Třinec vyhrál zaslouženě, ví Pešán. Co ho čeká? A proč nehrál Kvapil?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Kouč Filip Pešán dovedl Liberec ke třetímu finále za poslední čtyři roky, ale šušká se o tom, že by mohl Bílé Tygry opustit. „Nevím, co mě čeká,” říká po prohře s Oceláři 2:4 na zápasy.

Nový fanshop

Co podle vás rozhodlo sérii?
Rozhodly detaily. V posledním zápase jsme od modré čáry nepropálili kotouče do brány, soupeř to udělal. Dali jsme dva góly, soupeř tři. Celá série byla o tom, kdo schová jednu šťastnou střelu někde gólmanovi před očima. A teď to byl Třinec. Soupeř byl o malinký kousek lepší. V pátém a šestém zápase jsme hráli dobře, ale už se k nám nepřiklonilo štěstí. Netvrdím však, že Třinec vyhrál šťastně. Slaví titul zaslouženě.

Jak těžké je se z porážky oklepat?
Oklepává se z toho špatně. Ale jsou to věci, které ke sportu i k životu patří. Člověk je někdy nahoře a někdy dole. Když si vezmu kolegy, kteří bojovali do posledních kol o sestup z extraligy, můžou se mi smát, že prožívám nějaké emoce ve finále. Měly by být příjemné, ale jak se hodí buly, člověk chce vyhrát. Je jedno, jestli hraje o sestup, nebo o mistra. Naštěstí jsme ale letos měli tak parádní sezonu, že jsme si dovolili hrát o titul.

Necítil jste v závěru zápasu, že se už hráči chystají na další prodloužení?
Je to tak, tým byl nachystaný na prodloužení. Stejně jako domácí byli nachystaní. Soupeř ale dostal puk na bránu, my jsme předtím několikrát měli šanci od modré to propálit, ale padalo to vedle. Domácí to trefili parádně pod horní tyčku, tím rozhodli zápas.

Proč vlastně do Třince nepřiletěl Marek Kvapil?
Marek měl zdravotní problém. A než mít polovičního Marka Kvapila s problémy, tak jsme raději nasadili stoprocentního Dominika Lakatoše, který nám výrazně pomohl k tomu, abychom zápas zvládli. Ale bohužel se tak nestalo.

V play off vás srážely góly v závěrech utkání, nebyly to trošku kudly do zad?
Trošku ano. Na druhou stranu jsme byli ve čtvrtém zápase horší, ale vyhráli jsme v prodloužení. V pátém jsme byli naopak daleko lepší, ale ve druhém prodloužení jsme ho prohráli. Teď to bylo padesát na padesát. Série rozhodují malinké věci jako skrytá střela. Třinec potvrdil, že byl v sérii o chloupek lepší.

Cítíte aspoň úlevu, že je konec a končí ten stres?
Myslím, že bych to ty dva dny ještě vydržel.

A co vás teď čeká?
Nevím. Jsem hlavně rád, že jsme přiletěli letadlem a nejeli šest hodin domů, to by nás asi všechny zabilo. Děkujeme majiteli, že nám umožnil letět. Plán teď nemám, protože jsem měl za to, že v pondělí máme trénink a v úterý zápas.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz