Šumperk se domluvil s Karlovými Vary, hlásí první posilu do branky

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

K pěti obráncům a devíti útočníkům přibylo na šumperské soupisce i první jméno do brankoviště – Draci se na spolupráci dohodli s Petrem Hamalčíkem. Klub o tom informoval na svém webu.

Brankářský post představoval v podhůří Jeseníků asi největší otazník, po sezoně se totiž loučili všichni tři gólmani – Richard Běhula, Vojtěch Mokry i Matěj Křupka. První náhradou je Petr Hamalčík.

„Jdeme opět cestou mladých brankářů a Petr byl pro nás od začátku našeho posezónního stavění kádru člověk, kterého jsme chtěli pro náš tým získat,” prozrazuje hlavní kouč týmu Lukáš Majer.

„Petr je součástí extraligových Karlových Varů a my jsme velmi rádi, že jsme s touto organizací našli společnou řeč a pro následující prvoligovou sezonu budeme mít Petra v brankovišti,” doplňuje.

21letý brankář si za Energii v soutěžním zápase nezachytal. V uplynulém ročníku sbíral cenné prvoligové zkušenosti v Ústí nad Labem, které mu dalo příležitost dohromady ve 26 zápasech.

„Jdeme opět cestou mladých brankářů a Petr byl pro nás od začátku našeho posezónního stavění kádru člověk, kterého jsme chtěli pro náš tým získat.”

To je o dva více než v sezoně 2020/21, kdy rovněž ve Slovanu působil. Ke 21 střetnutím v základní části přidal dalších pět v bojích o udržení, kdy neúspěšně čelil právě šumperským Drakům.

Pražský rodák si dřív druhou nejvyšší soutěž zachytal i za Kadaň, o patro níž pak působil v Letňanech, Pelhřimově, Písku a v Bílině. Teď pomůže Šumperku, k týmu se má připojit na konci srpna.

Aktuální soupiska Draků Pars Šumperk

Brankář:
Petr Hamalčík.

Obránce:
Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Petr Antoníček, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz