Svačina ozdobil sedmistovku vítězným gólem. Vzkaz pro soupeře? Karma zdarma

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Svůj jubilejní 700. extraligový duel rozhodl ve prospěch Vítkovic vítěznou trefou. Vladimír Svačina skóroval v probíhajícím ročníku už počtrnácté a po své důležité brance si dobíral mladoboleslavskou střídačku, respektive svého bývalého spoluhráče Valentina Claireauxe.

O Kapku lepší hokej

Vítkovičtí v duelu s Mladou Boleslaví dvakrát vedli, a byť Bruslaři dokázali s ostravským protivníkem srovnat krok, hned vzápětí inkasovali. To byly zlomové momenty utkání, díky kterým Ostravané přiklonili vyrovnaný duel na svou stranu.

„Je to tak. Při gólu na 1:1 jsme dokázali rychle odpovědět, a po vyrovnání na 2:2 taky. Je důležité, že poté, co dostaneme gól, který soupeře zvedne, hned odpovíme. Do konce třetí třetiny jsme plnili, co jsme měli. Jako mančaft jsme odvedli skvělou práci,“ těší Vladimíra Svačinu.

Právě on svým čtrnáctým gólem v sezoně trefil čtvrté vítkovické vítězství v řadě. „Míra vyrazil puk přímo přede mně. Jel jsem sám do dvou a Páťa mě podporoval, tak jsem si na něj počkal. Posunul jsem mu puk do strany a viděl, že mě chce protihráč trefit. Vyhnul jsem se mu, což asi rozhodlo. Když mi to Páťa vrátil, byl jsem sám a hned jsem věděl, že to zkusím přetáhnout na zadní tyčku,“ popisuje svůj důležitý zásah.

Po něm přidal i kousavý komentář směrem k mladoboleslavské střídačce. „Bylo to na Valentina Claireauxe, se kterým jsem byl v Dynamu. Tam byl v depresi a já jsem mu říkal, ať je v klidu, že sluníčko zase vyleze. Sun is shining. Když dali gól na 2:2, jel kolem naší střídačky a volal na mě: Sun is shining. Tak jsem mu to vrátil. Karma zdarma,“ usmívá se zkušený útočník.

Ten proti Mladé Boleslavi absolvoval už svůj 700. zápas v Tipsport extralize. Jaký byl? „Tohle moc neřeším. Hlídá mi to brácha nebo doma rodiče. Spíš je hezké, že jsme vyhráli, a že jsem tomu mohl pomoct třeba tím gólem,“ pokračuje Svačina.

Nehne s ním ani krásné číslo 700?  „Brácha mi říkal, že do tisícovky je daleko, takže asi je to pořád málo,“ směje se. „Mamka mi napsala: Sváčo fantazie! Právě mi hlídá děti, takže nemá čas na dlouhé zprávy,“ dodává jedním dechem.

Vítkovičtí hokejisté se museli obejít bez hlavního kouče Miloše Holaně, jenž se nakazil koronavirem. „Pan Holaň tam sice nebyl, ale měli jsme za sebou další dva trenéry. Na střídačce může být úplně kdokoliv, je to o nás. My hrajeme na ledě. Musíme k tomu zodpovědně přistupovat a plnit to, co nám trenéři před zápasem nastolí,“ vykládá Svačina.

„Hlavně, že je trenér v pohodě. Radek Philipp se Šimonem (Romanem Šimíčkem – pozn. red.) to měli rozdělené. Radek Philipp měl na starost obránce, takže toho jsme na druhé straně tolik neslyšeli. A Šimon? Všichni asi víte, jaký je. Hodně to hecuje. To dělá, i když tam je pan Holaň. Vždy chce, ať do toho dáváme emoce a srdíčko,“ uzavírá jeden z vítkovických lídrů.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz