Teplý a Chalupa míří na farmu, v kempu Chicaga skončil i Krutil

Foto: Pasi Menander / Finnish Ice Hockey Association

Tři čeští hokejisté opustili přípravný kemp Chicaga. Pobyt v tréninkovém táboře Blackhawks ukončil Michael Krutil, útočníci Michal Teplý (na snímku) a Matej Chalupa byli posláni na farmu v nižší AHL. Vedení klubu o tom informovalo na sociálních sítích.

O Kapku lepší hokej

Jmenovaná trojice dosud v NHL nehrála, Krutil se jako jediný zúčastnil kempu, aniž by měl s klubem uzavřenou smlouvu. Zadáka reprezentační dvacítky klub pozval, aby se osobně předvedl v přípravě. V minulé sezoně sehrál Krutil jeden extraligový duel za Spartu, před juniorským šampionátem působil v prvoligových Litoměřicích.

Útočníci Michal Teplý a Matěj Chalupa míří na farmu do Rockfordu a sezonu začnou v American Hockey League. Ani jeden z nich se nedostal do šestice hokejistů, kterou bude mít Chicago k dispozici pro případné doplnění kádru prvního mužstva. Zmíněná skupina hokejistů se bude připravovat odděleně od členů elitního týmu Blackhawks.

Matěj Chalupa se do zámoří vydal poté, co loni uzavřel roční smlouvu na 925 tisíc dolarů ročně, z čehož je 92.500 podpisový bonus. Na farmě bude mít základní příjem 70 tisíc dolarů. Odchovanec pražských Letňan hrál tuzemskou nejvyšší soutěž za Plzeň a Hradec Králové, dres Mountfieldu oblékl na podzim v šesti utkáních TELH a zaznamenal dvě nahrávky.

Michal Teplý strávil minulou sezonu v kanadském juniorském týmu Winnipeg Ice. Předtím byl hráčem Liberce, loni na podzim sehrál jeden extraligový duel za Mladou Boleslav, v dresu Litoměřic nastoupil ke třem utkáním Chance ligy.

Účastník dvou posledních šampionátů dvacetiletých má s Chicagem tříletou nováčkovskou smlouvu v maximální výši 2,775 miliónu dolarů. Pokud stráví celou sezonu v AHL, vydělá si ročně jen 70 tisíc dolarů.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz