Švrček opouští Spartu a posílí Olomouc. Na Hané zůstává Holec

Foto: hcsparta.cz

1. června 2018, 9:01

David Jahoda

I když avizovali, že jejich obranné řady jsou s největší pravděpodobností uzavřené, nakonec do nich jednu posilu přivedli. Defenzívu Hanáků vyztuží zkušený obránce Jan Švrček, který po pěti sezonách opouští pražskou Spartu. Nové trenérské duo Jan Tomajko – Zdeněk Moták pak bude moci počítat i se službami šikovného bruslaře Miroslava Holce, který prodloužil smlouvu a za Kohouty bude hrát už čtvrtým rokem. Olomoucký klub obě informace sdělil na svých webových stránkách.

Nový fanshop

V osobě Jana Švrčka získala Olomouc do své defenzívy poctivého obranáře, který v české nejvyšší soutěži odehrál už víc než pět stovek zápasů. Dvaatřicetiletý rodák z nedalekého Přerova oblékl v extralize dres čtyř týmů.

První zkušenosti s tuzemskou elitou získával jako znojemský Orel, následně si vyzkoušel další dvě moravské štace ve Zlíně a v Brně, posledních pět pak strávil v pražské Spartě. V minulém ročníku za tým z hlavního města odehrál 33 utkání v základní části, v nichž si připsal tři body (1+2), 68 trestných minut a v tabulce pravdy skončil s jedním záporným bodem.

Olomouc pro Švrčka není žádnou neznámou. V sezonách 2006/07 a 2007/08 odehrál za Kohouty, kteří tehdy ještě hráli druhou nejvyšší soutěž, dohromady 62 střetnutí. 

Posily do obrany Olomouc nijak cíleně nehledala. „Asi to zůstane tak, jak je, do obrany jsme toho tolik nehledali. Ale třeba se něco naskytne,“ prozradil na začátku května po úvodním tréninku Mory její jednatel a nově také jeden z dvou hlavních trenérů Jan Tomajko. A očividně se naskytlo. Jan Švrček je pro olomoucký tým první posilou do obrany.

Útočník Holec prodloužil smlouvu

Je také jisté, že útočné řady letošního účastníka čtvrtfinále play off nebudou chudší o Miroslava Holce. Třicetiletý rychlík v minulé sezoně stihl za 46 zápasů v základní části nasbírat 16 bodů, v osmi utkáních vyřazovací části přidal dvě branky. Na Hané načne už svou čtvrtou sezonu.

Kromě Švrčka Hanáci do svého kádru přivedli útočníky Vojtěcha Tomečka s Petrem Kolouchem a brankáře Jana Lukáše. Mimo jiné se jim podařilo udržet Zbyňka Irgla, který do Olomouce přišel výměnou v průběhu minulého ročníku. Z týmu naopak odešli útočníci Jakub Herman s Janem Eberlem a gólman Martin Falter


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz