TOP 5 posil Třince? Zadina, bojovník z Olomouce nebo brankářský talent

V minulém ročníku cílili na obhajobu mistrovského titulu a nejvyšší ambice budou mít i v nadcházející sezoně. K jejich naplnění má pomoct řada zajímavých letních posil, mezi nimi například talentovaný útočník Filip Zadina z organizace Detroit Red Wings.

Chance liga na Hokejka TV

Oceláři ale kromě příchodů počítají i ztráty. Po deseti sezonách se s klubem rozloučil Martin Adamský, nepokračuje ani další zkušený bard Jiří Polanský. Vedení může mrzet odchod nadějného brankáře Petra Kváči, končí i produktivní zadák Vladimír Roth. Brusle navíc pověsil na hřebík obránce Lukáš Krajíček.

Ale zpět k posilám. Které jsou ty nejvýraznější?

Nick Malík (brankář, 18 let)

Minulá sezona: Třinec, 2 utkání, Frýdek-Místek, 19 utkání a Soo Greyhounds, Kanada, 16 utkání

Společně s Janem Bednářem patří mezi největší brankářské naděje ročníku 2002. I přes svůj nízký věk má Malík zkušenosti se seniorským hokejem, vždyť poslední dva roky poměrně stabilně chytal v prvoligovém Frýdku-Místku. Po MS do 20 let zkusil štěstí v zámořské OHL, nyní se vrací do Česka. V Třinci by měl zaujmout pozici dvojky za Jakubem Štěpánkem.

Foto: James Egan, Sports Photography

Jan Jaroměřský (obránce, 31 let)

Minulá sezona: Olomouc, 49 utkání (4+7)

Zadáka jeho typu by ve svém mužstvu chtěl mít každý trenér. Jaroměřský se na ledě nebojí přitvrdit, blokuje střely a občas přispěje i gólem nebo nahrávkou. Jednatřicetiletý bek byl podle svých slov v Olomouci šťastný, po sedmi letech se ale rozhodl pro posun do ambiciózního týmu. Z nabídek si údajně mohl vybírat, když se však ozvali Oceláři, tak neváhal.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Filip Zadina (útočník, 20 let)

Minulá sezona: Detroit Red Wings, USA, 28 utkání (8+7) a Grand Rapids Griffins, USA, 21 utkání (9+7)

Třinec před pár dny odpálil opravdovou přestupovou bombu. Moravskoslezskému celku do poloviny listopadu pomůže jeden z nejtalentovanějších mladých Čechů v NHL a šestka draftu z roku 2018. Zadina svoji touhu hrát za Oceláře prokázal tím, že se bude podílet na uhrazení pojistky. V klubu mimo jiné na pozici asistenta trenéra působí jeho otec Marek.

Foto: hcocelari.cz

Daniel Kurovský (útočník, 22 let)

Minulá sezona: Vítkovice, 16 utkání (2+0)

Poslední čtyři roky působil ve Vítkovicích, s klubem se ale po minulé sezoně nedohodl na prodloužení spolupráce. Po progresivním forvardovi tak sáhli Oceláři, kteří věří, že znovu rozvinou jeho potenciál. Kariéru 22letého hokejisty v nedávné době brzdila zranění, předtím si zahrál na dvou mistrovstvích do dvaceti let. Vrátí se urostlý bojovník do formy v sestavě Třince?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Juraj Mikúš (útočník, 33 let)

Minulá sezona: Litvínov, 25 utkání (3+5) a Zvolen, 14 utkání (6+4)

O místo v kádru bojuje i rodák ze slovenské Skalice. Mikúš před časem nastupoval za Lev Praha, poslední tři roky ale spojil převážně s Litvínovem. V klubu se jeho pozice kvůli nepřesvědčivé výkonnosti postupně měnila, v minulé sezoně už na ledě zdaleka tolik prostoru nedostával. Nakonec byl jedním z těch, kdo odnesli lednovou čistku. Teď má před sebou další výzvu - prosadit se v sestavě Ocelářů. 

Foto: hcverva.cz

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Jakub Štěpánek, Nick Malík, Tomáš Suchánek.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Patrik Husák, Jan Jaroměřský, Tomáš Kundrátek, David Musil, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Daniel Kurovský, Tomáš Marcinko, Miloš Roman, Martin Růžička, Matěj Stránský, Radek Veselý, Petr Vrána, Filip Zadina, Juraj Mikúš (zkouška).

Změny v kádru Třince

Příchody:

Jan Jaroměřský (Olomouc)
Patrik Husák (Poruba)
Daniel Kurovský (Vítkovice)
Radek Veselý (Havířov)
Nick Malík (Soo Greyhounds, OHL)
Miloš Roman (Vancouver Giants, WHL)
Juraj Mikúš (zkouška, Zvolen, Slovensko)
Filip Zadina (Detroit, NHL)

Odchody:

Jan Hladonik (Karlovy Vary)
Petr Kváča (Liberec)
Vladimír Roth (neznámo)
Roman Szturc (Havířov)
Lukáš Krajíček (konec kariéry)
Štěpán Novotný (přerušení kariéry)
Jakub Matyáš (Prostějov)
Martin Adamský (Havířov)
Jiří Polanský (konec kariéry)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz