Strach o brankáře Krále. Byly to křeče, měl by být v pořádku, zní z Plzně

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Šlo jen o jedno. V utkání Liberce s Plzní měl motivaci pouze jeden celek, Tygři hnáni vidinou čtvrtfinále, byli nakonec úspěšnější. Zvítězili 4:0. Rozhodla ale až poslední třetina, kdy musel opustit branku do té doby skvělý Tomáš Král. Jeho místo zaujal Miroslav Svoboda, ale pozici měl těžkou, domácí v následující přesilovce skórovali. „Říkali jsme si, že by mohl být studený. Je pro brankáře těžké, naskočit takhle na konci zápasu," ohlížel se za libereckou gólovou smrští Lukáš Krenželok.

Plekanec Chance liga

Nebyl to vůbec hezký pohled. Ve 48. minutě brankář Škody vyjel daleko proti puku rozehrát před unikajícím Tomášem Filippim a když se vracel do brány, upadl na led. Tygři okamžitě pomohli lékaři ke zraněnému, ale na odchodu plzeňského gólmana do útrob stadionu to nic nezměnilo.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

„Stěžoval si už během zápasu na křeče. Jestli s tím má problémy... Já ho až tolik neznám, chytal tu za nás poprvé. Byl to nějaký kolaps spojený s křečemi. Měl by být v pořádku,“ komentoval situaci asistent trenéra Západočechů Jiří Hanzlík.

Zranění brankáře Tomáš Krále

Zasáhnout do duelu tak musel i náhradní brankář Miroslav Svoboda a situaci neměl vůbec jednoduchou. Indiáni téměř ihned inkasovali trest a Liberečtí měli k dispozici přesilovou hru, kterou zužitkovali. 

„Nic jsme si ohledně střídání brankářů neříkali, ale člověk na to tak nějak myslí. Ví, že gólman nechytal. Nevěděli jsme ani, co se tam stalo. Mysleli jsme si, že je náhradní brankář studený a že nějaká střela může projít a rozhodnout. To se nakonec taky potvrdilo, když je tam nepodržel a dostal gól na první tyč. Je z pohledu brankáře těžké, když jdete takhle před koncem zápasu do brány,“ ohlížel se za situací Lukáš Krenželok.

Lukáš Krenželok: O šestku se porveme!

„Není jednoduché takto naskočit do zápasu. Bohužel jsme hned udělali faul... K tomu ani nejde co víc říct. Udělali jsme první místo v základní části, jsme spokojení a budeme se připravovat na play off. Tenhle zápas už jde za hlavu a jede se dál,“ prozradil Svoboda.

Domácí nakonec vyhráli jednoznačně 4:0 a udrželi si tak naději na čtvrtfinále play off. Musejí však doufat v neúspěch Pardubic a Olomouce. „Musíme vyhrát nad Vítkovicemi a pak čekat, co bude dál. Pardubice budou hrát s Hradcem Králové, což je pro nás relativně příznivé. Uvidíme,“ shrnul šance Liberce Krenželok.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:0

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz