Třinec? Těšil jsem se, přiznává Kváča. Dodnes je vděčný za šanci

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Když Bílí Tygři v této sezoně zavítali do Třince poprvé, tak se do branky postavil Jaroslav Pavelka. Při druhém střetnutí ve Werk Areně už libereckou svatyni hájil Petr Kváča, který tamější prostředí zná velice dobře.

Aplikace Tipsport extraligy

Vždyť právě z Třince odcházel mladý gólman na sever Čech, kde je jasnou jedničkou. A rodák z Brandýsa nad Labem si vedl znamenitě.

Atraktivní bitva, spousta šancí na obou stranách, ale pouze dvě vstřelené branky. Oba góly padly do třinecké sítě, Bílí Tygři dokázali v zápase využít dva rychlé brejky. Poslední extraligoví šampioni svého soupeře znovu přestříleli (38:22), ani tentokráte ale neprolomili své střelecké trápení a podruhé ze tří zápasů si na soupeřově brankáři vylámali zuby. Tentokráte třinecké ostrostřelce zastavil Petr Kváča.

Třiadvacetiletý gólman zná třinecký tým velmi dobře. V loňské sezoně hájil barvy Ocelářů nejprve po boku Patrika Bartošáka, následně chvíli jako brankářská jednička, načež se v brankovišti střídal s Jakubem Štěpánkem.

Po zrušeném jarním play off ale přišel šok, když z Třince zamířil do Liberce, což mnozí fanoušci Ocelářů nemohli překousnout. Kváča se v družině Bílých Tygrů rychle adaptoval, stal se základním kamenem týmu a v zápase v Třinci přidal druhou nulu v řadě.

Poprvé jste chytal v Třinci, jak jste se těšil?
Abych pravdu řekl, tak hodně. Chytal jsem tady jeden rok, mám na Třinec jen ty nejlepší vzpomínky a jsem opravdu rád za šanci, kterou jsem tady dostal. Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas. V posledních zápasech jsme si ale dodali sebevědomí, plníme všechny věci, které nám trenéři řeknou. Tohle pak rozhoduje. Teď jsme to opět zvládli, byl to skvělý týmový výkon. Za tři body jsem hodně rád, ty se počítají.

„Mám na Třinec jen ty nejlepší vzpomínky a jsem opravdu rád za šanci, kterou jsem tady dostal."

Kdy vám osobně bylo nejhůř?
Ani nevím, protože mě ten hokej neskutečně baví a naplňuje mě. Na ledě vždy chci nechat maximum, jsem proto rád za výsledek. Soupeřovy přesilovky jsou vždy nepříjemné, tam si člověk hodně sáhne do fyzického fondu. To jsme ale zvládli a z naší strany to byla super práce.

Pomohla vám znalost třineckých hráčů z minulé sezony?
Na jednu stranu trochu víte, na druhou zase víte, že ti hráči chtějí dát gól. Oni umí vystřelit kamkoliv, případně sehrát nějakou akci. Na každou situaci musíte být připraven na sto procent. Nemůžete se nachystat na konkrétního hráče, že střílí jen do jednoho místa, tohle ani není možné. Musíte být nachystaný na všechno, protože se může stát cokoliv. Každý chce udělat něco nečekaného, aby toho druhého překvapil. Vím, že Růža střílí do nějakého místa, on ale najednou vystřelil úplně jinak. Na tohle musíte být připravený.

„Každý chce udělat něco nečekaného, aby toho druhého překvapil."

Vím, že jste v jiném týmu, ale jaký je váš názor na aktuální nepohodu Třince?
Na tuhle otázku by měli odpovědět jiní. To je jak kdybyste přišli někam do práce, do nějaké továrny, a řekli vám, abyste třeba v cestovce zařídili nějaký zájezd. Myslím, že to moc dobře vědí. Jsou to zkušení hráči, určitě na to přijdou. Já jsem teď v Liberci, musím se soustředit jen na náš tým. Na tohle se musím stoprocentně koncentrovat.

Přeci jen ale ty kluky znáte, že.
Jo, to je pravda, já ale vůbec nevím co se děje v jejich kabině. Každý má rád zavřené dveře, aby nikdo nevěděl, co se v týmu děje. Já se nemůžu soustředit na jiné týmy, to by mě mohlo roztrhat. Já se soustředím je na náš celek, to je to nejdůležitější. Na ledě se nemůžete soustředit na hru soupeře, to by potom nešlo. Já se soustředím na své detaily, na svou práci, abych klukům pomáhal. Týmově to musíte skládat dohromady. Myslím, že oni určitě ví, co se sebou dělat.

Druhá nula v řadě, to už je pěkná série.
Nevím, jestli bych to označil za sérii, já jsem spíš rád za body z každého zápasu. Může to znít jako klišé, nula je hezká a dodá sebevědomí, ale v té dlouhodobé sezoně záleží na každém bodu. Jsme ve druhé polovině a musíme pravidelně bodovat, abychom se udrželi na dostřel prvním týmům. To se nám teď daří. V každém zápase musíte chtít vyhrát. Nulu vem čert, hlavní jsou tři body.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz