Sparťané smekali před velkým gestem. Ale zasáhl Deje skutečně Hrabal?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Druhý zápas série mezi Vítkovicemi a Spartou ozdobily nejen šarvátky, ale také parádní gesto fair play, o které se ve třetím dějství za stavu 1:1 postaral domácí obránce Josef Hrabal.

HokejkaTV

Běžela 42. minuta, když se hlavní rozhodčí Roman Mrkva chystal vylučovat na straně Sparty za vysokou hůl na Rastislava Deje. Navzdory vyrovnanému výsledku 1:1 a důležitosti zápasu do toho vstoupil Josef Hrabal, který verdikt opravil s tím, že spoluhráče trefil on.

„Klobouk dolů. Nemyslím si, že by někdo ze sparťanů něco takového udělal.“

„Mrzelo mě, že jsem tam Rastyho praštil. Byla to pro mě automatická věc,“ hlásí vítkovický obránce. „Klobouk dolů, že to takhle odvolal. Bylo to férové gesto. Nemyslím si, že by někdo ze sparťanů něco takového udělal,“ chválí svého parťáka gólman Patrik Bartošák.

Pochvalu si Hrabal vysloužil také ve sparťanském táboře. „Před takovým hráčem mohu jenom smeknout. Ukázal charakter. Za vyrovnaného stavu je to velké gesto. Navíc tam byla krev, oni by hráli čtyřminutovou přesilovku. Jen více takových gest,“ přeje si Jiří Černoch.

Hrabal jistě zaslouží uznání, ale zasáhl Deje hokejkou do obličeje skutečně on? Podle záběrů se zdá, že nikoliv. Směrem k Dejovi sice vylétly hned dvě hole, ale trefila ho ta od sparťanského beka Petra Kaliny. Vítkovice to však mrzet nemuselo, Spartu znovu udolaly 2:1.

Mela v brankovišti. Bartošák se porafal s Černochem

Nechali jsme tam všechno, hlásí dvougólový Květoň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz