Souboj Vsetína s Kladnem by pro mě byl pikantní, přiznává Šilhavý

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

1. listopadu 2016, 11:51

Michal Trávníček

Vojtěch Šilhavý zozšířil před sezonou řady Kladeňáků, kteří v minulosti oblékali vsetínský dres. A nebyli to hokejisté ledajací – jeho předchůdci byli Pavel Patera, Martin Procházka, Jiří Burger, Jaroslav Kameš nebo Radek Gardoň. Mladý centr obstarával zpočátku spíše černou práci, ale v posledních zápasech se začal prosazovat i střelecky. Jeho útok s Kajabou a Čuříkem na křídlech skóroval třikrát i ve šlágru kola proti Porubě. Zejména akce před čtvrtým gólem, kdy si hráči vyměnili kotouč vždy z prvního doteku, by v soutěži o Zlatou helmu kandidovala minimálně o souhru měsíce.

HokejkaTV

Vaše výkony jsou stále lepší a lepší, vaše řada šlágr kola vlastně rozhodla...
Je to parádní. V šatně je dobrá parta, s klukama jsme si sedli a lajna nám šlape. Hraje se mi s Rendou Kajabou a Kubou Čuříkem výborně.

Už proti Šumperku jste byl vyhlášen nejlepším hráčem Vsetína a váš výkon byl skutečně skvělý, souhlasíte?
Na tom měl zásluhu celý tým. Něci mi tam spadlo a měl jsem i nahrávku, takže jsem se možná zviditelnil. Máme jasný cíl a víme, kam chceme. Musíme všichni dřít na sto procent, aby se nám to podařilo.

S Porubou jste ve třetí části hry začali hrát na krásu a přestože jste dominovali, z utkání se stal málem nervák. Čím to?
Co k tomu říct? Musíme hrát naplno a koncentrovaně celých šedesát minut. Vždycky tam máme pasáž, kdy malinko vypneme. To se nám nesmí stávat. Ale víme o tom a pracujeme na zlepšení. Zápas nekončí tím, že vedeme 3:0.

V Porubě jste vysoko prohráli, tentokrát byl výsledek poměrně jednoznačný naopak ve váš prospěch. Překvapil vás něčím soupeř?
Ani ne. Víme, že je to výborné mužstvo, ale šli jsme si jednoznačně pro tři body. Na výsledek se nedívám, několikrát nás podržel Petr Hromada. Kdybychom inkasovali gól na 2:1, mohl to být úplně jiný zápas.

Jak se vůbec zrodilo vaše angažmá na druhé straně republiky?
Na Kladně mi neprodloužili smlouvu a vůbec jsem nevěděl, kde budu hrát. Pomohl mi pan Neliba, který tady kdysi trénoval a zavolali jsme si s panem Jenáčkem. Mě to tady nadchlo, Vsetín je přece jenom fenomén českého hokeje. Pro mě to byla jasná volba. Klub má ambice a ani já nechci hrát někde v pozadí. Líbilo se mi, jak se klub stará, jaké podmínky nám vytváří. Klobouk dolů. A fanoušci? Ti jsou neskuteční. Moc se mi tady líbí a jsem spokojený.

Přál byste si v příští sezoně souboj Kladna se Vsetínem, nebo byste byl raději, kdyby se tyto dva kluby ve WSM lize nepotkaly?
Já jsem odchovanec kladenského hokeje, takže Kladnu samozřejmě přeju návrat do extraligy. Nepřeju jim nic špatného, ale kdyby nepostoupili a my naopak ano, byl by to pro mě pikantní souboj. Na Kladně jsem se narodil a nikdy jsem tam nehrál jako soupeř, takže si to vůbec nedokážu představit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz