Trošku jsme se hledali, přiznává Hlinka. Bednář pomáhá kvůli Hradci

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Hvězdní Jaroslavové Bednář s Hlinkou mají za sebou vítěznou premiéru v dresu druholigového Vrchlabí, které se po triumfu 5:4 v prodloužení nad Kolínem vyhouplo do čela tabulky skupiny Střed. Klíčovou akci vymyslel Hlinka, Bednář vyšel bodově naprázdno.

HokejkaSHOPvanoce

Proč jste se rozhodli zrovna pro Vrchlabí?
Hlinka: Mě do Vrchlabí natáhl tady Jarda a Petr Hlaváč.
Bednář: Jde o spolupráci Vrchlabí s Mountfieldem, která se stále rýsuje… Napadla nás myšlenka, že bychom mohli pomoci Vrchlabí k postupu do Chance ligy a proto jsme tady.

Jak se vám ve Vrchlabí zatím líbí?
Hlinka: Jsem tady teprve den. Byl jsem se projít po Špindlerově Mlýně a ve Vrchlabí jsem byl zatím jen na zimním stadionu. Moc se mi tady líbí, panovala krásná atmosféra a zimní stadion je opravdu moc hezký. Jsem opravdu příjemně překvapený.
Bednář: Ten nádech horského prostředí, hala s dřevěnými stropy... To je opravdu nádhera. Chtěl bych poděkovat trenérům, že mi dva dny zpátky úplně odpálili nohy a zapojili mě do tréninku. (směje se) Samozřejmě si dělám srandu… Musím říct, že hned, jak jsem přišel, tak to tady na mě udělalo opravdu moc dobrý dojem.

Jak vidíte svou budoucnost ve vrchlabském klubu?
Bednář:
Díky tomu, že herní dny jsou středa a sobota, tak to zvládnu skloubit i s prací v hradeckém Mountfieldu. Nyní jde jenom o to odehrát pár zápasů, aby se tělo přizpůsobilo zápasovému tempu. Asi i kvůli tomu jsme začali hrát dříve, než jsme původně měli. Máme měsíc a kousek na to se opět rozehrát a připravit na play off, které bude klíčové.
Hlinka: Zatím jsem tady a chtěl bych tu i nadále hrát. Samozřejmě ale lépe než v prvním zápase. Jak už říkal Jarda, není to jednoduché. Dlouho jsme nehráli a praxe nám chybí. Kdyby to bylo jednoduché, tak si každý může nasadit brusle a jít hrát, ale tak to nejde a je důležité mít herní praxi.

Jak byste vrchlabský tým charakterizovali a případně srovnali s mančafty, za které jste hráli?
Bednář: Měl jsem možnost tady zatím odtrénovat jen dva dny před zápasem, takže musím říct, že kvalita tréninků je stejná, jakou máme třeba v Hradci Králové. Tréninky jsou hodně podobné, je to v tempu a jsem z toho opravdu mile překvapený.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Jak jste zapadli mezi nové spoluhráče?
Hlinka: Řekl bych, že kabina je asi všude stejná… Doufám, že tu není nějaký problém a že jsme mezi kluky zapadli dobře.
Bednář: Odehráli jsme teprve jeden zápas a jsme tady pár dní, tudíž to ještě nejde moc hodnotit. Ale také doufám, že bude vše v pořádku a týmu pomůžeme, co nejvíc to půjde.

Co říkáte na vrchlabské fanoušky, kterých dorazilo takřka čtrnáct stovek?
Hlinka: Vyhrálo se, takže byli pozitivní. Během celého utkání fandili a přišlo se jich podívat opravdu hodně, za což jim moc děkujeme. Podpora fanoušků je pro nás vždy moc důležitá a dělá to hodně.
Bednář: Jsem stejného názoru jako Jarda. Doufám, že s námi budou mít strpení a budou takhle fandit i v dalších zápasech. Atmosféra během utkání byla opravdu skvělá a moc jim za to děkuji.

Jak jste viděli utkání proti Kolínu?
Hlinka: Byl to náš první zápas po dlouhé době, takže to pro oba nebylo vůbec jednoduché. Oba si hru představujeme úplně jinak. Trošku jsme se na ledě hledali, ono nejde nastoupit jen tak z voleje a hrát super hokej.
Bednář: Bohužel se přesně naplnilo to, čeho jsme se báli, že nám to nebude jezdit… Jde to přirovnat k tomu, jako když jdete poprvé po letní přípravě na led. Po prvním zápase po letní přípravě jste plní energie a síly, ale chybí vám takový ten rytmus a zápasové tempo. Tudíž to byl pro nás takový první zápas po letní přípravě, i když to bylo až skoro v únoru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz