Talentované posily pro Hodonín. Drtičům pomůžou útočníci Havlát a Podlaha

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

16. září 2020, 15:21

Ondřej Mach

V Hodoníně finalizují kádr pro nadcházející druholigový ročník. Dalšími přírůstky na soupisce se stali mladí útočníci Robert Havlát a Josef Podlaha (na snímku).

O Kapku lepší hokej

Drtiči do nového ročníku vstoupí s omlazeným kádrem. Vůdčí role budou mít především hrající asistent trenéra Stanislav Balán a kapitán Tomáš Komínek

Většina mužstev se snaží najít mix zkušeností a dravého mládí. Druhou skupinu budou na soupisce Hodonína zastupovat například právě Robert Havlát a Josef Podlaha

Oba hráči už ale mají slušné zkušenosti s dospělým hokejem. Dvaadvacetiletý Havlát je odchovancem brněnské Komety, jejíž dres oblékal napříč mládežnickými kategoriemi. 

Šanci mezi muži dostal poprvé v Přerově a Třebíči, v následujících letech pak nastupoval převážně za Horáckou Slavii. V sezoně 2018/19 si na chvíli odskočil do druholigových Moravských Budějovic, přesto v Chance lize zaznamenal šestnáct bodů (8+8) ve 37 zápasech. 

Loňský ročník pak synovec bývalého vynikajícího útočníka Martina Havláta strávil kompletně v Třebíči, tentokrát se jeho osobní bilance zastavila na čtrnácti bodech (6+8). Klub se s ním ale na začátku září rozloučil, urostlý útočník tak zamířil na zkoušku do Znojma.

Ani tam ale neuspěl, na startu nové sezony tedy oblékne dres Hodonína. Havlát v juniorském věku hojně reprezentoval, naplní ještě dřívější potenciál?

O dva roky mladší Podlaha je rodákem z Karlových Varů, s hokejem ale začínal ve francouzském Grenoblu, kde tehdy působil jeho tatínek. Následně prošel mládeží Olomouce a mezi dospělými se poprvé objevil před třemi lety v Novém Jičíně. 

Ve stejném ročníku si odbyl premiéru i v áčku Mory, v pěti zápasech zapsal jednu asistenci. Další tři starty v extralize přidal v dalším roce, loni pak nastupoval střídavě za Třebíč a Moravské Budějovice. V první lize naskočil do 22 duelů a vstřelil dva góly. 

Drtiče v sobotu čeká první utkání nové sezony, do Hodonína přijedou Bobři z Valašského Meziříčí. Kdo do soutěže vstoupí vítězstvím?

Aktuální soupiska SHK Drtiči Hodonín 

Brankáři: Andreas Kubáň, Jan Javůrek, Jan Polášek.

Obránci: Martin Miklík, David Jirásek, David Vosátko, Martin Pěnčík, Vlastimil Hefka, Jan Fišera, Tomáš Sedláček, Martin Lašák, Michal Kruckovič, Dominik Koubek.

Útočníci: Stanislav Balán, Tomáš Komínek, Michal Romančík, David Janás, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Petr Krejčí, Jan Bulín, Kristián Leška, David Lekeš, Robert Havlát, Marek Škvrně, Josef Podlaha, Ondřej Dufek.

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz