Tuhle metu jsem si jako kluk vysnil, září Kantner. Gratuloval mu i Čiliak

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

První hattrick v kariéře, dokonce čistý, nasázel plzeňský Matyáš Kantner proti Brnu. Sám zvládl otočit nepříznivý vývoj, Západočeši zvrátili skóre 0:2 v konečný výsledek 3:2 a v tabulce se posunuli na druhé místo.

partneři českého hokeje

Branku v přesilovce, v oslabení i při hře pět na pět zaznamenal Kantner, který vystřílel Plzni tři body a po zápase mohl rozdávat úsměvy na všechny strany. „Dosáhl jsem mety, kterou jsem si jako malý kluk vysnil.“

Kotouč, kterým hattrick završil, mu přivezl kapitán Milan Gulaš: „Milan měl ze mě velkou radost. Jsem moc vděčný za to, jak se ke mně chová. Vedle něj se můžu učit nejen hokejově, ale i lidsky. Za to mu chci moc poděkovat,“ vzkazuje nejproduktivnějšímu hráči extraligy.

„Puk si vystavím na poličku. Vedle toho, se kterým jsem vstřelil první gól v extralize,“ doplňuje.

Jednadvacetiletý křídelník hraje svou třetí sezonu v nejvyšší soutěži. Letos prožívá nejúspěšnější, na kontě totiž má už 37 bodů (18+19).

Po zápase s Brnem, ve kterém překonal třikrát dvojnásobného extraligového mistra Marka Čiliaka, si zavzpomínal i na svůj první ročník mezi elitou. „Je to zadostiučinění, když si vzpomenu, jak mě v play off před dvěma roky Marek Čiliak deptal,“ říká.

Tehdy Kometa v semifinále porazila Plzeň 4:1 na zápasy a Kantner ze šesti střel Čiliakovi nedal ani gól. Po úterní porážce brněnský gólman o osm let mladšímu protihráči blahopřál. „Ano, gratuloval mi. Je to příjemné, když mě dokáže ocenit i soupeř,“ dodává Kantner s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz