Sporný moment ve druhé lize rozvířil emoce! Ukradl rozhodčí Porubě gól?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Dlouhé dohady, pocity křivdy, pořádné emoce, pěstní výměny názorů, vyšší tresty a nakonec i nepodání rukou! To vše v druholigové bitvě mezi Valašským Meziříčím a Porubou odstartovala sporná situace ze závěru utkání, kdy favorizovaný RT TORAX vyrovnal na 2:2. Hlavní rozhodčí Jan Vaněk však později branku odvolal a hosté nakonec po emotivním závěru padli 1:3.

HokejkaTV

Favorizovaný RT TORAX nesehrál dobré utkání a prohrával 1:2, ale v závěru se v netradiční přesilovce šest na tři dočkal vyrovnání. Když Vladimír Luka na modré napřáhl, v první chvíli nikdo nepochyboval o tom, že hosté srovnali krok. Hlavní arbitr hned jasně ukázal na branku, Ostravané slavili a Bobři smutně odjížděli na střídačku. Jenže po debatách nakonec gól na 2:2 neuznal, což hosté těžce nesli.

„Rozhodčí absolutně neměl cit pro hru a jeho arogance ho v tom jen utužovala. Ten samotný závěr byl už jen vrcholem jeho marnosti. Nejdřív vyloučí necitlivě domácí hráče a pošle je do tří, pak nám neuzná jasný gól, přestože stál v těsné blízkosti brány a přesvědčivě signalizoval uznání branky. Takto se přece rozhodčí nemůže v žádném případě zachovat,“ soptí generální manažer Poruby Pavel Hinner.

„Rozhodčí absolutně neměl cit pro hru a jeho arogance ho v tom jen utužovala. Ten samotný závěr byl už jen vrcholem jeho marnosti.“

Ten je přesvědčený, že Jan Vaněk ovlivnil výsledek utkání a žádá jeho potrestání. „Je to hrubé pochybení, které jednoznačně ovlivnilo výsledek a konečně i samotný závěr utkání. Budeme požadovat jeho potrestání. Pan rozhodčí Vaněk si musí uvědomit, že hráči hrají za peníze a prémie. A on jim je svým pochybením vzal,“ pokračuje Hinner, který byl přesvědčený o tom, že Lukova trefa byla regulérní.

Stejně jako brankář Hynek Kůdela. „Každý, kdo byl na zimáku, viděl, že to byla branka. Byla to komedie, fraška,“ zlobí se. Jenže Bobři měli na situaci odlišný pohled. „Zaslechl jsem, že je to na videu a při zpomalení jde vidět, že byla trefena tyčka, takže bych to dál nekomentoval,“ hlásí na klubovém webu Martin Varga. Porubský klub zveřejnil záznam sporného momentu, který nasvědčuje spíš gólu.

Závěrečné minuty se odehrávaly v hodně dusné atmosféře a obě strany našly viníka snadno. „Závěr byl vyhecovaný hlavně kvůli tomu, že nás rozhodčí poslal necitlivě do tří,“ má jasno Varga. „Dlouho se hrál dobrý hokej, velmi mě mrzí závěr utkání. To byla degradace dobrého hokeje,“ doplňuje hlavní trenér Jiří Weintritt. Hosté byli frustrovaní a ledová plocha se na konci změnila v boxerský ring.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Určitou frustraci lze chápat, ale následné gesto po závěrečné siréně už nikoliv. Hráči Poruby si se soupeřem odmítli podat ruce. „Jak se zachovali, nepotřebuje komentář. Takové chování na hokej nepatří. Zápas celkově nervově nezvládli, dostali nějaké vyšší tresty. Takhle se nechová tým, který chce postoupit. Mužstvo, které chce postoupit, musí umět také prohrávat,“ kroutí hlavou Martin Varga.

„Zápas celkově nervově nezvládli, dostali nějaké vyšší tresty. Takhle se nechová tým, který chce postoupit. Mužstvo, které chce postoupit, musí umět prohrávat.“

„Emoce byly opravdu velké. Myslím, že jsme měli spíš obavy, abychom se nepoprali všichni a nedostali ještě víc trestů. Určitě by se tohle nemělo stávat, ale i takové situace hokej občas přináší,“ říká k porubskému úprku do kabiny brankář Hynek Kůdela. RT TORAX nakonec na ledě Valašského Meziříčí prohrál 1:3 a přišel o vítěznou sérii. Padl teprve podruhé v sezoně, po dlouhých třinácti duelech.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz