoleňák prodloužil smlouvu o dva roky, plus je k tomu ještě roční opce.

9:50 – Brankářský tým HST rozšířil Juda
Pro případ potřeby může Třebíč využít také brankář Jaroslava Judy, který měl letos chytat druhou ligu za Velké Meziříčí.

9:48 – Brabenec pomůže Horácké Slavii
Na soupisku Třebíče přibyl také brněnský junior a mládežnický reprezentant Jakub Brabenec, česká naděje pro příští draft do NHL.

9:47 – Zkušená posila pro Třebíč
Horácká Slavia získala ze Znojma útočníka Petra Beránka, který už v minulosti v první lize nasázel patnáct gólů.

0:10 – Tak asi nic, no...
Vypadá to, že si na další novinky budeme muset počkat až na ráno. Připomínáme, že náš onlajn bude pokračovat i během pondělí.

0:00 – Náš onlajn ale nekončí
Moc změn se zatím neudálo (nejspíš i vinou složité situace ohledně koronaviru), dost informací si navíc nechávají kluby až na následující hodiny. Uvidíme, kolik týmů oznámí novinky hned po půlnoci a které až ráno.

0:00 – Skončilo přestupové období
Od této chvíle už české kluby nemohou přivádět posily. 

31. ledna

22:53 – Szathmáry má do Litvínova také střídavý start
Na poslední chvíli se Litvínov dohodl na střídavých startech obránce Šimona Szathmáryho z Poruby. Dlouhodobě patří mezi nejproduktivnější beky Chance ligy. Verva už tuto informaci potvrdila i na svém webu.

22:09 – Zaskočí za zlínské marody Holík?
Podle zdrojů hokej.cz by mohl Beranům v nelehké situaci, kdy mají zraněné oba gólmany (Libora Kašíka i Daniela Hufa), pomoct přerovský Martin Holík. Ten loni touto dobou chytal druhou ligu za Havlíčkův Brod, letos si ale udělal dobré jméno spolehlivými výkony u Zubrů.

22:05 – Rossi se stále potýká s následky covidu
Rakouský supertalent Marco Rossi se víc než dva měsíce po nákaze koronavirem stále potýká s následky tohoto onemocnění. Dokonce už opustil Minnesotu a vrátil se léčit do Rakouska. Bližší detaily nejsou známy. Je možné, že má dýchací problémy, podobně jako někteří jiní lidé, co prodělali tohle onemocnění.

22:00 – Dvě hodiny do konce přestupového období
Čas utíká. Samozřejmě kluby budou moct oznamovat posily i zítra, do půlnoci je jenom potřeba vše řádně administrativně vyřešit. Takže náš onlajn bude pochopitelně pokračovat i po půlnoci, právě tehdy se dá čekat největší smršť novinek. 

21:54 – Třebíč blízko zajímavé posily?
Horácká Slavia avizovala, že chce ještě jednu posilu. Podle informací hokej.cz jednání skutečně dopadla zdárně a jde o poměrně zajímavé jméno. 

21:36 – Sobotka má tržnou ránu na krku
Utkání mezi Zlínem a Spartou nedohrála největší hvězda hostů. Vladimír Sobotka má po zásahu bruslí tržnou ránu na krku. „Naštěstí není hluboká, je mimo nebezpečí,“ řekl pro iSport.cz trenér Josef Jandač.

21:29 – Čekáme na potvrzení Šapovaliva
Juniorský reprezentant Matyáš Šapovaliv podle informací hokej.cz dokončí sezonu v Litoměřicích. Jak Kladno, tak Stadion ale zatím jeho přesun nepotvrdily.

21:14 – Flek je v nemocnici
Velká ztráta pro Energii: útočník Jakub Flek leží v nemocnici. Poranil se při střetu s protihráčem. 

21:08 – Využije Vsetín plzeňské talenty?
Mluví se o tom, že by Martin Lang a Filip Přikryl v případě, kdyby Plzni skončila sezona dřív než Vsetínu, mohli dorazit na Lapač pro play off. Oba jsou junioři, takže se na ně nevztahuje pravidlo o 15. únoru.

20:55 – DeAngelo vyřazen kvůli rvačce se spoluhráčem
Zdá se, že důvodem toho, proč Rangers nečekaně umístili obránce Anthonyho DeAngela na waiver list, byla rvačka se spoluhráčem na tréninku. Známý bohém DeAngelo se měl poprat s brankářem Alexandarem Georgijevem.

20:51 – Vítkovice chtěly přivést ještě obránce
Ostravané se poohlíželi po bekovi. „Kvůli tomu, že se nám zranil Roman Polák. Ale na trhu nikdo není. A pokud je, tak na to nemáme finance," řekl po nedělním zápase vítkovický kouč Miloš Holaň. „Chtěli bychom beka. Ale ti, co jsou volní, tak s podmínkami, které nejsme schopní akceptovat."

20:30 – Litvínov vlastní opční právo na Honzíka
David Honzík dochytá ročník ve Slezsku, třeba se ale do Litvínova v květnu vrátí. „Jako klub na něj vlastníme opční právo na příští sezónu," uvedl na webu Litvínova jeho ředitel Pavel Hynek. 

20:29 – Karlovy Vary utnuly spekulace
Potvrzeno: Filip Novotný dokončí sezonu v Karlových Varech. „Chtěl bych všechny fanoušky uklidnit, že Filip Novotný v žádném případě nikam neodchází, do jiného klubu ho neuvolníme,“ řekl na karlovarském webu trenér Martin Pešout.

20:26 – Třinec reaguje na odchody jiných brankářů
Oceláři příchodem Davida Honzíka reagují na nedávné odchody Nicka Malíka (zámoří) a Ondřeje Raszky (polské Tychy). „Navíc má mladý Tomáš Suchánek velkou naději na účast na mistrovství světa osmnáctek. I z tohoto důvodu jsme na trhu hledali brankáře, který se připojí do naší organizace,“ uvedl pro hcocelari.cz sportovní ředitel Jan Peterek.

20:25 – Honzík se může objevit i ve Frýdku-Místku
David Honzík rozšířil brankářský tým Ocelářů, k dispozici by měl být i prvoligovému Frýdku-Místku.

20:21 – Honzík do Třince
Oceláři potvrdili příchod litvínovského brankáře Davida Honzíka.

20:20 – Zvrat u Jordána?!
Podle serveru onlajny.com nakonec Michal Jordán Pardubice neposílí: „Během odpoledne v jednáních Pardubic s Michalem Jordánem nastal velký obrat, po němž se zkušený obránce Chabarovsku na východ Čech nepřesune!" 

20:17 – Jak zareaguje Zlín na zranění brankářů?
Pro Zlín je průšvih, že má nově nejen zraněného Daniela Hufa, ale už z dřívějších zápasů i Libora Kašíka. Moc času na vyřešení situace nezbývá. „Něco máme, nějaké možnosti. Musíme to dojednat," prozradil trenér Robert Svoboda po nedělním utkání. „Ale je to složité, nepříjemné. Není to běžné, že byste měli zraněného prvního i druhého brankáře."

20:15 – Jak to vypadá s Hufem a Kašíkem?
Ze zápasu Zlína se Spartou musel už v první třetině odstoupit Daniel Huf. Jak to s ním vypadá? „Teď nedokážu odpovědět," kroutil hlavou po zápase zlínský trenér Robert Svoboda.

19:57 – Šafránek a spol. na soupisce Hradce Králové
Do útoku potom může Mountfield nasadit další borce z první ligy: kolínského fantoma Davida Šafránka, třebíčského kapitána Lukáše Nedvídka, litoměřického střelce Patrika Miškáře, ústecké bojovníky Štěpána Matějčka s Dominikem Sklenářem nebo vsetínského ranaře Jana Bergra.

19:55 – Koho Východočeši dopsali do obrany?
Hradec Králové by teoreticky mohl využít i několik beků z Chance ligy: Jakuba Naara (Kadaň) a Reného Piegla (Prostějov).

19:53 – Hradec si pojistil brankářský post
Mountfield na soupisku dopsal dva gólmany z Chance ligy: Martina Michajlova (Slavia) a Martina Sejpala (Kolín). Pro oba ale pochopitelně zůstávají prioritou současné kluby.

19:52 – Čáp na hostování do Kolína
Zajímavou posilu hlásí prvoligový nováček z Kolína! U Kozlů bude nově hostovat hradecký obránce Zdeněk Čáp. Zpět do Mountfieldu má střídavé starty.

19:50 – Varianta Novotný (zřejmě) padla
Karlovarský brankář Filip Novotný podle informací hokejového novináře Ondřeje Kuchaře nakonec Třinec neposílí.

19:46 – Honzík do třinecké organizace?
David Honzík je aktuálně zraněný a v litvínovské sestavě chybí. Je možné, že ale odejde do Třince, respektive partnerského Frýdku-Místku.

19:41 – Vydá se Lakatoš příští rok do zahraničí?
Netýká se to dnešní přestupové uzávěrky, ale až následující sezony: vítkovického tahouna Dominika Lakatoše chce jeden z předních extraligových týmů, spíš to ovšem vypadá na odchod do zahraničí.

19:31 – O Pýchu je zájem
Pavel Pýcha pravděpodobně zůstane v Českých Budějovicích do konce této sezony. Ale pozor, zdá se, že v květnu změní angažmá. O zájmu Sparty se dobře ví, kroužily kolem něj ještě Pardubice a lanaří ho také Mladá Boleslav.

18:26 – Důležitá data pro střídavé starty
Na stránkách Sokolova vyšel pěkně zpracovaný přehled toho, kdo a dokdy může za koho nastupovat. Určitě se bude hodit:

Do 15. února může ke střídavým startům v Chance lize nastoupit hráč, který v extralize neodehrál více než 26 zápasů. Hráč, který nastoupí ve vyšší soutěži k 26 utkáním, může pokračovat poté již jen v jednom klubu (omezení zápasů se netýká hráčů ročníku 1998 a mladších).

Po 15. únoru nemůže za klub v Chance lize nastoupit hráč, který odehrál do 15. února více než 26 zápasů v extralize nebo po 15. únoru nastoupil alespoň v jednom utkání extraligy (omezení se netýká hráčů ročníku 2001 a mladších).

18:23 – Vitouch v Sokolově
Sparťanský talent David Vitouch byl dopsán na sokolovskou soupisku. Vitouch si zahrál na juniorském MS a je vytížený i v extralize (23 zápasů, 2+2). Kromě toho pětkrát nastoupil za Litoměřice (1+0).

18:20 – Baník chtěl zkušeného útočníka
Martin Kadlec byl druhým nejproduktivnějším hráčem Sokolova. „Chtěli jsme jako náhradu domluvit přestup zkušeného útočníka do Baníku, ale naše snaha nakonec nedopadla úspěšně," říká na sokolovském webu trenér Tomáš Hamara.

18:17 – Sokolov řeší posily
Až do posledních minut bude Sokolov hledat posily. Potřebuje zareagovat na odchod Martina Kadlece.

18:13 – Šok v NHL!
Tak tomu se říká šok. New York Rangers umístili obránce Anthonyho DeAngela na waiver list! Zadarmo si ho tak může vzít kterýkoliv tým v NHL. DeAngelo přitom v loňské sezoně zazářil 53 body. Akorát je to komplikovaná povaha...

17:50 – Další žádost o trejd v NHL
V NHL se rozmáhá takový nešvar: o výměnu požádal rovněž 22letý obránce Victor Mete, který má za sebou celkem slušné sezony v Montréalu. Letos ale za Canadiens ještě nenastoupil.

17:35 – Jouzu doplní Bartoš
Druhým mládežníkem z Litvínova, který se poslední lednový den stěhuje do Ústí nad Labem, je Dan Bartoš. Před přerušením soutěže stihl v juniorce Vervy získat šest bodů (3+3) v sedmi zápasech.

17:31 – Jouza může pomoct Ústí nad Labem
Prvoligový Slovan může ve zbytku sezony využít litvínovského juniora Daniela Jouzu. Pokud nastoupí, půjde o jeho první zápasy mezi muži. Zato má zkušenosti z mládežnických reprezentací.

17:30 – Komentář Litvínova k hráčům na střídavý start
Litvínov se ještě vyjádřil k formě možného působení níže jmenovaných hokejistů z Chance ligy, kteří mají do TELH střídavé starty: „Všichni hráči mohou za Vervu nastoupit do 15. února. V případě, že by nastoupili v extralize po tomto datu, tak by museli v kádru Litvínova zůstat do konce sezony. Pokud některému celku z Chance ligy skončí sezona dříve než Litvínovu, tak se hráči mohou připojit do kádru Vervy."

17:26 – Potenciální posily pro Litvínov
Verva opravdu neponechává nic náhodě. Na střídavé starty může využít hned pětici forvardů z první ligy: kromě Jiřího Fronka, který už Litvínovu párkrát pomohl, jde o Michala Poletína (Slavia), Petra Jánského (Litoměřice), juniorského reprezentanta Michala Guta (Sokolov) a hlavně o nejproduktivnějšího hráče Chance ligy Matěje Berana (Litoměřice).

17:23 – Průšvih jako Brno pro Zlín!
Daniel Huf kvůli zranění odstoupil z probíhajícího zápasu se Spartou. To může být pro Berany obrovská pohroma, protože na marodce mají i Libora Kašíka. Manažeři by asi měli teď žhavit telefony a narychlo sehnat posilu. V brance je nyní Michal Kořének.

17:19 – Kdo má do Litvínova střídavé starty z obránců?
Pro případ potřeby může Verva v závěru sezony využít tři zadáky, kteří nastupují o patro níž: Jana Strejčka a Daniela Koláře z Jihlavy, ale také Víta Seemanna z Kadaně.

17:17 – Litvínov dopsal na soupisku pět gólmanů
Verva pro případ potřeby rozšířila svůj kádr o pět brankářů z Chance ligy: teoreticky se v Litvínově můžou objevit Miroslav Hanuljak (Kadaň), Michael Petrásek (Přerov), Jan Brož (Jihlava), Jakub Soukup (Vrchlabí) a Richard Běhula (Kadaň).

17:13 – Říha dokáže změnit tvář týmu
Když je Jiří Říha ve formě, dělá na ledě obrovský rozdíl. Dokazoval v Jihlavě i na Kladně, s oběma týmy postoupil do extraligy a v obou případech na tom měl ohromný podíl. V jaké formě se ale vrátí po nemoci? Dlouho nemohl trénovat a dost zhubl.

17:11 – Říha se vrací po nemoci
Jiří Říha je obráncem Litvínova, jenže v letošním ročníku vinou vážné nemoci vůbec nenastoupil. „Víme, že byl dlouho mimo hru, ale už se z toho dostal a my věříme, že nám pomůže,“ hlásí sportovní manažer Slavie Jiří Veber.

17:10 – Rekordman je zpátky
Jiří Říha dodnes drží prvoligový rekord v počtu gólů vstřelených obráncem za základní část. V Jihlavě jich v sezoně 2016/2017 nasázel hned dvacet. „Chceme zkvalitnit tým a Jirka je pro nás zajímavým, na první ligu nadstandardním, hokejistou,” uvedl pro hc-slavia.cz sportovní manažer Jiří Veber.

17:06 – Říha do Slavie
Konečně pořádný rozruch! Obránce Jiří Říha dokončí sezonu v pražské Slavii.

16:57 – Odejde někdo z Motoru?
České Budějovice jsou jediným týmem v extralize, který si nemůže dělat reálné šance na postup do play off. Takže teoreticky by někoho ze svých hráčů mohly uvolnit do jiného klubu, aby si mohli zahrát vyřazovací boje. Dost bychom se divili, kdyby se přední týmy neptaly na reprezentačního beka Pavla Pýchu. Ten aktuálně v sestavě Motoru chybí kvůli nemoci.

16:40 – Mallet dnes hraje za Vítkovice
Spekuluje se o výměně mezi Vítkovicemi a Kometou. Do Ostravy by šel Tomáš Vincour, do Brna zase Alexandre Mallet. Kanadský forvard ale dnes v sestavě Vítkovic nechybí.  

16:26 – Dobrá pojistka
Loni se ve Švýcarsku mistrovství světa v hokeji nekonalo, přesto... Finance nyní švýcarský svaz použije na rozhodčí a mládež.

16:16 – Poletín o odchodu z Jihlavy
Michal Poletín se v rozhovoru pro hc-slavia.cz vrátil k tomu, proč těsně před uzávěrkou přestupů skončil v Jihlavě: „Dozvěděl jsem se, že mi z důvodu financí potřebují ukončit smlouvu. Potřebují tam nového obránce, protože mají dva zraněné do konce sezony. Zaskočilo mě to, ale o minulém víkendu jsem si uspořádal myšlenky a pak jsem se setkal s panem Veberem ze Slavie. Měli jsme dvě schůzky, já jsem měl ohromnou chuť sem vletět."

15:56 – Co stihl Leier u Ocelářů?
Pro Taylora Leiera bylo angažmá v Třinci jeho první v Evropě. V deseti zápasech za Oceláře jednou skóroval, na čtyři branky nahrál. Ve statistice +/- skončil na nule.

15:54 – Leierovi nebyla prodloužena smlouva
Taylor Leier podepsal s Třincem původně měsíční kontrakt. Oceláři se rozhodli tuto smlouvu neprodloužit. „Taylorovi děkujeme za odvedenou práci. Je to kvalitní hokejista. Věřím, že spolu s agentem najdou vhodné angažmá a naplní svůj potenciál,“ uvedl na klubovém webu krátce sportovní manažer Jan Peterek.

15:50 – Leier skončil v Třinci
U Ocelářů už nebude pokračovat kanadský útočník Taylor Leier.

14:58 – Padne dnes definitivní verdikt o 2. lize?
Druholigové kluby byly v půlce ledna informovány, že mezníkem pro vyřešení situace ohledně možného restartu soutěže je 31. leden. Kluby tedy do té doby čekají. „Myslím si, že už je na všechno pozdě a není reálné, že bychom soutěž dokončili,“ uvedl pro hctabor.com klubový manažer Miroslav Volena. „Mnohé týmy už sezonu odpískaly, a vlastně ani neumíme říct, jaký systém by svaz našel pro případ, že by se začalo hrát. Jak ale opakuji, aktuálně platí, že čekáme do 31. ledna.“

14:32 – Novotný chybí v sestavě Energie
V souvislosti s Filipem Novotným se mluví o možném odchodu do Třince, a to na hostování do konce sezony. Teď bude štěbetání vrabců ještě hlasitější, protože Novotný chybí v sestavě pro dnešní utkání Karlových Varů. Chytá mladíček Patrik Hamrla, jako dvojka je připravený Vladislav Habal. Důvody pochopitelně můžou být různé, ale... Kdo ví, třeba se jednání s Oceláři opravdu někam posunulo.

14:25 – Druhá liga jako profesionální soutěž?
Minulý týden měli schůzku zástupci druholigových týmů ze skupiny Jih. „Hovořili jsme hlavně o tom, jak do budoucna předejít současné situaci," vypráví na táborských stránkách manažer kohoutů Miroslav Volena. „Druhá liga je vedena jako amatérská soutěž, takže nesplňuje kritéria, která umožňují jí dohrát. I naši hráči přitom mají smlouvy, ale nejsou zaregistrované. Proto bychom chtěli se svazem dohodnout, aby se tato situace změnila a druhá liga byla brána jako profesionální soutěž."   

14:05 – Malý skončil v Topolčanech
Obránce Robin Malý, který hrál v Česku třeba za Beroun nebo Prostějov, ukončil svoji štaci ve slovenských druholigových Topolčanech. Na Slovensku končí přestupové období až 15. února. Bude pokračovat tam, nebo v průběhu dneška zamíří do Chance ligy?

13:48 – Co bude Prospal dělat po sezoně?
Na střídačku Motoru se pravděpodobně místo Václava Prospala postaví Jaroslav Modrý. A co bude dělat Prospal mezitím v Americe? „V první řadě si budu chtít odpočinout, vyléčit se, být s rodinou, věnovat se jí a aspoň trochu vynahradit to, že jsme byli bez sebe takovou dobu," odpověděl fanouškům v offline rozhovoru na českobudějovických stránkách. „Reálně to tak vidím tak, že si chci užívat rodinný život a trochu si dát od hokeje pauzu. Po této sezoně, která je psychicky velmi náročná a opravdu hodně mi bere, si chci dát pauzu. Chci být tatínek a manžel. Vím, že po čtrnácti dnech mi hokej bude chybět. Hokej miluju. Začnu obvolávat, ať už na Lightning nebo třeba do Pittsburghu, jestli bych nemohl přijít a zajistit si nějakou stáž nebo pohovory s některými trenéry."

13:34 – Bennett požádal o výměnu
Nějaké info také pro fanoušky NHL. Útočník Calgary Sam Bennett požádal klubové vedení o trejd. Někdejší čtyřka draftu dosud nerozvinula svůj potenciál, jde spíše o centra do třetí formace. V aktuálním ročníku získal v sedmi zápasech jedinou asistenci.

13:13 – Další přestupová pecka v Pardubicích?
Že Dynamo shání ještě jednoho obránce, o tom už jsme informovali. Stejně tak o tom, že by to mohl být Michal Jordán. A skutečně! Podle serveru onlajny.com je příchod reprezentačního beka do Pardubic velmi blízko.

13:05 – Kadlec by měl být dál k dispozici i Karlovým Varům
Martin Kadlec se letos v pěti zápasech objevil v Energii. Střídavé starty v Karlových Varech by mu měly zůstat i po přesunu ze Sokolova do Litoměřic.

12:57 – Kadlec v Litoměřicích potvrzen
Informace hokej.cz se potvrdil: Martin Kadlec po konci v Sokolově podepsal s Litoměřicemi. Stadion to potvrdil na svém webu.

12:50 – Čechmánek dostal padáka
Čeští trenéři Aleš Bachánek s Romanem Čechmánkem skončili na střídačce Trnavy, účastníka druhé nejvyšší slovenské soutěže. Dostali padáka po špatných výsledcích, Trnava je totiž poslední. 

12:29 – Další odchody z Vrchlabí do Kladna nebudou
Petr Dědek je majitelem pardubického klubu a jeho firma D+D REAL vydatně sponzoruje i Vrchlabí a Kladno. Krkonošský celek aktuálně vede Chance ligu, Kladno je pro změnu hlavním favoritem na postup. Rytířům by se určitě hráči typu Martina Heřmana či Tomáše Linharta v play off hodili, ale k třaskavým přesunům nedojde. „Ostatní naši hráči, kteří už se v této sezoně v dresu Vrchlabí objevili, pokračují ve stejném režimu. Jsou k dispozici Vrchlabí i Pardubicím podle aktuálních potřeb,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický pro hcdynamo.cz.

12:27 – Objeví se ve Vrchlabí Kantor?
Kromě Milana Kloučka se může v prvoligovém Vrchlabí objevit i další brankář: Pavel Kantor. Pardubice o tom informovaly na svém webu.

12:26 – Nečas zůstává v širším kádru Dynama
Také Vojtěch Nečas se může v případě potřeby opět objevit v Pardubicích. „Byl k dispozici ve Vrchlabí. Po dohodě s Kladnem, které také řešilo soupisku pro závěr sezony, jsme se dohodli na střídavém startu, kdy ho můžeme kdykoliv využít zpět pro potřeby Dynama,“ objasnil Dušan Salfický, sportovní ředitel východočeského klubu.

12:24 – Machala může být dál k dispozici i Pardubicím
Machala dál může nastupovat také za Dynamo. „Řešili jsme především jeho herní vytížení, které u nás nebylo podle jeho představ," říká na pardubických stránkách sportovní ředitel Dušan Salfický. „Ve Vrchlabí máme spoustu našich hráčů, takže jeho umístění tam by vzalo ice time jinému našemu hráči, proto jsme se domluvili, že ho pro závěr sezony napíšeme na Kladno s tím, že i on je nám kdykoliv k dispozici.“

12:21 – Machala má přinést drajv
Machala letos pendloval mezi Pardubicemi (16 utkání, 0+0) a partnerským Vrchlabím (7 zápasů, 4+3. „Jde o mladého talentovaného hráče. Do naší hry by měl přinést hlavně rychlost, kterou teď trochu postrádáme," říká pro rytirikladno.cz trenér David Čermák.

12:18 – Gólmanská pojistka pro Kladno
Spolu s Machalou rozšíří kladenskou soupisku ještě brankář Vojtěch Nečas. Bude pojistkou pro play off.

12:16 – Machala potvrzen
Příchod Ondřeje Machaly z Pardubic, respektive Vrchlabí, do Kladna je oficiálně potvrzený na kladenských stránkách.

12:03 – Co přinese spolupráce Kladna s Petrem Dědkem?
Onlajny.com upřesnily zprávu z dopoledne: „Podle našich nejnovějších informací z angažmá brankáře na Kladně sešlo, ale Ondřej Machala nemusí být jedinou posilou z Pardubic. Na střídavé starty by mohly dorazit i další tváře!"

11:50 – Prospal by si z aktuálního kádru nechal osm hráčů
Jak už avizoval, Václav Prospal po sezoně z rodinných důvodů v Motoru skončí. „Nevím, jestli bude nový hlavní trenér chtít nějaká moje doporučení, ale rád mu případně vyhovím a dám mu veškeré informace," uvedl Prospal v offline rozhovoru na webu hcmotor.cz. „Úsudek a rozhodnutí bude na něm. Ze současné soupisky hráčů v poli, kdy počítám s tím, že končí Renda Vydarený, bych si nechal z obránců tři hráče, z útočníků určitě pět. Bohužel musím konstatovat brutální pravdu, že spousta hráčů na extraligový hokej nemá. Možná už je jasně vidět, že určití hráči chytli svůj výkonnostní strop a extraliga pro takové bude zapovězena."

11:39 – Dukla se vyptávala na Tecla
Jihlava podle všeho kromě Richarda Cachnína mladšího zvažovala příchod ještě jednoho mladíčka z Havlíčkova Brodu: a to útočníka Marka Tecla. Z toho ovšem nakonec zřejmě sešlo.

11:24 – Motor přivedl talenty
Pro České Budějovice už je letošní sezona – co se týče postupu do play off – ztracená, a tak na jihu hledí především do budoucnosti. V posledních týdnech Motor do své mládeže přivedl šestnáctiletého brankáře Štěpána Malečka (naposledy juniorka Karlových Varů) a sedmnáctiletého útočníka Oskara Haase (naposledy juniory Mladé Boleslavi). Oba mají zkušenosti z mládežnických reprezentací. Víc v samostatném článku.

11:10 – Na trhu se objevil Makarov
Se Slovanem Bratislava se rozloučil 27letý ruský brankář Andrej Makarov. Po jedenácti zápasech s úspěšností zákroků 90,7 % a průměrem inkasovaných branek na zápas 2,14. Zkušenosti má i z KHL či zámořské AHL. Mohl by být pro některé české kluby i přes podprůměrná čísla na Slovensku terčem zájmu?

10:53 – Zkušený brankář na Kladno?
Podle serveru onlajny.com by Rytíři mohli před prvoligovým play off podepsat zkušeného gólmana, který doplní Andreje Košarišťana a Adama Brízgalu.

10:40 – Zato obrovské změny po sezoně!
Dnes sice České Budějovice aktivní nebudou, ale až budeme na konci dubna spouštět onlajn k otevření přestupového období, budou velkým hráčem! I podle zdrojů hokej.cz jsou velmi reálné příchody Milana Gulaše a Tomáše Mertla. Mluví se také o návratech bývalých opor z prvoligových let Romana Vráblíka a Luboše Roba. Padá také jméno Lukáše Pecha, o něhož ovšem dál stojí i Sparta.

10:29 – Motor už bez trejdů
České Budějovice nakonec dohrají sezonu se stávajícím kádrem. „Pro Miroslava Formana to dnes bude poslední utkání. A ani my už nebudeme nikoho trejdovat a dohrajeme sezonu v aktuální sestavě," uvedl pro hcmotor.cz asistent trenéra Aleš Totter.

10:18 – Další variantou Langhamer?
Oceláři, kteří mají aktuálně v brance Ondřeje Kacetla a Jakuba Štěpánka, se údajně zajímají o Marka Langhamera. Píše o tom Sport. Langhamer chytá třetím rokem za Chabarovsk v KHL, předtím působil v Kometě a v zámoří.

10:05 – Je ve hře odchod Novotného do Třince?
V dnešním vydání deníku Sport je také spekulace o tom, že by brankář Filip Novotný mohl odejít z Karlových Varů a sezonu dokončit u Ocelářů. Situace se samozřejmě rychle vyvíjí, je tato varianta pořád ve hře?

9:26 – Třinec shání brankáře
O zájmu Ocelářů o Patrika Rybára už jsme psali. Stejně tak o tom, že tahle varianta padla. Podle Sportu se Třinec poptával také na Dominika Hrachovinu, ani jeho ale jeho finský klub neuvolní.

9:20 – Klid
No, jestli jste čekali, že budou už od rána chodit od klubů nějaké přestupové novinky, tak jste zklamaní. Stejně jako já.

8:47
Do konce přestupového období v Česku zbývá lehce přes patnáct hodin.

30. ledna

22:14 – Kde dohrají sezonu Tlačil a Daňa?
V průběhu ledna opustili Ústí nad Labem, respektive Havířov, útočník Jan Tlačil a brankář Matyáš Daňa. Loni zářili ve druhé lize, o patro výš se neprosadili. Co s nimi bude teď? Zkusí to v jiném prvoligovém klubu, nebo v nějaké zahraniční soutěži?

21:58 – Že by trejd?
Pokud by se potvrdilo, že se Mallet vrátí do Komety, je ve hře výměna s Vítkovicemi za jiného útočníka? Padá především jméno Tomáše Vincoura, který by šel na oplátku do Ostravy. 

21:37 – Chystá se návrat Malleta?
Na facebookové stránce brněnských fanoušků, která má dlouhodobě poměrně spolehlivé informace, se objevila spekulace, že by se do Komety mohl vrátit útočník Alexandre Mallet. Ještě včera byl přitom v sestavě Vítkovic. Potvrdí se tato spekulace? Zajím ji berte s rezervou, redakce hokej.cz zatím nemá ohledně návratu Malleta do Brna žádné konkrétní zprávy.

21:32 – Možné tipy na posily ze Šumperka
A co Draci? Zajímavou posilou pro týmy, co se dostanou do play off, by byl Tadeáš Jaroš. Dal už osm gólů, z toho většinu z předbrankového prostoru. Kvality prokazuje také Jan Milfait. Z obránců je hodně vidět Daniel Kabelka.

21:21 – Možné tipy na posily z Kadaně
U Trhačů, byť jsou poslední, se dají najít zajímavá jména. Romana Chloubu asi Kadaň těžko pustí, protože to je hráč, bez kterého se asi neobejde. Co ale takhle obránce Marcel Kottek, který je odchovancem Slavie, jež hledá posilu právě do defenzivy? Nebo mladíček Vít Seemann, který loni zaujal v Chomutově? Či v poslední době ve velmi dobré formě hrající Vladislav Houška?

21:04 – Budou odchody z Kadaně a Šumperka?
Poslední lednový den bude zajímavé sledovat, zda Trhači a Draci, kteří už nemají naději na postup do play off Chance ligy, zapůjčí své hráče ostatním. V minulosti to bývalo zvykem, jenže letošní sezona je specifická. Najdou kluby peníze na tyhle posily?

20:47 – A co případné posily ze druhé ligy?
Protože se 2. liga letos s největší pravděpodobností nerozjede, dají se očekávat přesuny ze 2. ligy o patro výš. Jenže... Víc manažerů se shoduje, že střídavé starty hráčů mezi první a druhou ligou možná nebudou mít velký smysl – protože jsou druholigisté nerozehraní a často ani netrénují na ledě. A to už několik měsíců. Uvidíme. Něco podobného jako v případě Jana Bergra na Vsetíně se možná ještě někde uskuteční.

20:27 – Němec a Třebíč? Už ne
Zkušený útočník Vojtěch Němec, který je aktuálně v Kometě, už se do Třebíče nevrátí. A to ani formou střídavých startů. Není to ani legislativně možné. 

20:10 – Třebíč chce posilu
Horácká Slavia září, v tabulce je třetí! A pozor, možná ještě přivede last-minute posilu. „Dvě jména jsme na papíře měli s Davidem Dolníčkem. Bohužel ta jména nevyšla," uvedl trenér Jaroslav Barvíř po sobotním zápase. Ale... „Jedno jméno ještě máme. Budeme na tom pracovat po utkání. Budeme žhavit telefony. Doufám, že to zítra oznámíme. Že se nám to, do třetice všeho dobrého, podaří."

19:50 – Holaň je s posilou spokojený
K nové posile se pro hc-vitkovice.cz vyjádřil i trenér Miloš Holaň: „Je to komunikativní kluk. Těší se na novou výzvu v podobě české extraligy, kterou ještě nikdy nehrál. Je to typický centr, což je fajn, protože se vytvoří opět konkurence a kádr se rozšíří, což je hodně dobře. Vedení udělalo velice dobrou práci. Reference, které máme, čekám, že potvrdí. Cením si jeho pozitivního myšlení, to mají Kanaďané v krvi.“

19:49 – Vítkovice si Flicka vyhlédly i díky jeho výkonům ve Znojmě
Rob Flick hrál minulou sezonu za Znojmo, kde sbíral přes bod na zápas. „Je to centr, což je post, který jsme potřebovali posílit," říká na vítkovických stránkách sportovní ředitel Roman Šimíček. „Díky tomu, že hrál ve Znojmě a na Slovensku, na něj máme i reference od trenérů. A dodám, že pozitivní. Aktuálně k nám přichází do konce sezony s tím, že pokud budeme spokojení s jeho službami, můžeme využít opci a prodloužit do sezony následující."

19:47 – Posila na centra
Rob Flick je silový forvard, co dokáže dát gól a svým stylem může být dost platný v oslabení. Navíc může hrát na centru i na křídle. Vítkovice s ním počítají do středu útoku.

19:45 – Flick ve Vítkovicích potvrzen
Jak jsme avizovali, Rob Flick posílil Vítkovice. Klub to potvrdil na svém webu.

19:33 – Jágr dal první gól v sezoně
Jaromír Jágr skóroval poprvé v této sezoně. Vyrovnal na 3:3 v Jihlavě ↓

19:20 – Půjde někam Kvasnica?
Jmenujme ještě jednoho hráče Znojma, který by mohl během přestupové uzávěrky někam zamířit – a to mladého forvarda Michala Kvasnicu.

19:05 – V Benátkách se přece jen hraje
Tak nakonec to v Benátkách nedopadlo tak špatně jako v Hradci Králové. Utkání mezi Benátkami a Kadaní se po hodině rozběhlo. 

18:56 – Vytáhne si někdo Podešvu?
Podobně jako Beránek, zatím nikde není vedený ani další znojemský forvard Martin Podešva. Nabídnout může spoustu zkušeností, které nasbíral v extralize, EBEL nebo na Slovensku.

18:45 – Kdo je ještě volný ze Znojma?
Orli už spoustu hráčů uvolnili, ale několik znojemských hokejistů stále zůstává bez angažmá. Co třeba takový Petr Beránek, zamíří někam?

18:33 – Klid v Litvínově
Litvínov už žádné posily údajně nechystá, oznámí jen pár hráčů na střídavé starty.

18:10 – V Benátkách bude až hodinové zpoždění
Oprava díry v ledu v Benátkách zabere až hodinu! Nedopadne to nakonec jako v Hradci Králové?

18:07 – Kořenář v taxi-squadu
San Jose povolalo brankáře Josefa Kořenáře z farmy v AHL do svého taxi-squadu. Znamená to, že pokud by některý z aktuálních gólmanů Sharks nemohl nastoupit do zápasu (ať už kvůli zranění, tak kvůli covidu), Kořenář se může okamžitě připojit k týmu.

17:56 – V Benátkách přerušeno
Je to tu zase. Venku mráz, na stadionech přesto problémy s ledem. Podobně jako v minulých týdnech na Slavii a hlavně v Hradci Králové je tentokrát díra v ledu na stadionu v Benátkách. Objevila se tam po první třetině. Utkání s Kadaní je tedy aktuálně přerušeno.

Foto: Martin Voltr

17:53 – Ovečkin a Orlov se vrací do hry
Máme tu i něco z NHL. Ruští hokejisté Alexandr Ovečkin a Dmitrij Orlov se po téměř dvou týdnech vrátili do tréninku s Washingtonem a budou k dispozici už pro další zápas. Naopak v karanténě dál zůstávají jejich parťáci Jevgenij Kuzněcov i brankář Ilja Samsonov.

17:38 – Haščáka nepustí Poprad
V extralize byl údajně velký zájem o forvarda Marcela Haščáka, který na Slovensku dominuje statistikám. Poprad ale logicky o svou hvězdu přijít nechce a nabídky z Česka smetl ze stolu.

17:26 – Plzeň zvažovala zahraniční posily
Jak přiznal Tomáš Vlasák pro Plzeňský deník, Západočeši přemýšleli o zahraničních akvizicích: „Hledali jsme a ve hře byli i nějací Kanaďané, ale chtěli jsme dát šanci hlavně našim mladým klukům."

17:12 – Zůstane Venkrbec v Českých Budějovicích?
Matouš Venkrbec už do letošní sezony vinou zranění nezasáhne. A v dubnu mu končí v Motoru smlouva. Zůstane tam defenzivní specialista i po velkých změnách, které jsou v plánu? „Navíc u týmu končí trenér Prospal. Situace je teď hodně nečitelná. Spíš nyní čekám na zahájení jednání, zda o mě v Motoru dále budou mít zájem,“ uvedl Venkrbec pro Prostějovský večerník.

16:57 – Udrží Hradec Králové Mazance?
Brankář Marek Mazanec zatím neprodloužil smlouvu s Hradcem Králové pro příští sezonu. Zůstane v Hradci Králové i po skončení ročníku? Mountfield s Mazancovým agentem stále jednají. Podle deníku Sport zatím dostal Mazanec návrh smlouvy s výrazně nižší odměnou, než má dosud. Zájem o Mazance by podle Sportu měly mít České Budějovice.

16:40 – Zajímají se Vítkovice o Stezku?
Mluví se o tom, že kolem Aleše Stezky krouží Vítkovice. Ale nemyslíme tím, že by ho získaly pro zbytek této sezony, ale až na tu následující. Stezka má pověst jednoho z nejlepších brankářů v Chance lize, je oporou Havířova.

16:28 – Altrichterovi se ve Švédsku daří
Sedmnáctiletý Jakub Altrichter včera debutoval ve druhé nejvyšší soutěži ve Švédsku. V sestavě Mory je i pro dnešní utkání. Před MS do 18 let, o které se uchází, tak získává cenné zkušenosti.

16:17 – Horáček debutuje mezi muži
Sedmnáctiletý obránce Petr Horáček, který loni působil v dorostu Sparty a letošní ročník začal v nižších juniorských soutěží ve Švédsku, se vrací do Česka. Dnes odjel s Kadaní do Benátek nad Jizerou. Dosud mezi muži nehrál.

16:08 – Jelínka čeká premiéra v Chance lize
Devatenáctiletý obránce Tomáš Jelínek dnes odehraje první zápas za Vrchlabí, kde bude nově hostovat z Pardubic (za ně letos odehrál dva zápasy v letním poháru).

15:51 – Micka na soupisce Jestřábů
Není to informace ze dneška, ale na hokej.cz jsme o tom ještě nepsali. Devatenáctiletý brankář Marek Micka podepsal do konce sezony smlouvu s mateřským Prostějovem. Letos měl chytat za plzeňskou juniorku a druholigové Klatovy, obě soutěže jsou ale přerušené. Teď na Hané doplní Ondřeje Bláhu a Adama Wolfa.

15:36 – Macháček hraje za Frýdek-Místek už dnes
Informace hokej.cz se potvrdily, mladý útočník Štěpán Macháček dokončí sezonu v prvoligovém Frýdku-Místku. V jeho sestavě je už dnes: nastoupí ve čtvrtém útoku s Michalem Ramikem a Kryštofem Stuchlíkem.

15:24 – Jak to vypadá s marodkou Energie?
O tom, že Karlovy Vary budou měsíc postrádat Martina Rohana, už jsme psali. Jak to vypadá s ostatními marody? Zatímco staronová posila Tomáš Rachůnek se do hry ještě jen tak nevrátí, zranění Tomáše Vondráčka je lehčího charakteru a brzy by měl být zpátky.

15:10 – Sokolov potvrdil odchod Kadlece
Baník na svém webu potvrdil konec svého druhého nejproduktivnějšího hráče Martina Kadlece. „Odchází jeden z top hráčů, což je škoda. My jsme s Martinem jednali o další cestě, hráč se nakonec rozhodl k odchodu, což jsme jako klub respektovali," říká na webu hc-sokolov.cz trenér Tomáš Hamara.

15:05 – Proč skončil Dvořák v Přerově?
Trenér brankářů Přerova Jiří Sklenář se v rozhovoru pro Deník vrátil k nedávnému odchodu Daniela Dvořáka, který zatím zůstává bez angažmá. „S trenéry jsme se takto rozhodli i skrz příští sezonu. Pozici číslo jedna bychom stejně v další sezoně řešili jinak, tak jsme se rozhodli se s Danielem rozejít ještě před koncem přestupního termínu, aby i on měl ještě šanci si něco najít,“ vysvětlil Sklenář.

14:48 – Vlasák o Gulašovi
Tomáš Vlasák se v rozhovoru pro Plzeňský deník zmínil i o Milanu Gulašovi. I podle zdrojů hokej.cz je jeho návrat do Motoru hodně reálný. „To je otázka hlavně na Milana. Obecně v Plzni platí, že nebudeme přemlouvat hráče, který u nás nechce být. A to nemyslím vůbec ve zlém. Uvidíme po sezoně. Milan má ještě na rok smlouvu, a co se stane, nechci v tuhle chvíli ani moc řešit. Není to na pořadu dne," uvedl sportovní manažer indiánů.

14:35 – Objeví se někde Říha?
Jiří Říha v této sezoně vinou vážných zdravotních problémů nehrál. V podstatě ani nemohl trénovat. Jak ale sám říkal v rozhovoru pro náš web, rád by se k hokeji vrátil ještě v této sezoně. Pošle ho proto Litvínov na rozehrání někam do Chance ligy, kde je stále rekordmanem v počtu gólů vstřelených obráncem? Jeho návrat do zápasů podle všeho ještě není na pořadu dne, třeba se ale letos přece jen stihne vrátit.

14:24 – Jak to vypadá s Mertlem a Kantnerem?
Zatímco návrat Pavla Musila do plzeňské sestavy je na spadnutí, Tomáš Mertl a Matyáš Kantner budou mimo hru ještě zhruba měsíc.

14:09 – Flick do Vítkovic?
O přesunu útočníka Roba Flicka ze slovenské extraligy do Česka už jsme psali. Zřejmě se stane posilou Vítkovic.

14:04 – Musilův návrat se blíží
Pavel Musil, který je od konce listopadu mimo hru, by mohl v nejbližší době nastoupit za Plzeň. „U Musky věříme, že jeho návrat se počítá řádově na dny. Brzy by mohl naskočit, což by pro nás byla velká vzpruha," potvrdil pro plzensky.denik.cz sportovní manažer Tomáš Vlasák.

13:55 – Berger poslední posilou?
Na další příchody už to nevypadá ani na Vsetíně. Včerejší posila Jan Berger dnes hraje na křídle čtvrté formace s Romanem Půčkem a Radimem Kucharczykem.

13:45 – Nic velkého v Ústí
Slovan je na hraně postupu a nepostupu do play off. Ale jde o klub s jedním z nejnižších rozpočtů v Chance lize, i proto aktuálně už nic většího nechystá.

13:37 – Co v Havířově?
AZet se trápí, bude mít ohromné problémy, aby se vůbec dostal do play off. Ve hře jsou ještě nějaké změny. Ale zatím nemáme žádné konkrétní informace.

13:24 – Plzeň nic velkého neuskuteční
Plzeň staví kádr s rozvahou, nepřeplácí hráče. Dává šanci svým odchovancům. Je proto logické, že na přestupové uzávěrce žádné velké rošády nechystá. „Asi už nic nebude," přiznává v rozhovoru pro Plzeňský deník sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Všichni víme, jaká je to zvláštní sezona a jak probíhá. Věříme, že se nám dají dokupy tři zranění útočníci a že se tím ten kádr uzavře. Maximálně si z první ligy zajistíme nějaké hráče na střídavý start: tři, čtyři kluky."

13:12 – Žukov se připojí k Dukle
Jedna posila, byť ne úplně nová, se přece jen v Jihlavě objeví. K týmu se konečně připojí Maxim Žukov, kterého Dukla přivedla už v létě, jenže vinou pandemie koronaviru může do Česka přiletět až teď. Ruský talent, který loni působil na farmě Toronta, vytvoří trojici s Janem Brožem a Tomášem Fučíkem.

13:07 – Jihlava už beze změn
Dukle se daří, bude patřit ke spolufavoritům na postup. Nedávno se do klubu vrátil obránce Filip Dundáček, další last-minute posily už ale do Jihlavy nedorazí.

12:55 – Vítkovice oznámí příchod
Vítkovice pravděpodobně přivedou jedno nové jméno.

12:45 – Poruba má kádr hotový
Ostravané byli na přestupovém trhu v posledních dnech, týdnech a měsících hodně aktivní. V posledních dvou dnech přestupového období už ale od Poruby další změny nečekejte.

12:31 – Poletín nastoupí už dnes
Michal Poletín se objeví v sestavě Slavie už v dnešním utkání proti Vsetínu. V Jihlavě měl letos bilanci 1+4 ze třinácti zápasů. Ve stejném počtu utkání se objevil i v extralize, kde vypomohl Zlínu (1+0).

12:29 – Poletín zpátky doma
Michal Poletín je odchovancem Slavie. Nyní se tam po šesti letech vrací – poté, co skončil v konkurenční Jihlavě. „Jedná se o důrazného hráče s výbornou střelou, kterému není cizí fyzický hokej. Na Slavii vyrůstal a my jsme z něj při jednání cítili zájem, že by se chtěl vrátit, a jsme rádi, že jsme se dohodli,” uvedl pro hc-slavia.cz sportovní manažer Jiří Veber.

12:25 – Poletín do Slavie
Michal Poletín se stal posilou prvoligové Slavie.

12:24 – Olomouc nejspíš beze změn
Olomoucký trenér Zdeněk Moták dostal po pátečním zápase otázku, zda bude ještě Mora na poslední chvíli posilovat. „Nějaké změny? Nemyslím si," odpověděl. „Rozpočet je omezený a nemáme na to, abychom si někoho koupili. Budeme muset vařit z vlastních vod – vlastních odchovanců. Je to tak."

12:11 – Machala do Kladna?
Ondřej Machala podle všeho před play off posílí prvoligové Kladno. Dvaadvacetiletý útočník letos pendloval mezi Pardubicemi (16 utkání, 0+0) a partnerským Vrchlabím (7 zápasů, 4+3).

12:00 – Jak dlouho bude chybět Kašík?
Zlínu se zranil brankář Libor Kašík. „Mrzí nás to. Obnovilo se mu nějaké zranění, co měl předtím. Nevíme, na jak dlouho to bude," uvedl asistent trenéra Martin Hamrlík po pátečním zápase v Olomouci.

11:50 – Karlovy Vary přijdou o Rohana
Obránce Martin Rohan nedohrál páteční utkání a míří na marodku. Chybět bude Energii zhruba měsíc. Zranil se při blokování střely.

11:39 – Kadlec do Litoměřic
Jak už jsme zmínili, Martin Kadlec opustí Sokolov. To už je v podstatě hotová věc. Podle informací hokej.cz se Kadlec vrátí do Litoměřic, kde loni zářil a stal se nejlepším střelcem Chance ligy. Čeká se jen na oficiální potvrzení od klubů.

11:34 – Machala v novém dresu?
Pozor! Rychlonohý útočník Ondřej Machala by měl před přestupovou uzávěrkou změnit dres. Zatím má z Pardubic střídavé starty do Vrchlabí, pravděpodobně ale na poslední chvíli zamíří k prvoligové konkurenci.

11:30 – Jegesmedvék potvrdil odchod Flicka
Kanadský útočník Rob Flick požádal o ukončení smlouvy s účastníkem slovenské extraligy DVTK Jegesmedvék. Jak informuje maďarský klub na svém webu, Flick má před sebou kariérní výzvu a má namířeno do Česka. Flick letos nasázel za Jegesmedvék deset gólů ve 22 zápasech.

11:16 – Spojí Frodl budoucnost s Pardubicemi?
Je to spekulace směrem k příští sezoně, nikoliv přímo k přestupové uzávěrce. Ale vrabci si štěbetají, že Frodl po skončení ročníku vymění Plzeň za Pardubice. 

11:12 – Frodl by měl ale dochytat tento ročník v Plzni
O Dominika Frodla se údajně zajímaly týmy ještě pro zbytek téhle sezony. K odchodu Frodla z Plzně během přestupové uzávěrky by ale dojít nemělo. „Věřím, že to v sezoně dotáhneme co nejdál a Dominik toho bude významnou součástí. Pak doufám, že ho bude schopen nahradit Dominik Pavlát," řekl Vlasák pro plzensky.denik.cz.

11:07 – Frodl po sezoně odejde z Plzně
Mluví se o tom dlouho, teď je to v podstatě jasné. Sportovní manažer Tomáš Vlasák v rozhovoru pro Plzeňský deník naznačil, že u indiánů po sezoně skončí Dominik Frodl. „Měl slušnou nabídku i od nás, která mu také trošku zamotala hlavu. Ale ani tak jsme se nedostali do výšin jiných zájemců. To je realita," uvedl Vlasák.

10:55 – Macháček jde do Frýdku-Místku
Osmnáctiletý útočník Štěpán Macháček, který loňskou sezonu strávil v OHL (39 utkání, 1+5), letos zatím nikde nepůsobil. Teď se to změní: mládežnický reprezentant se stane posilou prvoligového Frýdku-Místku. Macháček má k tamějšímu regionu vztah, pochází z Nového Jičína a v minulosti prošel třineckou mládeží.

10:42 – O Chlána je zájem
O prostějovského útočníka Petra Chlána je zájem – nejspíš se proto objeví na soupisce jednoho z extraligových klubů. Chlán je objevem letošního ročníku Chance ligy: ve 22 zápasech se blýskl 25 body.

10:25 – Pařík v USHL
Lukáš Pařík v noci překvapivě nastoupil v americké juniorské USHL. Původně se přitom očekávalo, že po návratu z Čech, kde chytal za Benátky nad Jizerou, bude působit v kanadské WHL. Místo toho se objevil v brance Dubuque Fighting Saints a hned při svém debutu byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Inkasoval totiž pouze jednou.

10:16 – Šíří se domněnky o Jordánovi
Na webu eliteprospects.com je spekulace, že by onou posilou do pardubické obrany mohl být reprezentant Michal Jordán. Ale berte tuhle informaci s rezervou, redakce hokej.cz ji zatím nemá potvrzenou ani od jednoho zdroje.

10:04 – Dynamo ještě nemá dost!
Pardubice podle informací hokej.cz ještě jednají o příchodu jednoho obránce.

10:01 – Kadlec zamíří k jinému prvoligovému týmu
Martin Kadlec po odchodu ze Sokolova zůstane v Chance lize. Posílí výše postavený tým v tabulce.

9:56 – Kadlec končí v Sokolově
Martin Kadlec se těsně před uzávěrkou přestupů rozloučil s Baníkem, kam přišel v létě z Litoměřic coby nejlepší střelec Chance ligy. V Sokolově sbíral hlavně asistence: v osmnácti zápasech získal devatenáct bodů (5+14). Baník zatím jeho odchod nepotvrdil, podle informací hokej.cz je to už ale hotová věc.

9:48 – Chomutov a prvoligová licence od Kadaně?
Mezi chomutovskými fanoušky se šíří, že by Piráti mohli už od příští sezony hrát v Chance lize. Licenci by koupili od Kadaně. Místopředseda chomutovského klubu Jiří Sochor v rozhovoru na klubovém webu říká: „Na každém šprochu pravdy trochu. Proběhlo to. Na začátku sezony bylo jednání s panem Klímou o nějakých možnostech. Nicméně náš klub na tom není finančně dobře. Pokud by tohle mělo nastat, což nikdy nejde vyloučit, musel by tu být nějaký silný partner. Aby tady nedocházelo k tomu, že budeme lítat v oblacích. Musí to být postavené na pevných základech. To já v tuhle chvíli nevidím. Cítím, že by ten náš vývoj měl být postupný."

9:31 – Pardubice myslí vysoko!
Zohornovi se letos v KHL dařilo (v Chabarovsku měl 22 bodů v 38 utkáních). Do Česka se vrátil z rodinných důvodů. „V extralize působí jen velmi málo podobných hokejistů. Díky jeho angažování mohou být naše ambice ještě vyšší,“ hlásí sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

9:30 – Zohorna zatím do konce sezony
Tomáš Zohorna se s mateřskými Pardubicemi dohodl prozatím na smlouvě do konce aktuálního ročníku.

9:24 – Zohorna v Pardubicích potvrzen!
Přestupová bomba odpálena: Dynamo potvrdilo návrat útočníka Tomáše Zohorny.

9:17 – Filippiho opět zastavila bolavá záda
Tomáš Filippi je v posledních letech na marodce až nepříjemně často. Trápí ho hlavně záda. „V posledních týdnech se Tomášovi výrazně zhoršily obtíže se zády, se kterými se potýká od roku 2016," informuje na libereckém webu klubový lékař Roman Mizera. „V tomto týdnu podstoupil v Krajské nemocnici Liberec operaci páteře. Realizační tým Bílých Tygrů ve spolupráci s lékaři bude věnovat maximální úsilí k tomu, aby se Tomáš co nejdříve vrátil na led ve stoprocentní formě.“

9:14 – Filippi se podrobil operaci páteře
Liberecký útočník Tomáš Filippi je od půlky prosince na marodce. A ještě na ní dlouhou dobu bude – v tomto týdnu totiž musel na operaci páteře.

29. leden

22:08 – Šoustal nedohrál
Kometa na konci druhé třetiny přišla o Tomáše Šoustala, který ze zápasu s Třincem vinou zranění odstoupil. Bude jeho absence delší? Mluví se o tom, že musel do nemocnice s pochroumanou klíční kostí.

22:03 – Flick do Česka?
Podle informací eliteprospects.com skončí kanadský útočník Rob Flick ve slovenské extralize, kde hraje za DVTK Jegesmedvék, a zamíří do Čech. Potvrdí se tato spekulace? Flick loni válel za Znojmo a sbíral víc než bod na zápas. Zkušenosti má také z AHL nebo Německa.

21:46 – Zábranský Freibergsovi vyhověl
Zpráva o odchodu Ralfse Freibergse přichází nedlouho poté, co Libor Zábranský veřejně oznámil, že s Freibergsem počítá až do konce sezony. Teď je to jinak. „Nepočítal jsem už s žádnými změnami, ale Ralfovi jsem vyhověl. Naprosto jeho argumentaci chápu. Reprezentovat svoji zemi je čest. Já mu ale nemohl slíbit a garantovat místo v sestavě, což mu všichni přejeme, ať mu jeho sen o účasti na mistrovství světa vyjde," vysvětluje Zábranský na brněnských stránkách. 

21:45 – Proč Freibergs končí v Kometě?
Ralfs Freibergs v rozhovoru pro hc-kometa.cz poodkryl, proč požádal o uvolnění z týmu: „Neplánoval jsem odchod z Komety, ale hokejový život někdy přináší rychlé a nečekané zvraty. Jsem rád, že došlo k dohodě klubů a pan Zábranský mě uvolní. Vrcholem sezony je pro mě mistrovství světa. Pro moji generaci je to první a poslední šance zahrát si na domácím šampionátu, navíc ve městě, kde jsem se narodil. V Kometě je víc obránců, než může nastoupit v zápase, moje vytížení by asi nebylo tak velké. Pokud máte slabší vytížení hráče v klubu, nemusíte se v reprezentaci objevit a já nechci ztratit šanci bojovat o účast na domácím šampionátu."

21:43 – Freibergs do Třince
Potvrzeno! Ralfs Freibergs končí v Kometě a sezonu dohraje u Ocelářů.

21:31 – Šapovaliv do Litoměřic?
Mluví se o tom, že by šestnáctiletý útočník Matyáš Šapovaliv, který v poslední době nedostává v áčku Kladna příležitosti, mohl dohrát sezonu v Litoměřicích. Potvrdí se tato informace?

21:15 – Mohl by se do extraligy vrátit Hudáček?
Libor Hudáček byl loni třetím nejproduktivnějším hráčem extraligy a vysloužil si smlouvu v KHL. S Nižněkamskem ale nemá naději na postup do play off. Že by mohl sezonu dohrát v Česku? Těžko říct, zda by v současné ekonomické situaci dokázaly kluby najít peníze na takovouto hvězdu. 

21:07 – Bude hrát někde Indrák?
Útočník Miroslav Indrák se v půlce ledna dohodl s Motorem na ukončení smlouvy, (už od listopadu) je totiž dlouhodobě zraněný. Znamená to, že zbytek sezony odpíská, nebo se ještě domluví s někým jiným a bude doufat, že pomůže třeba v play off?

20:58 – Kdo může pomoct Spartě?
V případě potřeby může Sparta v závěru sezony nasadit své kmenové hráče, kteří působí v Chance lize. „Můžeme využít všechny naše hráče ze Sokolova. V Porubě máme Dušana Žovince, v Prostějově Lukáše Žálčíka a Tomáše Janduse. Ve Slavii máme práva na Petra Kafku a Tomáše Pšeničku, v Kladně na Ondru Mikliše a Adama Brízgalu a v Litoměřicích Martina Procházku," vyjmenoval v rozhovoru pro hcsparta.cz sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Samozřejmě prvoligové kluby mají rozhodovací právo. Pokud jim ale skončí sezona dřív než Spartě, můžou se jejich hráči připojit právě k Pražanům.

20:44 – Sobotka má důvěru
Šumperk je v tabulce předposlední, kouč Martin Sobotka každopádně u týmu zůstává. „Klub zatím o odvolání trenéra neuvažoval," stojí stručně na šumperském webu.

20:32 – Berger za VHK už v sobotu
Jan Berger by měl za Vsetín poprvé nastoupit už v sobotu proti Slavii. „Honza sice dlouho nehrál, ale individuálně se připravoval a je to zkušený a důrazný hráč, který nám může pomoci ve hře dopředu i dozadu. Soutěž velmi dobře zná," říká na vsetínském webu jednatel Daniel Tobola.

20:31 – Z Dvora Králové do Vsetína
Jan Berger měl letošní ročník odehrát v ambiciózním Rodosu ve 2. lize, stihl ale jen tři utkání (0+2). Teď má přinést důraz, agresivitu a bojovnost pro Vsetín. Je to typ hráče pro play off. Soupeři ho nemají v lásce.

20:27 – Berger do Vsetína
Vsetín právě oznámil příchod zkušeného forvarda Jana Bergra.

20:24 – Exkladenský Volráb do Šumperka
Soupisku Draků by měl rozšířit ještě jeden mladý obránce: devatenáctiletý Ondřej Volráb, který letos působil v juniorce švédského MODO (12 utkání, 0+3). Má i zajímavé zkušenosti z mládežnických reprezentací včetně MS do 18 let. V Česku prošel mládeží Kladna.

20:12 – Kuboš k Drakům
Weintritt sice končí, nováčkem v šumperské sestavě ale bude devatenáctiletý obránce Petr Kuboš. Syn známého (a stejnojmenného) otce hrál letos za juniorku Havířova.

20:09 – Sobotka má konečně k ruce parťáka
Šumperský Martin Sobotka byl jediným trenérem v první lize, který k sobě neměl asistenta. V závěru sezony mu bude částečně vypomáhat někdejší extraligový brankář Martin Altrichter starší. Draci nicméně zdůrazňují, že jde pouze o částečného asistenta.

20:06 – Weintritt končí v Šumperku
Obránce Jiří Weintritt ze zdravotních důvodů ukončil smlouvu se Šumperkem. Nové angažmá si asi hledat nebude, protože se zřejmě už nestihne uzdravit do konce sezony.

19:54 – Senzace! Brankář Novotný dal gól
Karlovarský gólman Filip Novotný skóroval do prázdné branky v zápase s Mladou Boleslaví. Mrkněte na to ↓

19:53 – Freibergs a Třinec?
O možném konci obránce Ralfse Freibergse v Kometě už jsme psali. Nebuďte překvapení, pokud by si to namířil z Brna do Třince. 

19:43 – Legendě je 56 let
Dominik Hašek dnes slaví 56. narozeniny. Jménem redakce hokej.cz mu přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví. A dobrou chuť!

19:37 – Druholigové kluby se nevzdávají poslední naděje
Několik týmů ze třetí nejvyšší soutěže stále dělá vše pro to, aby se liga ještě mohla uskutečnit. „Na společném meetingu skupiny Jih se kluby budou snažit najít jakoukoliv formu dohrání, například formou pohárového bonusu soutěže," informuje na svém Facebooku Cheb.

19:28 – Z Hronova do Litvy
Máme tu také novinku pro fanoušky 2. ligy, která je bohužel pozastavená. Trojice hráčů nováčka z Hronova – Norair Hovsepjan, Nikolaj Paršakov a Marek Malinský – dokončí sezonu v Litvě. Konkrétně v týmu Baltu Ainiai Kaunas.

19:14 – Pavelkův návrat se blíží
Naposledy hrál 17. listopadu, už brzy – snad – ohlásí comeback. „Tomáš Pavelka se už vrací zpět na led, začíná trénovat s A-týmem. Nechceme nic uspěchat, ale věříme, že v únoru znovu naskočí," oznámil na klubových stránkách sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

19:01 – Piskáček má trombózu
Spartě v sestavě chybí a ještě nějaký čas bude chybět poctivý bek Jan Piskáček. „Je to velký smolař a obrovský bojovník. Hrál čtyři týdny s nastřeleným kotníkem, lékaři mu poté objevili trombózu, nyní užívá léky. Návrat na led aktuálně neřešíme. Hlavní je, aby byl v pořádku," uvedl pro hcsparta.cz sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

18:50 – Pastrňák už v neděli!
David Pastrňák je připraven k návratu do zápasu po operaci kyčle. Naskočit by měl už v neděli proti Washingtonu.

18:40 – Třinec shání brankáře
Nic překvapivého: Oceláři se snaží najít posilu do brankoviště. Mluvilo se o možném příchodu Patrika Rybára, který chytá za Kärpät, k tomu ale nejspíš nedojde.

18:30 – Angažmá si hledá i Káňa
Stejně jako Hlinka v Porubě nedávno skončil Jan Káňa, šikovný útočník, co může pomoct i na oslabení. Většinu kariéry strávil v okolí rodné Ostravy, co s ním bude teď? 

18:22 – Volný je i Hlinka
Dalším výrazným jménem, které se objevilo na trhu v Chance lize, je Michal Hlinka. V Porubě odnesl velkou konkurenci a hledá si nové angažmá. V minulosti prožil dobrá léta v Šumperku, jenže ten není ve hře o play off. Tak kam?

18:15 – Kam půjde Poletín?
Jedním z hráčů, který je aktuálně volný, je silový forvard Michal Poletín. Ten se před nedávnem rozloučil s Jihlavou. Kam povedou jeho další kroky? Je odchovancem Slavie, která aktivně shání posily. 

18:05 – Teplý je o něco blíž NHL
Devatenáctiletý útočník Michal Teplý se přiblížil vysněnému debutu v NHL. Chicago ho povolalo do tzv. taxi squadu, což je skupina náhradníků, která cestuje společně s týmem a v případě potřeby může být okamžitě k dispozici hlavnímu týmu.

17:55 – Kořenek dokončí sezonu v Havířově
Matěj Kořenek, který patří Olomouci, po odchodu z Třebíče, kde nedostával moc prostoru, posílil AZet. Hrál za něj už včera – ale raději připomínáme, kdyby vám tato informace unikla.

17:45 – Mountfield stál o Špačka
Kolem útočníka Michaela Špačka, který nedávno skončil ve Finsku a nakonec zamířil do Třince, kroužil také Hradec Králové. Nabídka od Ocelářů pro něj ale byla zajímavější, a to i co se týče finanční stránky.

17:35 – Odejde Kadlec ze Sokolova?
Pozor, pozor! V první lize se možná schyluje k přesunu Martina Kadlece ze Sokolova do jiného prvoligového týmu. Zatím ale nemáme ověřeno z víc zdrojů, jde čistě o spekulaci.

17:27 – Marodka Energie se zaplnila
Vrátil se sice Michal Plutnar, Karlovým Varům ale vinou zranění chybí nejen Tomáš Rachůnek, ale nově i Tomáš Vondráček s Petrem Šenkeříkem. Energie neupřesnila, jak dlouho budou mimo.

17:07 – Freibergs na odchodu?
Ralfs Freibergs dnes chybí v brněnské sestavě a podle informací hokej.cz je ve hře jeho odchod z Komety, ke kterému se schylovalo už před několika týdny. 

17:00 – Perret a Jank zpátky v sestavě
Hradci Králové se uzdravili obránce Bohumil Jank a útočník Jordann Perret. Oba chyběli od půlky ledna.

16:54 – Plutnar se uzdravil
Po téměř dvou měsících se do sestavy Karlových Varů vrací obránce Michal Plutnar.

16:50 – Veselý dnes za Hradec
Jan Veselý po třech letech nastoupí za Hradec Králové. Kolínský útočník odehraje na centru čtvrté formace dnešní utkání proti Motoru, kterému loni pomohl k postupu do extraligy.

16:42 – Lytvynov zpátky v Českých Budějovicích
Motor si z Havířova stáhl mladého beka Ivana Lytvynova, který naskočí ve třetí obranné dvojici do dnešního zápasu s Hradcem.

16:35 – Motor uspěl s odvoláním
Disciplinární komise Českého hokeje řešila odvolání Českých Budějovic poté, co dostaly pokutu 100 tisíc korun za vpuštění diváků na zápas proti Třinci z poloviny prosince. Pokuta pro Motor se nakonec snižuje na 30 tisíc. 

16:20 – Potvrdí se Zohorna v Pardubicích?
Největší přestupovou bombu může koncem ledna odpálit Dynamo. Hodně nahlas se mluví o návratu Tomáše Zohorny, který z rodinných důvodů předčasně ukončil štaci v KHL. Podle redaktora iDnes.cz Marka Votkeho je to už hotová věc.

16:12 – Prvoligová Slavia chce být aktivní
Trápící se Slavia by ráda přivedla last-minute posily. Podle všeho chce jednoho obránce a jednoho útočníka.

16:03 – Formanovi hostování prospělo
„Míra Forman se podle očekávání stal jedním z hlavních tahounů týmu, byl vidět i ve dvou vzájemných zápasech se Spartou," těší sportovního manažera Sparty Jaroslava Hlinku. „Po zdravotních problémech, které měl v létě, dostal velkou porci času na ledě, pořádně se rozehrál před nejdůležitější částí sezony. Prvního února se hlásí zpátky do týmu," dodal Hlinka pro hcsparta.cz. A dovysvětlil: „Ve Spartě byl na hraně sestavy, potřebovali jsme, aby měl větší ice time. Šlo o domluvu obou stran, věříme, že mu hostování prospělo a vrátí se ještě silnější a ve formě."

15:54 – Forman se vrátí do Sparty
Miroslav Forman bude ve zbytku sezony k dispozici Spartě, kam se vrátí z hostování v Českých Budějovicích, kde se blýskl patnácti body v šestnácti zápasech.

15:45 – Pech do Motoru? Sparta o něj má pořád zájem
Lukáš Pech by mohl od příští sezony (netýká se to tedy přímo přestupové uzávěrky) zamířit ze Sparty do Českých Budějovicích. Píše o tom víc různých zdrojů. Ale Sparta o svého zkušeného centra dál hodně stojí: „S Petrem Tonem bychom si moc přáli, aby Lukáš dál pokračoval v našem týmu," tvrdí sportovní manažer Jaroslav Hlinka pro hcsparta.cz. „Obdržel od nás velice zajímavou a motivační nabídku na příští sezonu. Končí mu smlouva a vše záleží jen na něm."

15:38 – Odchod z Komety?
Brněnský tým by před přestupovou uzávěrkou mohl opustit jeden z obránců.

15:23 – České Budějovice přemýšlely o Němcovi
Po konci Ondřeje Němce v Kometě si mistr světa z roku 2010 rozhodně na nedostatek nabídek stěžovat nemohl. O jeho angažování údajně přemýšlely i České Budějovice. Jak ale víte, Němec se pokusí o titul se Spartou.

15:11 – Poruba neponechává nic náhodě
Dvacetiletý Jakub Kašpar měl být jedničkou druholigového Chebu, před přerušením soutěže ale stihl jen šest duelů. Jednou pak naskočil za Sokolov. Teď se přesouvá k prvoligovému spolufavoritovi. „Jakub Kašpar je mladý a talentovaný brankář, který rozšíří brankářskou základnu na čtyři,“ uvedl pro hcporuba.cz generální manažer Pavel Hinner. „Museli jsme si pojistit daný post pro závěrečná kola a následné boje nejen z důvodu možné marodky, ale především z důvodu strašáka jménem covid.“

15:08 – Kašpar rozšíří brankoviště Poruby
Ambiciózní Poruba si pojišťuje pozici v brance. Čtveřici s Frederikem Foltánem, Ervinsem Muštukovsem a Markem Slížem vytvoří mladíček Jakub Kašpar. Ostravané to potvrdili na svém webu.

15:07 – O Koblížka byl velký zájem
Radek Koblížek zůstal věrný Kärpätu i přes mnoho dalších nabídek. „Kärpät projevil o Radka eminentní zájem. Měli jsme víc zájemců, ovšem Radek se chtěl prioritně domluvit právě v Oulu, kde působí dlouho. Nakonec jsme se s klubem domluvili na jednoroční smlouvě, která je výhodná pro obě strany,“ prozrazuje Marek Vorel z hokejové agentury Global Management Group.

15:01 – Koblížek zůstává ve Finsku
Reprezentační útočník Radek Koblížek prodloužil smlouvu s Kärpätem Oulu i na příští sezonu. V té letošní získal deset bodů ve dvaceti utkáních. Ve Finsku působí už od roku 2013.

14:54 – Co chystá Motor?
České Budějovice budou do konce sezony postrádat Matouše Venkrbce, na marodce je třeba i Vít Christov. Motor tak hledá posilu do útoku. „Nyní řešíme trejd s jedním z extraligových týmů. Přestupové období končí 31. ledna, a tak chceme být my, trenéři a vedení aktivní na trhu. Je šance, že se to povede," avizoval Motor o víkendu. Pohly se od té doby ledy?

14:40 – Vrchlabí v televizi
Prvoligové utkání mezi Kladnem a Vrchlabím (3. února) bude od 14:20 vysílat ČT sport. Možná půjde o souboj o první místo v tabulce.

14:21 – Další změny už Přerov nechystá
Zubři půjdou do prvoligového play off jako černý kůň. Nově mají zkušeného brankáře, skvělou obranu i solidní útok. „Náš kádr je teď už uzavřený, další změny nechystáme. Celý náš tým, včetně mladých hráčů, které zařazujeme do sestavy, si zaslouží šanci v závěru sezony," hlásí Hanák.

14:14 – Petrásek už u Zubrů působil
Michaela Petráska v Přerově dobře znají – v loňské sezoně tam tvořil parádní dvojici s Lukášem Klimešem. Letos ale Petrásek chytal v Polsku za Krakov (18 utkání, 2,65 G/Z, 91,5 %). „Smlouvu jsme podepsali do konce sezony a je pro obě strany výhodná. Chtěl někde dochytat sezonu a my už nemůžeme dál využít střídavé starty z extraligy," vysvětluje na přerovském webu sportovní manažer Pavel Hanák.

14:12 – Přerov reagoval na odchod Dvořáka
V Přerově minulý týden skončil Daniel Dvořák, který si stále hledá angažmá. Zubři tak řešili, zda ještě přivedou nějakou posilu, nebo sezonu dohrají s Martinem Holíkem a Michalem Postavou. Nakonec přichází Petrásek.

14:08 – Petrásek do Přerova
Brankář Michael Petrásek se po konci v Polsku dohodl na smlouvě s prvoligovým Přerovem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz