Trenér zlatých Rusek: Skvělá organizace, nejtěžší byl zápas s Českem

Foto: Karel Švec, Český hokej

Evropský pohár žen do šestnácti let v Příbrami nakonec ovládly Rusky. Ve finále, v němž se střetly poslední dva vítězové tohoto turnaje, přehrály Finky jasně 3:0. „Splnily jsme si cíl,” zářila po konci finále ruská kapitánka Kristi Šaškinová.

HokejkaTV

Sborná do utkání vstoupila velmi aktivně a už v sedmé minutě se dostala do vedení zásluhou Pankratovové. Do konce první třetiny si Rusky ještě vypracovaly několik slibných příležitostí, žádnou z nich však nevyužily.

Dominance ruských hokejistek pokračovala i v prostřední třetině. Na 2:0 zvyšovala ve 23. minutě Ťurinová. Finky se svým soupeřkám dokázaly herně vyrovnat až v posledním dějství, to jim ale k vyrovnání nestačilo a Kovalenková gólem necelou minutu před koncem odstartovala zlaté ruské nadšení.

„Dneska hrály holky skvěle, výborně plnily naše pokyny,” chválil své hráčky po utkání hlavní trenér Jevgenij Bobariko. „Dnes to byl z naší strany nejlepší výkon na turnaji. Umíme ale hrát ještě líp. Hráčky, co tu byly, ukázaly, že před sebou mají nadějnou budoucnost, pokud na sobě budou pracovat,” myslí si hlavní šéf ruské střídačky.

A jak byl kouč spokojený s průběhem turnaje? „Zlepšovali jsme se zápas zápas od zápasu, mezi prvním a posledním utkáním byl velký rozdíl. Snažili jsme se hrát rychle a agresivně. Nejtěžší zápas byl proti Češkám, rozhodli jsme ho v prodloužení, to však mohlo dopadnout jakkoliv. Zatím jsem se účastnil všech ročníků Evropského poháru a musím říct, že organizačně byl tenhle nejlepší,” pochválil pořadatele turnaje Bobariko.

Jednou z hlavních opor ruského týmu byla kapitánka Kristi Šaškinová, která byla po konci utkání vyhlášena nejlepší útočnicí turnaje. „Splnily jsme si cíl,” zářila po finále kapitánka. „Připravily jsme se na zápas velmi důkladně, moc jsme chtěly vyhrát, to se nám nakonec podařilo,” pokračovala. „Nejtěžší zápas byl s Českem,” shodla se Šaškinová s trenérem.

Foto: Karel Švec, Český hokej

To na druhé straně byly na tvářích některých hráček k vidění i slzy. „Teď jsme zklamaní, na holky jsme ale pyšní, za pár dní si pořádně uvědomíme, že to je vlastně úspěch. Rusky hrály velmi dobře, skvěle bruslily a hrály tvrdě, na jejich hru jsme v prvních dvou třetinách nedokázali najít odpověď. Třetí část už byla z naší strany lepší, to ale bohužel nestačilo,” litoval hlavní finský trenér Arttu Sissala.

„Do turnaje jsme vstoupili prohrou s Rakouskem, pak jsme se zlepšovali zápas od zápasu, až na tohle utkání, které se nám bohužel nepovedlo,” hodnotil kouč průběh turnaje. „Je škoda, že jsme to zlato nezískali, protože ženský hokej je teď ve Finsku velmi populární díky nedávnému mistrovství světa, na kterém naše družstvo skončilo druhé. Zajímají se o něj média tak, jak nikdy předtím, což je samozřejmě dobře,” uzavírá Arttu Sissala.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz