Sokolov ulovil nejlepšího střelce Chance ligy! Koučem bude Hamara

Martin Kadlec | Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Loni skončili v Chance lize poslední, v nové sezoně budou mít hokejisté Sokolova rozhodně vyšší ambice. Vypovídají o tom čerstvé posily.

Aplikace Tipsport extraligy

Největší peckou pro fanoušky Baníku je příchod Martina Kadlece z Litoměřic. Jedna z hvězd uplynulé sezony ovládla tabulky střelců se 32 góly, k nimž přidala 28 asistencí.

Z druhého konce republiky pak Sokolov zlákal Davida Tůmu, jenž táhl produktivitu Vsetína se 38 body (18+20).

Další velkou posilou je ofenzivní zadák Jan Pohl. Ten hrál poslední dvě sezony v Jihlavě, kde nasbíral v základní části 30, respektive 28 bodů.

Novým trenérem mužstva po Karlu Mlejnkovi bude Tomáš Hamara, jenž v loňské sezoně působil coby asistent v Kadani. K tomu se úzce váže nově vytvořená spolupráce Sokolova s pražskou Spartou, nadále pak pokračuje spojení s Karlovými Vary.

Tomáš Hamara

Tomáš Hamara | Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Kromě dvou zmiňovaných es ohlásili Západočeši ještě další posily: Mladé obránce Františka Klejnu (Vary/Litoměřice) a Denise Zemana (Chomutov/Kadaň) a útočníka Vojtěcha Kropáčka (Litoměřice). Nové smlouvy podepsali Jaromír Kverka a Adam Rulík.

„Zájem extraligových klubů o spolupráci je vizitkou, že práce prováděná v Sokolově je prováděná dobře a kvalitně. Jsme velmi rádi, že budeme pokračovat v kooperaci s Karlovými Vary a velmi kvitujeme spolupráci se Spartou. Samozřejmě nevylučujeme ani možnou spolupráci s jinými extraligovými celky, jak tomu bylo v minulé sezoně v případě Mladé Boleslavi,“ říká na webových stránkách klubu prezident Václav Dobřemysl.

Na pozici asistenta trenéra zůstává Petr Holejšovský, nemění se ani videokouč a trenér brankářů, kterým zůstává Lukáš Mensator. Naopak realizační tým doplní dosavadní brankář a nový kustod David Fečo.

David Tůma

David Tůma | Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz