Týmem září Havířov, v sestavě měsíce Slováček či Pavlas

Foto: Michal Polák. hc-havirov.cz

Hokej.cz nabízí pohled na dění v Chance lize. Do sestavy měsíce zařadil Daniela Dolejše, Aleše Pavlase, Ondřeje Slováčka, Branislava Rehuše, Petra Vampolu a Matěje Pekra.

Plekanec Chance liga

Tým měsíce – AZ RESIDOMO Havířov

Havířov má mladý tým, dlouhodobě mu navíc chybí klíčoví útočníci Daniel Kurovský a Jakub Kotala, přesto je čtvrtý a na vedoucí Přerov ztrácí pouhý bod. Slezané si naposledy vyšlápli na České Budějovice, v září získali i skalpy Vsetína nebo Jihlavy.

Sestava měsíce podle hokej.cz

Daniel DOLEJŠ (G, HC RT TORAX Poruba 2011)
Vítkovický gólman dosud pomohl nováčkovi v šesti zápasech a přispěl k zisku dvanácti bodů. Zazářil zejména v zápasech s Kladnem (2:1sn.), Havířovem (3:2) a Třebíčí (1:2pr.). Jeho statistiky mu zkazil duel na Lapači – momentálně má úspěšnost zákroků 91,79 %.  

Ondřej SLOVÁČEK (O, VHK ROBE Vsetín)
Přeučený obránce z útočníka vládne ligové statistice +/-. Chance liga má za sebou teprve devět kol, Slováček už je ale na +13 bodech. V rovnovážném stavu byl u šestnácti vstřelených branek a jen u tří inkasovaných. 

Aleš PAVLAS (O, HC Stadion Litoměřice)
Litoměřický veterán získal v osmi zápasech deset bodů (2+8) a je nejproduktivnějším obráncem soutěže. Obě jeho branky navíc byly vítězné. Pro mladé mužstvo je Pavlas skvělým lídrem.

Matěj PEKR (Ú, HC Dukla Jihlava)
Devět zápasů, devět gólů, pět asistencí, čtrnáct bodů. Matěj Pekr vede ligovou produktivitu i tabulku střelců. Hraje s obrovskou chutí a jeho spolupráce s Lukášem Andělem klape. 

Petr VAMPOLA (Ú, Rytíři Kladno)
Jeho vliv na mužstvo je obrovský. Když chyběl v zápase se Slavií, Kladno v Edenu selhalo. O Vampolově roli v týmu svědčí i jeho ice time: za zápas odehraje přes 23 minut! Žádný jiný útočník se mu v tomto ani nepřibližuje. Vampola má za osm zápasů bilanci 4+6 a předvedl několik skvělých individuálních akcí. Jeho hra má sice mouchy, občas ztratí puk, pro kladenskou ofenzivu je ovšem klíčový. 

Branislav REHUŠ (Ú, AZ RESIDOMO Havířov)
S devíti body (4+5) je nejproduktivnějším hráčem Havířova. Za zápas zvládne okolo dvaceti minut, hodně toho odbrání i v oslabení, které nemá AZet špatné. Rehuš zblokoval už dvanáct střel, nejvíc z prvoligových útočníků. Když byl na ledě při hře v pěti proti pěti, Havířov dostal jen tři góly a sám jich dal rovnou pět. Dvě Rehušovy trefy navíc byly vítězné.

Překvapení měsíce – Jozef Baláž

Slovenský útočník vede juniorské bodování – po osmi zápasech se může chlubit skvělou bilancí 4+4. Podíváme-li se na přepočet bodů vzhledem k odehranému ice timu, je při hře v pěti proti pěti efektivnější než Baláž (5,19 P/60) pouze Marek Račuk (7,39 P/60). Baláž i přes skromný ice time a přes absenci na přesilovkách pravidelně boduje.

Slovenský talent Jozef Baláž.

Slovenský talent Jozef Baláž. | Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz