TOP 7 prvoligových brankářů, kteří jsou stále bez angažmá

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

10. června 20:05

Marek Hedbávný

Na prvoligovém trhu jsou stále zajímavá jména, a to i do brankoviště. Kdo by v následujících týdnech mohl oznámit nové angažmá?

Generali Česká Cup

Michael PETRÁSEK (G, 28 let)
Petrásek s Lukášem Klimešem loni vytvořili nejlepší brankářskou dvojici Chance ligy. Petrásek měl 91,80% úspěšnost zákroků a průměr inkasovaných gólů 2,33. Určitě má potenciál být jednou z nejspolehlivějších jedniček v lize. 

Komu by se hodil? Spekulovalo se o zájmu Jihlavy a Kadaně, brankáře zatím neoznámilo ani Petráskovo rodné Ústí nad Labem. Trhači a Slovan k záchraně rozhodně potřebují kvalitního gólmana.

Lukáš CIKÁNEK (G, 32 let)
Přechod do extraligy se úplně nepovedl. Cikánek však v minulosti patřil k absolutní brankářské špičce Chance ligy. Ve 32 letech pořád může odchytat několik dobrých sezon.

Komu by se hodil? Pokud by Chomutov nastoupil do Chance ligy, Cikánek by byl pro něj skvělou volbou a základním stavebním kamenem v boji o záchranu.

Lukáš DANEČEK (G, 32 let)
Zatímco v Třinci by měli chytat Jakub Štěpánek s Nickem Malíkem, na farmě ve Frýdku-Místku začnou Ondřej Raszka s Tomášem Suchánkem. Zůstane v třinecké organizaci i veterán Daneček? Oceláři v květnu informovali, že s ním jednají, od té doby ale žádné nové zprávy nejsou. 

Komu by se hodil? V Havířově už je o brankářské dvojici jasno, návrat domů by proto překvapil. Prostějov oznámil příchod Ondřeje Bláhy, je však otázkou, kdo k němu. Jako pravděpodobnější varianta se jeví, že Jestřábi k Bláhovi přivedou nějakého mladíčka, ale uvidíme... Pokračovat může ve Frýdku-Místku, zřejmě by se ale musel spokojit s menším vytížením než doposud.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Tomáš ŠTŮRALA (G, 35 let)
Loňské angažmá v Prostějově mu nevyšlo. Možná by ale byla škoda ho kvůli tomu hned házet do starého železa. Bude Štůrala v Chance lize pokračovat? V minulosti zářil v Třebíči, Šumperku nebo Vrchlabí.

Komu by se hodil? Šumperk zatím o posilách mlčí, ale vzhledem k tomu, že sestoupit můžou až čtyři týmy, rozhodně potřebuje posílit. Výrazně. Štůrala u Draků zažil skvělé roky, oprášení spolupráce by se proto nabízelo. 

David STAHL (G, 22 let)
Má za sebou první sezonu mezi profesionály a dostal v ní hodně prostoru. Za Ústí nad Labem odchytal téměř 1 500 minut. Bohužel týmu se nedařilo, čemuž odpovídají i Stahlova čísla (89,58 %, 3,96 G/Z). Alespoň jako brankářská dvojka by ale určitě uplatnění našel.

Komu by se hodil? Parťáka k Adamu Brízgalovi hledá Kladno – no a Stahl je právě kmenovým hráčem Rytířů. Vrátí se k nim? Brízgala je gólman, na kterého se Kladno nemusí bát vsadit jako na jasnou jedničku. Stahl by byl potom solidní dvojkou.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Daniel DVOŘÁK (G, 20 let)
Dvořák má za sebou rozpačitý ročník v Prostějově, předtím ale odváděl dobré služby u mládežnických reprezentací a dařilo se mu i v Litoměřicích. Talent rozhodně má.

Komu by se hodil? Jeho novým působištěm se zřejmě stane Přerov. Spekuluje se o tom už delší dobu, naznačil to i manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.

Hynek KŮDELA (G, 29 let)
Po třech sezonách skončil v Porubě, které pomohl k postupu a i o patro výš odchytal slušnou porci utkání. Jeho letošní statistiky ale nebyla dobré. Jak to s Kůdelou bude dál? 

Komu by se hodil? Kůdela je odchovancem Vsetína, kde je však jedničkou David Gába a na šanci čekají mladíci David Sachr s Jakubem Málkem. Na návrat na Lapač bychom tedy nevsázeli. Co dvojka v Prostějově? Spíš bychom tipovali třeba angažmá v Polsku.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz